"Ergene‘yi Ergene’de Yaşayanlar Yönetir"

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Ergene’de gecesini gündüzüne katarak çalışan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel sabah namazı ile güne başlayarak gece yarılarına kadar vatandaşlarla bir arada olmaya devam ediyor.
Haber Gündem 4 Mart 2019 Bu Haber 165 kişi tarafından okundu.

tekirdağ

Ergene’de yoğun bir şekilde mahalle gezilerine devam eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel önce ki akşam doğup büyüdüğü ve bir dönemde belediye başkanlığı yaptığı Velimeşe mahallesinde sevgi kenti Ergenenin güzel insanları ile buluştu.

Velimeşe mahallesinde yoğun bir katılım ile gerçekleşen mahalle ziyaretinde Başkan Yüksel’i vatandaşlar avuçları patlarcasına alkışlayarak karşıladı. Velimeşe mahallesinde büyük bir sevgi seli ile karşılanan Başkan Yüksel, “En başından beri söylüyorum Ergeneyi Ergene’de yaşayanlar yönetir” dedi.

Gerçekleştirmiş olduğu ziyarette Başkan Yüksel Velimeşe mahallesine yapılan hizmetlerden ve gelecek dönemde yapacağı projelerden bahsetti. Başkan Yüksel, “Velimeşe mahallemize 50.356,65 m² parke taş döşenerek, 4.000 metre asfalt yol yapıldı. Bir yıl içinde hem Ergene Belediyesi Kapalı Spor Salonu hem de Ergene Belediyesi Naim Süleymanoğlu Spor Tesisleri hizmete açıldı. Bu tesislerimizden halkımız ücretsiz bir şekilde yararlanabiliyor. Ergene’de ki park sayımızı 78’e yükselterek Velimeşe mahallemize Kademeli Park, Metuşağa Caddesi’nde yeni park, Şehit Er Sedat Mekan Parkı ve Şehit Er Mustafa Erişen Parkları vatandaşlarımızın hizmetine açılırken, mevcut parklarda oyun aletleri ve fitness aletleri bakım onarımları yapıldı. 112 Acil Sağlık İstasyonu yapılarak hizmete açıldı. Hayvan Barınağı düzenlemesi, Gölet Kafe ve Çevre Düzenlemesi projesi, Ticaret Alanı projesi, Büyük Hayvan Barınağı projesi yapıldı, Emir Sokak Parkı projesi, Cafer Ağa Sokak Parkı ve Koru Düzenleme projeleri yapıldı” dedi.

Başkan Yüksel konuşmasının devamında “Okullarımızın ve ibadethanelerimizin boya, badana, tadilat ve onarımları yine Ergene Belediyemiz tarafından yapılırken, ihtiyaç duyulan alanlarda yağmur suyu hattı ve büz döşendi. Kapalı Düğün Salonunun tadilatı yapıldı. Velimeşe‘de 2 adet köy fırını yapılarak halkımızın hizmetine açıldı. Dere ıslah çalışmaları, Velimeşe kantar binasına bakım onarım yapıldı. Büyükşehir belediyemiz Velimeşe-Önerler yolunu sıkıştırılmış beton yol yaptı. Teski, Dedebal deresinin koru tarafına kanal yaptı.

5 yıl gibi kısa bir sürede Ergene Belediyesinin kendi imkanları ile yaşanılabilir bir Ergene kurduklarını belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel yeni dönemde Ergeneye yapılacak olan hizmetlerden sonra herkesin Ergeneyi parmakla göstereceği en iyi Belediyelerden biri olacağını ve bunu Ergene’de vatandaşlar ile hep birlikte yapacaklarını belirtti.

Ergene Belediyesinin kurucu Başkanı olan Başkan Yüksel’in yapmış olduğu bu hizmetlerinden dolayı gurur duyduklarını belirten Velimeşe mahallesi sakinleri kendi içlerinden biri olarak böyle büyük projelere ve başarılara imza atan Başkan Yüksel’in hizmetlerinin kimseler tarafından küçümsenemeyeceğini belirttiler.

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriÇerkezköy TSO'da 'etkili Sunum Teknikleri' Konuşuldu


GÜNDEM 11 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleri Özel Halk Otobüsü Şoförlerine Eğitim Verildi


GÜNDEM 11 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleri'20 Cam Şişe Getirene Bulaşık Deterjanı Hediye'


GÜNDEM 11 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriTinerle Soba Yakmak İsterken, Alevler İçinde Kaldı


GÜNDEM 10 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriTekirdağ'da 2 Köpek Balığı Yakalandı


GÜNDEM 10 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriYanında Çalışan Liseli Kıza Cinsel Tacizden Tutuklandı


GÜNDEM 10 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriMisafir Kaldığı Evin Sahibini Öldürdü


GÜNDEM 10 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriAtatürk Evinin Temeli Atıldı


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org