Sosyal Belediyecilik alanında yaptığı çalışmalarla örnek işlere imza atan Ergene Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla tüm yurt genelinde olduğu gibi Ergene’de engelli vatandaşlara yönelik etkinlik programı düzenledi.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Ergene Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğünün organizasyonu ile Ulaş Hizmet Binasında düzenlenen programa Ergene Belediye Başkan Vekili Merdin Cantaş, Belediye Başkan Yardımcısı Ayça Çevikelli CHP İlçe Başkanı Erdinç İrel, ilçe yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri, muhtarlar, dernek başkanları, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.
Haber Ergene 5 Aralık 2017 Bu Haber 452 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Ergene’de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinlikleri

Engelli çocuklara ve ailelerine yönelik düzenlenen etkinlikte gün boyunca konser programı ve  illüzyonist, animasyon gösterileriyle  katılımcılar unutulmaz bir gün yaşadı.

Hediyeler ve sürpriz eğlencelerle unutulmaz gün yaşayan vatandaşlar programın düzenlenmesinde başta Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler.

Engelli olmak bir tercih meselesi değildir. Bu nedenle engelli kardeşlerimizin işini kolaylaştırmak, önlerini açmak bizim için bir insanlık vazifemizdir diyen Belediye Başkanı Rasim Yüksel, engelli vatandaşlarımıza yönelik her yıl  düzenlenen etkinliğe bu yıl şehir dışında olması sebebiyle katılamadığını ileterek günler öncesinden mesaj yayımladı. Yüksel mesajında ‘ Hepimize düşen görev, engelli kardeşlerimizin günlük hayatta daha fazla var olmalarını sağlamaktır. Bize düşen engelli bireylerimizi topluma kazandırmak ve hayatlarını kolaylaştırmaktır.

Yollarımızı, kaldırımlarımızı, parklarımızı engellilerimizin kullanabileceği şekilde düzenliyoruz. Adını Sevgi aracı koyduğumuz Engelli taşıma aracını, engelli araç şarj istasyonunu engellilerimizin hizmetine sunduk. Sevgi aracımız her zaman engelli vatandaşlarımızın hizmetindedir ve onların sosyal hayata katılmalarına büyük katkı sağlamaktadır. Bugüne kadar engellilerimiz tüm akülü araç taleplerini karşıladık ve karşılamaya devam ediyoruz. Her zaman şunu ifade ediyoruz; engelleri beraber aşabiliriz. Hepimizin engelli adayı olduğumuzu unutmamalıyız. Korunması gereken sadece engelliler değil aynı zamanda engellilerin haklarıdır. Biz 3 Aralık’ta değil, her gün sizlerle beraberiz ” ifadelerine yer verdi.

Etkinlik programı plaket töreninin ardından sona erdi.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleri"TARIMSAL ÜRETİMDE DÜNYADA İLK 10‘DA YER ALIYORUZ"


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Ergene haberleri
 haberleri SADET PARTİSİNDEN DERNEK ZİYARETİ


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Ergene haberleri
 haberleriTürk Eğitim Vakfı, Tekirdağ TSO’yu Ziyaret Etti


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Ergene haberleri
 haberleriTekirdağ Afet Gönüllüleri Sertifikalarını Aldı


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Ergene haberleri
 haberleriÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Ergene haberleri
 haberleriKOBİLER EKONOMİNİN BEL KEMİĞİ


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Ergene haberleri
 haberleriDİSK Genel Başkanı Eşkinat’la Buluştu


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Ergene haberleri
 haberleri19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlu Olsun


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Ergene haberleri
 haberleriTüp bebek tedavisinde ‘Kriyobiyoloji’ yöntemi


GÜNDEM 17 Ekim 2018
Ergene haberleri
 haberleriİLÇE BAŞKANLARI ANKARA’DA


GÜNDEM 17 Ekim 2018
Ergene haberleri
 haberleriVALİ CEYLAN ÖĞRENCİLERLE BİRARADA


GÜNDEM 17 Ekim 2018
Ergene haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org