Fidanları Toprakla Buluşturduk

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Çorlu Belediyesi personeli Geleceğe Nefes Kampanyası kapsamında fidan dikme etkinliğine katılarak fidanları toprakla buluşturdu. Etkinliğe katılarak fidan diken Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Çocuklarımıza yeşil bir doğa miras bırakmak bizim görevimiz.” dedi.
Haber Gündem 13 Kasım 2019 Bu Haber 87 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Fidanları Toprakla Buluşturduk

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan Geleceğe Nefes Kampanyası kapsamında ülkemiz genelinde 11 milyon fidan toprakla buluştu. Kampanyaya katılan Çorlu Belediyesi, personelleriyle birlikte fidan dikerek etkinliğe destek verdi. Türkiye’nin 81 ilinde 2023 noktada gerçekleştirilen etkinlik 11 Kasım Pazartesi günü, saatler 11.11’i gösterdiğinde başladı. Fidan dikme etkinliği tüm yurtta olduğu gibi Çorlu’da da büyük bir ilgi ve beğeniyle karşılandı. Çorlu Belediyesi tarafından yaklaşık 800 adet fıstıkçamı, at kestanesi, erguvan, servi, çınar, Amerikan meşesi ve Amerikan dişbudak fidan dikimi gerçekleştirildi.

‘Bugün Fidan, Yarın Nefes’

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, başkan yardımcıları, belediye personeli, meclis üyeleri, siyasi partilerin ilçe temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş doğayı yeşillendirme etkinliğine katıldı. ‘Bugün Fidan, Yarın Nefes’ sloganıyla başlatılan fidan dikimi, geleceğe yemyeşil bir doğa miras bırakmak isteyen çevreye duyarlı vatandaşları harekete geçirdi. Etkinliğe katılanların “#11milyonfidan” etiketiyle sosyal medyada paylaştığı fotoğraf kareleri büyük beğeni topladı.

 ‘Çocuklarımıza Yeşil Bir Doğa Bırakacağız’

Fidan dikme etkinliği hakkında konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Çocuklarımıza bırakacağımız en önemli miras temiz bir çevre, yeşil bir doğadır. Çocuklarımıza yeşil bir gelecek bırakmak için hep birlikte doğamıza sahip çıkacağız. Ağaç sevgisini çocuklarımıza aşılamak için gelin hep birlikte fidan dikelim. Doğa ile iç içe mutlu çocuklar yetiştirelim. Yeşile saygı duyan ve sevgi besleyen çocuklar bizim geleceğimizdir.” dedi.

Fidan dikme etkinliğine katılan vatandaşlar fidanları toprak ile buluşturmaktan çok mutlu olduklarını belirterek, “Fidan dikerek hem çocuklarımıza örnek oluyor hem de geleceğimize umutla bakıyoruz. Doğayı korumak ve gelecek kuşaklara taşımak adına dünyayı yeşillendirmeye devam edeceğiz.” dediler.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
 haberleriNatalia'nın Kedilerini Zehirlediler


GÜNDEM 7 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriKayıp Avukatın Cesedi Bulundu


GÜNDEM 6 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleri“Kazasız Kul Olmaz” 6 Aralık’ta Sergilenecek


GÜNDEM 6 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkanlar Bir Araya Geldi


GÜNDEM 5 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriKayıp Avukatı Aramaya Devam Ediliyor


GÜNDEM 5 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriVazo İçinden Uyuşturucu Çıktı


GÜNDEM 5 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriBalıkçılar Lodos Nedeniyle Denize Açılamadı


GÜNDEM 5 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriMilli Sporculardan Yıldırım’a Ziyaret


DİĞER BRANŞLAR 5 Aralık 2019
genel haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org