Gazi Tarık Cür parkı açıldı

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Kapaklı’da yaşayan ve Temmuz ayında Hakkari'nin Derecik ilçesinde teröristler tarafından döşenen mayına basarak iki bacağını kaybeden Uzman Onbaşı Tarık Cür'ün Eylül ayı meclis toplantısında isminin verildiği park dün Cumhuriyet Mahallesi Mithatpaşa caddesi üzerinde açıldı. Bütün meclis üyeleriyle birlikte topyekun Tarık Cür’ün isminin verilmesi konusunda hemfikir olduklarını kaydeden Başkan Mustafa Çetin “ Kapaklı’da bir çok gazimiz var ancak Tarık kardeşimizin Kapaklı’da, gönlümüzde bambaşka bir yeri oldu” dedi.
Haber Kapaklı 6 Kasım 2019 Bu Haber 95 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Gazi Tarık Cür parkı açıldı

Cumhuriyet Mahallesi Mithatpaşa caddesi üzerinde gerçekleştirilen Tarık Cür Parkının açılışı saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

 

“HİÇ UNUTULMAZ HEP HATIRLANIR”

 

Programda konuşan gazi Tarık Cür “ Biz devletimizi korumak amacıyla gittik. Halen daha vatan evlatlarımız orada. Halen arkadaşlarım orada. Dualarınızı onlardan eksik etmeyin. Ben gazi oldum. Ama bugün git deseler bugün yine vatanımız savunmaya giderim. Halkımız arkamızda oldukça bu vatanı kimse bölemez. Askerlerimiz de milletimizden güç alarak ülkemizin savunuyorlar. Arkamızda milletin olduğunu bildiğimiz için biz oralardayız. Biz milletimiz için varız. Milletimiz de bizim arkamızda. Bunu her zaman her gittiğim yerde gördüm. Kendi memleketime gittiğimde gördüm, buraya geldiğimde de gördüm. Türk milleti ne askerini, ne gazisini, ne şehidini asla yalnız bırakmamaktadır. Gelen, gelmeyen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Bu parka ismimi veren Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’e ve meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Parklara, sokaklara, gazi ve şehitlerimizin isimlerini vererek onları hatırlatacak anılar yerleştirmek çok önemli. Belediye başkanımız bizi unutmadı. Buraya adımızı verdi. İnşallah diğer belediye başkanları da parklara, sokaklara, güzel yerlere şehitlerimizin, gazilerimizin adını verir ki onlar hiç unutulmaz, hep hatırlanır” diye konuştu. Gür yetkililerden parkın girişine tekerlekli sandalyeler için rampa yapılmasını istedi.

“TARIK CÜR’ÜN AYRI BİR YERİ VAR”

 

Cür’ün ardından konuşan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin “Tarık kardeşimiz 20 Temmuz 2019’da bir hain pusuda 2 bacağını birden kaybetti. Teşekkürü aslında sadece bana değil bütün meclis üyelerine yapmamız gerekiyor. Bütün meclis üyelerimizle birlikte topyekun Tarık kardeşimizin isminin verilmesi konusunda hemfikir olduk. Türk milleti gazisine her zaman sahip çıkar. Biz zor bir coğrafyayı kendimize yurt edinmişiz. Dolayısıyla 7’den 70’e kadınıyla, yaşlısıyla, genciyle asker bir milletiz.Kapaklı’da bir çok gazimiz var ancak Tarık kardeşimizin Kapaklı’da, gönlümüzde bambaşka bir yeri oldu. Gazimizin ismini yaşatmak için meclisimizce oybirliğiyle karar verdik. Meclisimize bir kere daha teşekkür ediyorum” dedi.

TRAKYA’YA DAMGA VURDU

 

Devletin hiçbir zaman gazileri yalnız bırakmadığını, ama Kapaklı Belediyesi olarak kendilerinin de bir şeyler yapmak istediklerini ifade eden Başkan Çetin “ Gazi Tarık Cür’ün protezleri takıldıktan sonra eğer arzu ederse belediyede kendisini istihdam etmek isteyeceğiz. Halkımızla hemhal olmasını, belediyede bir görevi icra etmesini, belki gazilerle, belki askeriyeyle ilgili bazı faaliyetlerde görev almasını rica edeceğiz. Gazi Tarık Cür ismi Trakya’ya damgasını vurdu. Kapaklı’nın gurur oldu. Tarık kardeşimizi çok sevmemizin nedeni sadece gazi olması değil, karakterinden dolayı da çok sevdik. Ne zaman yanına gitsem beni hep duygulandırdı. Çok pozitif bir insan. Her konuşmasında bir mesaj ve vatan sevgisi var”diye konuştu.

 

“BİR KAHRAMAN OLMALILAR”

 

Çetin’in ardından konuşan Kapaklı Kaymakamı Bülent Hamitoğlu, gazinin isminin bir parka verilmesinin çok anlamlı olduğunu ifade etti. Hamitoğlu “ Bir parka, bir sokağa, bir camiye, bir okula bir şehidimizin bir gazimizin isminin verilmesinin mana ve anlamı çok farklıdır. Bizler gazilerimizle ve şehitlerimizle bu vatanı devam ettirdik, vatan savunmasını, müdafaasını sağladık. Onlar bu milletin evlatlarının geleceği için, bu vatanın geleceği için canları pahasına mücadele ettiler. Kimisi canını verdi, kimisi organlarını verdi gazi oldu. Bugün burada biz de onların isimlerini vererek çocuklarımızı onların isimlerinin gölgesi altında büyüteceğiz. Kimleri örnek almaları, kimlerin yolunda gitmeleri noktasında çocuklarımıza da mesaj veriyoruz. Burada oyun oynarken bütün çocuklarımız görecek ki Tarık ağabeyleri gibi bir kahraman olmalılar. Ve onlara da vakti ve zamanı geldiğinde, gerek duyulduğunda bu vatanın müdafaası için canlarını gözlerini kırpmadan ortaya sermeleri gerektiği konusunda mesaj veriyoruz. Tarık da bunun yaşayan örneği. Buradaki ismi ile biz onun ilelebet yaşatacağız. Bu anlamlı davranışından dolayı belediye meclisi adına başkan Mustafa Çetin’e çok teşekkür ediyorum. İnşallah rabbim devletimizi ve milletimizi ilelebet payidar edecektir” diye konuştu.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriKapaklı’ya Beklenen Müjde Geldi


GÜNDEM 26 Haziran 2019
Kapaklı haberleri
 haberleriÇanakkale Kardeş Kent Elçisi Neşe Yıldız


GÜNDEM 19 Kasım 2019
Kapaklı haberleri
 haberleriŞarköy'de Yapımı Tamamlanan Cami İbadete Açıldı


GÜNDEM 18 Kasım 2019
Kapaklı haberleri
 haberleriMalkara'da 'Derin Çatak' Şehitleri Anıldı


GÜNDEM 18 Kasım 2019
Kapaklı haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org