Ergene’de Arı Üreticilerimize Kovanları Teslim Edildi

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Tarım ve hayvancılık konusundaki proje ve çalışmaları ile öncü büyükşehirlerden biri olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, arı yetiştiricilerine destek olmak ve bal üretimini geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi kapsamında, Ergene Belediyesinde kovan dağıtım töreni düzenledi.
Haber Gündem 6 Kasım 2019 Bu Haber 83 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Ergene’de Arı Üreticilerimize Kovanları Teslim Edildi

Ergene Belediyesinde gerçekleşen kovan dağıtımı programına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Ergene Belediyesi Başkan Yardımcıları Mehmet Cebeci, Yüksel Baydarlı, Ergene Belediyesi Meclis Üyeleri, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, Çorlu eski dönem Belediye Başkanı Ünal Baysan, Mahalle muhtarları ve Ergene’de ki Arı üreticileri katıldı.

Kovan Dağıtım Töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığımızca uygulanmakta olan Arıcılığı geliştirme ve polinasyon projesi kapsamında Ergene İlçemizde bu yıl 16 üreticimize 235 adet kovan dağıtımı yapıldı. 2015’ten bu yana bugünde verdiğimiz 235 adet kovanla birlikte 47 üreticimize toplamda 1114 adet kovan dağıtımı yapılmıştır. Projenin devamı olarak önümüzdeki yıllarda ana arı üretim tesisi, bal paketleme ve ambalajlama, pazar ağının kurulması gibi projeler de uygulanmaya başlanacak. Proje ile amaçlarının, arı üreticilerinin yerel pazardan daha büyük pazarlara açılması konusunda yol göstermek ve destek vermek olduğunu söyledi.

Bu güzel hizmet ve projelerinden dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a teşekkürlerini ileten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Bölgemizde Sanayiyi ve Tarımı aynı anda yaşıyoruz, Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz her sene yaz döneminde Tarımımızın farklı alanlarında üreticilerimize destekte bulunuyor. Çiftçimize gübreleme desteklerimizin yanında bugünde arıcı üreticilerimize kovan yardımı desteğinde bulunuyoruz. Biliyorsunuz bu proje içinde Ergene’de Hasan Basri Topsak isimli arı üreticimiz Türkiye kristalize balda birinci Dünya’da üçüncü oldu işte bu başarıda Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin Ergenemizde üreticimize vermiş olduğu destek ile gelmiştir. Arı kovanlarını bugün alacak olan üreticilerimize çalışmalarında başarılar, Tekirdağ Büyükşehir Belediyemize de teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise konuşmasında, "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak tarım ve hayvancılık alanında önemli projelere imza atıyoruz. Bugün de Ergene İlçemizde faaliyet gösteren arı yetiştiricilerimize kovanlarını teslim ediyoruz. Biz Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, üreticilerimizin başarılarından ve bereketli bal üretimlerinden mutluluk duyarız. Tekrardan tüm üreticilerimize hayırlı olmasını diliyor, bol ve bereketli bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Ergene’de ki arı üreticilerine Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi tarafından kovanları teslim edildi.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriMisafir Kaldığı Evin Sahibini Öldürdü


GÜNDEM 10 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriAtatürk Evinin Temeli Atıldı


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriEnez'de 38 kaçak göçmen yakalandı


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriEdirne'de vakıflara ait iş yerlerine rayiç ayarı


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriEvinin merdiveninden düştü, hastanede öldü


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriKırklareli'de avcılara sıkı denetim


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriÇorlu'da Uyuşturucu Operasyonu


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org