“Liman tamamlandıktan sonra 10 dakikada bir çıkan tırlar, İstanbul istikametine dönerse bu şehrin hali ne olur?Peki çevreyoluna nasıl bağlanılacak?”

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
Süleymnapaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Ağustos ayının sonunda tüm şehirdeki altyapı çalışmasını bitirmeyi planladıklarını bildirerek, vatandaşların bütün eleştirisinde haklı olduklarını fakat 1989 yılından bugüne kadar tüm belediyelerin yaptığı yol çalışmalarının üzerinde çalışmalar yapıldığını kaydetti.
Haber Süleymanpaşa 11 Ocak 2018 Bu Haber 261 kişi tarafından okundu.

tekirdağ EŞKİNAT: VATANDAŞ BÜTÜN ELEŞTİRİSİNDE HAKLI

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen toplantıda konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, yol çalışmaları,  tarım, eğitim, lojistik alanında ki vizyon planlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

1 MİLYON 500 METREKARE YOL YAPILDI

 

Ağustos  ayının sonunda tüm şehirdeki  yol çalışmalarını bitirmeyi planlandıklarını söyleyen Eşkinat, altyapı olarak 550 kilometreye yakın kazı yapıldığını ifade ederek, “ Olağanüstü koşullar nedeniyle 1 milyon 500 metrekare yol yapıldı.1989 yılından bugüne kadar tüm belediyelerin yaptığı  yol çalışmalarını hesapladığımız zaman, onların üzerinde fevkeladenin fevkinde bir şey çıkıyor” dedi.

Her mahallenin yol çalışmalarına ilişkin sıkıntı yaşadığını aktaran Eşkinat, "Altonova, Hürriyet, 100. Yıl, Değirmenaltı  mahallelerinde çalışmalar yapıldı. Çınarlı mahallesinde ise çok az bir kısım kaldı. Çınarlı’da bu yıl ses çıkmıyor. 6 bin metrekare yer, 4 sokak kaldı. Aydoğdu’ya girmek mümkün değil. Vatandaş bütün eleştirisinde haklı. ‘Çamura basıyorum’ ‘çocuğum okula gidemiyor’ diyor. Vatandaş tamamen haklı. Benim elimden gelen de başka bir şey yok. Altyapı çalışması, bu şehir için yapılmak zorunda. Zafer mahallesinde ise  altyapısı tamamlanmamış bir tane sokağımız var. Her yere yetişmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

“10 MİLYONUMUZU ORAYA GÖMDÜK”

Şehrin bugününü değil geleceğini de düşünmek zorunda olduklarını vurgulayan  Eşkinat, devlete ait şehir içindeki yerlerle ileride takas yapılabilmesi için İller Bankası’ndan kredi alarak 24 bin metrekare yer kamulaştırdıklarını kaydetti.

 

Şu anda kullanımı, siyasi rantı, vatandaşa dönüşümü sıfır  olan bir yere, geleceği düşünerek yatırım yaptıklarını belirten Eşkinat, “Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binasının yapıldığı yerin yanında, İller Bankası kredisiyle 24 bin metrekare yer kamulaştırdık. 10 milyonumuzu oraya gömdük ve belediye binası yapmak için bunu yapmadık. Devletin şehir içindeki mallarıyla takas yapmak için yaptık. Çünkü; bazı şeylerin bedelini ödeyerek  yapmak istesenizde, yapma hakkına sahip olamayabiliyorsunuz. Devlet mahallisinde böyle bir alanınız varsa ve devlet de böyle bir şeye ihtiyaç duyacak ise belki 10 sene sonra kullanmak üzere şehir adına böyle bir yatırımı yapmak durumundasınız. 10 milyon liraya borçlanarak kamulaştırdık. Bugünkü değeri 50 milyon lira. Kullanımı, siyasi rantı, vatandaşa dönüşümü sıfır ama geleceğe yatırımı var” ifadelerini kullandı.

 

Süleymanpaşa’nın vizyon planlarına da değinen Eşkinat,  tarım, eğitim, lojistik ve nitelikli bir kent yaratma aşamasında belli planlar oluşturduklarını anlattı.

 

4 temel vizyon çerçevesinde çalışmalar yürüttüklerini aktaran Eşkinat, “Bunlardan en önemlisi tarım. Yerel yönetimler, eğer kendi bölgesindeki insanlar,  tarımla geçiniyor ise  tarımla uğraşmak zorundadır. Tarımla ilgili yaptığımız çalışmalar var. Buranın insanları köyden şehirlere gelmek yerine, mevcut yerlerde kalabilecekleri zeminler hazırlanacak.  Bağcılık konusunda model oluşturabilecek çalışma gerçekleştireceğiz. Aynı şekilde Kalkınma Ajansıyla birlik süt ürünlerine ilişkin de bir çalışma düzenlemeyi planlıyoruz” diye konuştu.

 

SÜLEYMANPAŞA ÜNİVERSİTE KENTİ OLACAK

 

İkinci vizyonun ise eğitim ve sağlık olduğunu dile getiren Eşkinat,  Namık Kemal Üniversitesinin ana kampüsünde 30 bin öğrencinin yer aldığını ve şehir ekonomisini ve gelişimini büyük ölçüde etkilediklerine dikkat çekti.

 

 

 

Diğer vizyon planlarının ise lojistik ve nitelikli şehir olduğunu ifade eden Eşkinat, şunları kaydetti: “Süleymanpaşa’da bulunan limanların şehre etkileri düzenlenecek.  Liman tamamlandıktan sonra 10 dakikada bir çıkan tırlar, İstanbul istikametine dönerse bu şehrin hali ne olur?Peki çevreyoluna nasıl bağlanılacak? Ne yaparsak bunun artı değeri şehre kalır da olumsuzluklarını ortadan kaldırırız. Bunları düşünmemiz gerek. Lojistik kent olma mecburiyeti var. Dördüncü vizyon ise nitelikli şehir.  Kentteki firmalar nitelikli eleman bulmakta sıkıntı yaşıyor. Çünkü gelen ,paradan önce çocuğunun okuyacağı okula, yaşayacağı ortamın kalitesine, sosyal ihtiyaçlarının karşılanıp karşılanmamasına bakıyor.  Artık her şey para değil. Kentsel dönüşüm önemli. Bunun yanında muhakkak sosyal dönüşüm de olmalı.Sosyal dönüşüm kentsel dönüşümün önünde gitmeli ki doğru bir kentsel dönüşüm olsun.Biz şehre böyle bakıyoruz”

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleri"TARIMSAL ÜRETİMDE DÜNYADA İLK 10‘DA YER ALIYORUZ"


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri SADET PARTİSİNDEN DERNEK ZİYARETİ


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTürk Eğitim Vakfı, Tekirdağ TSO’yu Ziyaret Etti


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ Afet Gönüllüleri Sertifikalarını Aldı


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKOBİLER EKONOMİNİN BEL KEMİĞİ


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriDİSK Genel Başkanı Eşkinat’la Buluştu


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlu Olsun


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTüp bebek tedavisinde ‘Kriyobiyoloji’ yöntemi


GÜNDEM 17 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriİLÇE BAŞKANLARI ANKARA’DA


GÜNDEM 17 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriVALİ CEYLAN ÖĞRENCİLERLE BİRARADA


GÜNDEM 17 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSüleymanpaşa Belediyesi’nin 2019 Yılı Bütçesi Onaylandı


GÜNDEM 17 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriİŞKUR ÜNİVERSİTE MEZUNLARINA MESLEKİ DENEYİM KAZANDIRIYOR


GÜNDEM 17 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri"DÜNYADA HER 7 KİŞİDEN 1'İ AÇLIK SINIRINDA YAŞIYOR"


GÜNDEM 17 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri‘Sağlıkta Şiddete Hayır’


GÜNDEM 17 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKeşan Hayvan Pazarının Üzeri Kapatıldı.


GÜNDEM 16 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriPersonele Yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi”


GÜNDEM 16 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriNKÜ’nün Erasmus Konukları


GÜNDEM 16 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriİkram Çeşmelerinden Çorba Akmaya Başladı


GÜNDEM 16 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org