FAHİŞ FİYATLAR İSYAN ETTİRDİ!

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Haber Çorlu 15 Ocak 2018 Bu Haber 415 kişi tarafından okundu.

tekirdağ FAHİŞ FİYATLAR İSYAN ETTİRDİ!

Çorlu Belediyesi tarafından hizmete sunulup işletilen Kitap Kafe müdavimleri son günlerde yapılan fahiş zamlardan şikayetçi olduklarını dile getirdiler. Kitap Kafe müdavimi işçiler tepkilerini dile getirdiler.

“Mücadele Etme Kararlılığındayız”

Kitap Kafe müdavimlerinden tekstil işçisi Gönül Doğan: “ İşten kalan boş vakitlerimizde arkadaşlarımızla bir soluk alıp sohbet edebildiğimiz, kitap okuyup müzik dinlediğimiz nadir mekanlardan biriydi Kitap Kafe. Son günlerde yapılan zamlarla maalesef bu imkanda elimizden alındı. Kağıt bardakta 2.5 tl çay satmak nasıl bir kafanın ürünü. 1 tl olan çay fiyatı neden 2.5 tl yapıldı anlam veremiyoruz. Bu yanlıştan dönülmediği taktirde bütün demokratik yolları kullanarak mücadele etme kararlılığındayız.” dedi.

“Derhal Bu Yanlıştan Dönün”

CNC Operatörü Veli Karaçam’sa şunları söyledi: Bizler işçiler olarak kitaba, sanata veya keyifli bir ortamda bir bardak çaya ulaşmak için fahiş ücretler ödemek istemiyoruz. Belediyelerin görevi kar etmek değil topluma hizmet etmektir. Yapılan bu zamları işçilere bir saldırı olarak addediyoruz. Belediye yetkililerini uyarıyoruz. Belediye işletmeleri kimsenin babasının malı değildir. Kafanıza göre fiyat arttıramazsınız. Derhal bu yanlıştan dönün.

“Cevap Bekliyoruz”

Güvenlik işçisi Murat Uludoğan: ” Ben hem bir işçi hem de amatör bir yazar olarak Çorlu Belediyesi yetkililerini kınıyorum. Bırakınız 2.5 tl fiyatla çay satmayı bugün bir kahvede 1 tl ise çay sen bununda altında fiyat vereceksin. Benim paramla Kafe açıp lüks mekanların fiyatlarıyla çay satamazsın. Merak ediyorum bu kararı alanların amacı nedir. Biz işçiler, yoksullar gelmesin diye midir bu uygulama? Nezih ortamları mı bozulmuş? Cevap bekliyorum.”

“İZİN VERMEYECEĞİZ!”

DİSK/Güvenlik-SEN İşçi Meclisleri Trakya Sözcüsü Demir Işık Dahi: “Bizler emeğiyle geçinen işçiler olarak bu zamların nedenini merak ediyoruz. Bizler emekçiler gelmesin diye midir bu zamlar? Rahatsız mı olmuşlar bizlerden? Fahiş fiyatlarla bizleri uzak mı tutmak istiyorlar belediyenin hizmetlerinden? Bakınız kamu iktisadi kurumaları kar amacı güdemezler diyor yasalar. Şimdi öğrendik ki bir günde meclis kararıyla emekçilerin vergileriyle açılan bu işletme en lüks mekandan bile daha pahalı hale getirilmeye çalışılıyor. Bir sonraki adım nedir? Bu kafenin işletmesi kimlere verilecektir? Bu uygulamanın nedeni yurttaşları bu kafenin işletmesinin şahıslara devri için hazırlamak mıdır? Burdan bu şaşkınlara, bu belediye yöneticilerine, meclis üyelerine, bu şaşırmışlara ilan ediyoruz. İzin vermeyeceğiz!” şeklinde ifadelerde bulundu.

Son zamlardan sonra Kitap Kafe’ nin doluluk oranında ciddi bir düşme olduğu gözlendi.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriÇorlu Belediyesi´nden Arsa Satışı


GÜNDEM 9 Ağustos 2018
Çorlu haberleri
 haberleriGüreşçimiz Tuğba Altun Türkiye 3.´sü Oldu


GÜNDEM 9 Ağustos 2018
Çorlu haberleri
 haberleri Başkan Sarıkurt Havuzlar Mahallemize Konuk Oldu


GÜNDEM 9 Ağustos 2018
Çorlu haberleri
 haberleri08.08.2018´de 30 Çiftimiz Dünya Evine Girdi


GÜNDEM 9 Ağustos 2018
Çorlu haberleri
 haberleriVali Ceylan´dan Başkan Sarıkurt´a Ziyaret


GÜNDEM 8 Ağustos 2018
Çorlu haberleri
 haberleri Başkan Sarıkurt Kurban Satış Merkezini İnceledi


GÜNDEM 7 Ağustos 2018
Çorlu haberleri
 haberleriBaşkan Sarıkurt Alipaşa Mahalle Sakinleriyle Buluştu


GÜNDEM 3 Ağustos 2018
Çorlu haberleri
 haberleriBaşkan Sarıkurt Aşure İkram Etti


GÜNDEM 21 Eylül 2018
Çorlu haberleri
 haberleriAHBAP Tekirdağ ihtiyaç sahiplerinin yanında


GÜNDEM 21 Eylül 2018
Çorlu haberleri
 haberleriKURAKLIK SİGORTASINDA ÖDEMELER BAŞLADI!


GÜNDEM 21 Eylül 2018
Çorlu haberleri
 haberleriALZHEIMER HASTALIĞI TÜM DÜNYADA HIZLA ARTIYOR


GÜNDEM 20 Eylül 2018
Çorlu haberleri
 haberleriGaziler Günü Törenle Kutlandı


GÜNDEM 20 Eylül 2018
Çorlu haberleri
 haberleriTekirdağ’da Ağustos Ayında 2 Bin 274 Konut Satıldı


GÜNDEM 20 Eylül 2018
Çorlu haberleri
 haberleriKapaklı'daki Yatırımlar İncelendi


GÜNDEM 20 Eylül 2018
Çorlu haberleri
 haberleriTESKİ’DEN AÇIKLAMA GELDİ


GÜNDEM 20 Eylül 2018
Çorlu haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org