‘Fikri hür, Vicdanı hür, İrfanı hür nesiller!’

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Haber Süleymanpaşa 9 Eylül 2019 Bu Haber 225 kişi tarafından okundu.

tekirdağ ‘Fikri hür, Vicdanı hür, İrfanı hür nesiller yetiştirilmeli!

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, yayınladığı mesajla veli, öğrenci ve eğitim çalışanlarının 2019-2020 eğitim öğretim yılını kutladı.

 

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya yaptığı basın açıklamasında “Yeni öğretim yılı bugün başladı. Yöneticisi, öğretmeni, öğrencisi ve velisi ile yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın coşkusunu, tatlı telaşını ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Uzunca sayılacak bir aradan sonra okullarına kavuşan yavrularımıza, öğretmenlerine ve kıymetli velilerimize 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının başarılı ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

İyi ve kaliteli eğitimi çocukların hizmetine sunmak zorunda olduklarını aktaran Alkaya, “Eğitim, şüphesiz her dönemde bütün toplumların öncelikleri arasında yer almıştır. Değişip gelişmek isteyen ve milletler yarışında önde olmak isteyen toplumlar eğitime sarılmışlardır. Oluşturdukları nitelikli ve kaliteli bir eğitimle her birey eğitilmiş medeniyet yarışında öne geçmişlerdir. Ülke olarak iyi ve kaliteli bir eğitimi mutlaka çocuklarımızın hizmetine sunmak zorundayız. Bu hedefi gerçekleştirmek için de eğitimde kalitenin yükseltilmesini, eğitim sisteminin küreselleşen dünyanın şartları ve toplumun beklentileri doğrultusunda çağdaş bir yapıya kavuşturulmasını, ezbercilik ve ideolojik ayırımcılıktan uzak, insanı temel alan, liyakatı benimseyen, bilginin üretilmesini ve kullanılmasını öğreten çağdaş eğitim politikaları ile araç ve yöntemlerinin benimsenmesini amaçlayan çalışmalar kararlılıkla sürdürülmelidir” ifadelerine yer verdi.

 

Sorgulayan özgür düşünen gençler yetiştirmeye odaklanılması gerektiğini aktaran Alkaya, “Başöğretmen Atatürk’ün dediği gibi ‘Fikri hür, Vicdanı hür, İrfanı hür nesiller!’ ifadesiyle anlamını bulan nesiller yetiştirmeliyiz. Bu nedenle; Bilim ve teknolojide öne geçen ülkelerin diğerleri ile arayı açtığı bir çağda, müfredatımızın bilimsel temellere dayanması ülkemiz için hayati öneme sahiptir. Sorgulayan, özgür düşünen, dijital okuryazarlık ve yabancı dil becerileri gelişmiş gençler yetiştirmeye odaklanmalıyız. Sonuç olarak; her öğretim yılı ileriye atılmış bir adımdır. Bu öğretim yılında da adımımızın büyük olacağı umuduyla yeni öğretim yılı Öğretmen, öğrenci, velilerimize ve tüm milletimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriBıyıkali Mahallesi’ne İçme Suyu Deposu


GÜNDEM 24 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriFen Edebiyat Fakültesinde Devir Teslim


GÜNDEM 24 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTürklere Güvendiler Ortaöğretim Öğrencileri İle Buluştu


GÜNDEM 22 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriVali Yıldırım Protokol Kuralları Seminerine Katıldı


GÜNDEM 22 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSüleymanpaşa ‘Birileri’ni Ağırladı


GÜNDEM 21 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriYaşlı Bakım Merkezi Yüzleri Güldürüyor


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriNKÜ’de Uyuşturucu ile Mücadele Konferansı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAnnesine Şiddet Uygulayan Babasını Öldürdü


GÜNDEM 24 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da, Üniversitelilere İş Bulmayı Kolaylaştıran Sistem


GÜNDEM 24 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSon Dakikada Galibiyeti Kaçırdı


FUTBOL 24 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriCHP'li Öztrak: Kurultayımız Baharı Yaz Edecek


GÜNDEM 23 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriDeprem Ölçüm Cihazlarını Çalanların 7 Yıla Kadar Hapsi İstendi


GÜNDEM 22 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'dan İdlib'e 7 Tır Yardım Gönderildi


GÜNDEM 22 Şubat 2020
Süleymanpaşa haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org