Ergene’de Atatürk Gönüllüleri Zübeyde Hanım Kütüphanesi Açıldı

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Ergene Belediyesi ve Atatürk gönüllüleri kütüphane oluşumu projesi platformu üyeleri ile birlikte Ergene’de Mustafa Kemal Atatürk' ümüzün Annesi Zübeyde Hanım anısına Atatürk Gönüllüleri Zübeyde Hanım Kütüphanesi’nin açılışı gerçekleşti.
Haber Gündem 13 Kasım 2019 Bu Haber 81 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Ergene’de Atatürk Gönüllüleri Zübeyde Hanım Kütüphanesi Açıldı

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. Yılında Ergene Belediyesi ve Atatürk Gönüllüleri Kütüphane Oluşumu Projesi Platformu Gönüllü Üyeleri çok güzel bir projenin altına imza atarak Sağlık Mahallesi Zübeyde Hanım Parkında Atamızın annesi Zübeyde hanım anısına Atatürk Gönüllüleri Zübeyde Hanım Kütüphanesi’nin açılışı gerçekleşti.

Açılışa Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Başkan Yardımcıları Hülya İnci, Ayça Albayraktar, Mehmet Cebeci, Yüksel Baydarlı, Ergene Belediyesi Meclis Üyeleri, Siyasi Parti temsilcileri, Atatürk Gönüllüleri Kütüphane Oluşumu Platformu Başkanı Şerif Dursun, Atatürk Gönüllüleri Kütüphane Oluşumu Platformu Onursal Başkanı Sedat Kaplan, Dernek ve Oda Başkanları, STK’lar, mahalle muhtarları, Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelen ressam, yazar ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşma yapan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, ““Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81’inci yılında onu minnet ve şükranla anarak, Atamızın bizlere emanet ettiği Cumhuriyete en iyi şekilde sahip çıkacağımızı bir kez daha belirtmek istiyorum. Bütün hayatını bir milletin var olma mücadelesi üzerine şekillendiren ve kahraman ulusumuzla birlikte yepyeni bir devlet kuran Mustafa Kemal Atatürk içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti kurarken, dini inancı, etnik kökeni, siyasi görüşü, yaşam tarzı ne olursa olsun bütün milletimizi büyük, bağımsız Türkiye idealinde birleştirerek, sadece milletimize değil esaretten kurtuluş ve barış içinde bir dünya hayal eden insanlığa örnek olmuştur. Bu yönüyle evrensel bir değer kazanan milli mücadelemiz, dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir. Atatürk'ün bizlere bırakmış olduğu bu değerli mirası geleceğe taşıyabilmek için uğrunda büyük bedeller ödenen yurdumuza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmalıyız. O'na ve aziz hatırasına saygının gereği olarak, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı tek yürek olmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yıl dönümünde Atamızı ve silah arkadaşlarını, bu ülke uğruna canını ortaya koyan tüm kahraman şehit ve gazilerimizi bir kez daha saygı, sevgi, rahmet ve şükranla anıyorum. Ergenemize kazandırmış olduğumuz kütüphanemizde emeği geçen, kütüphanemize kitap bağışlayan tüm gönüllülere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel konuşmasının ardından Atatürk gönüllüleri kütüphane oluşumu projesi platformu üyelerine teşekkür belgelerini takdim etti. Teşekkür belgeleri takdiminin ardından hep birlikte Atatürk Gönüllüleri Zübeyde Hanım Kütüphanesi’nin açılış kurdelesi kesildi.

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriNatalia'nın Kedilerini Zehirlediler


GÜNDEM 7 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriKayıp Avukatın Cesedi Bulundu


GÜNDEM 6 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleri“Kazasız Kul Olmaz” 6 Aralık’ta Sergilenecek


GÜNDEM 6 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkanlar Bir Araya Geldi


GÜNDEM 5 Aralık 2019
genel haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org