Ergene’de İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Ergene Kaymakamlığı tarafından Benek Kolejinde düzenlenen 12 Mart İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinliğine katıldı.
Haber Ergene 14 Mart 2019 Bu Haber 84 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Ergene’de İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı

Ergene Kaymakamlığı tarafından Benek Kolejinde İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 98. yıl dönümü ve İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’u anma programı düzenlendi. Programa Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Ergene Garnizon Komutanı Mehmet İçlibaş, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Besim Dede, Siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, okul müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan program günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması ile devam etti. Programda milletin sesi Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan video gösterimi gerçekleşirken, “Bayraksız Olamam” ve “İstiklal Marşını Dinlerken” adlı şiirler okundu. Programda Benek Koleji öğrencileri tarafından İstiklal Marşının Mecliste kabulünün canlandırılması ve “Kurtuluşa Giden Yol” adlı oratorya gösterisi gerçekleşti.

Programın sonunda Ergene Kaymakamlığı tarafından İlçe genelinde bulunan okullarda düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edilerek program son buldu.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriSAĞLIKLI YAŞLILIĞIN 10 PÜF NOKTASI


GÜNDEM 22 Mart 2019
Ergene haberleri
 haberleriGÜNEKAB Meclisi 25 Mart’ta Toplanacak


GÜNDEM 22 Mart 2019
Ergene haberleri
 haberleriEVCİLER VE ORTACA ATATÜRK ANITINA KAVUŞTU


GÜNDEM 22 Mart 2019
Ergene haberleri
 haberleriTEKİRDAĞLI CANSU ESE YARI FİNALE YÜKSELDİ


GÜNDEM 22 Mart 2019
Ergene haberleri
 haberleriSÜLEYMANPAŞA YÜZÜNÜ GÜNEŞE ÇEVİRİYOR


GÜNDEM 22 Mart 2019
Ergene haberleri
 haberleriSÜT ANALİZ DESTEKLEMELERİ ÖDENMEYE BAŞLIYOR


GÜNDEM 22 Mart 2019
Ergene haberleri
 haberleriAşırı kalsiyum kalp krizini tetikleyebiliyor!


GÜNDEM 21 Mart 2019
Ergene haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org