Ergene Belediyesi Atatürk Evi Projesi İçin İmzalar Atıldı

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Ergene Belediyesi Atatürk Evi Projesi kapsamında Ergene Belediyesi ve Trakya Kalkınma Ajansı arasında protokol düzenlendi. Atılan imzalar sonrasında Atatürk Evinin Ergene’ye hayırlı olması dileklerinde bulunuldu.
Haber Ergene 26 Eylül 2019 Bu Haber 119 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Ergene Belediyesi Atatürk Evi Projesi İçin İmzalar Atıldı

Trakya Kalkınma Ajansı ve Ergene Belediyesi ortaklığında yapılacak olan proje için Trakya Kalkına Ajansı binasında imzalar atıldı. Düzenlenen imza töreninde Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Belediye Başkan Yardımcıları Hülya İnci, Ayça Albayraktar, Mehmet Cebeci, Yüksel Baydarlı, Ergene Belediyesi Meclis üyeleri Servet Yıldız, Nazlı Güneş, Salih Tıknas, Abdullah Yaman, Niyazi Dibek, Ali Aydoğdu ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin yer aldı.

Bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz Atamızın izlerinin olduğu Selanik'teki evinin bire bir ölçülerle aynısını Ergene İlçesine yapmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ben projemizin onaylanmasında başta Valimiz olmak üzere, Belediye Başkanlarımıza, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreterine teşekkür ediyorum. Bu proje ortak bir proje, herkesin emeği var. 22 proje arasında yer alan Ergene Belediyesi Atatürk Evi Projesi 2019 Yılı Turizmin Geliştirilmesi ve Çeşitlendirilmesi Mali Destek Programı Başarılı Asil Projeler arasında Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 1. seçildi. Ergene Belediyesi yeni kurulan bir belediye olmasına rağmen çok kısa sürede sesini tüm Türkiye’ye duyurdu duyurmaya da devam ediyor. Tekirdağ bölgemizde bir ilk olacak olan Ergene Belediyesi Atatürk Evi’nin Tekirdağ’ımıza, Ergenemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ise yapmış olduğu konuşmasında, “Ergenemize yapılacak olan bu güzel proje ile Ergene bir cazibe merkezi haline gelecek, yerli ve yabancı turistlerin uğrak bir adresi olacak. Ergene Belediyesi ile birlikte ilerleyen dönemlerde böyle birçok güzel projenin altına imza atacağımızdan hiç şüphem yok. Atatürk evi projesinde Trakya Kalkınma Ajansı olarak projenin %75’lik maliyetini biz karşılayacağız, projenin toplam maliyeti 1 Milyon 329 Bin 513  lira. Bu güzel projemiz’in 18 ay da bitirilmesi planlanıyor ama Ergene Belediyemiz bunu 12 ayda bitireceğini belirtti” dedi.

Ergene Belediyesi tarafından yapılacak olan Atatürk Evi projesi, Selanik'teki evin planına sadık kalmak kaydı ile yapılmakta olup, mekânsal canlandırmalarda tamamen Atatürk'ün hayatı kronolojik olarak anlatılacak. Ergene Atatürk Evi Projesi ile Atatürk'ün Selanik'te yer alan doğduğu ve 7 yaşına kadar da annesi Zübeyde Hanım ve Babası Ali Rıza Efendi ile yaşadığı evin mimari açıdan replikası yapılacak. Mimari plan ve ölçülerine sadık kalmakla birlikte yaşayan müze anlayışımıza uygun olarak evin kullanım alanlarında istenilen temada anlatım sağlanacaktır. Atatürk Evi zemin kat,1. kat ve 2. Kat olmak üzere üç kattan ibaret olup toplamda 318,24 m2'dir. Her katın orta bölümünde sofa yer alır. Sofanın sağ ve sol taraflarında da aynı aksta oda (yasam alanı) bulunmakta olup toplamda 3 adet sofa, 6 adet oda, mutfak ve banyo-wc mahalli bulunmaktadır. Proje kapsamında hedef sadece Atatürk'ün yaşadığı evi gelen ziyaretçilerle buluşturmak değil, aynı zamanda bu evdeki geleneksel aile yaşantısı, Rumeli ev tipini yansıtmak, Atatürk'ün hayatını eğitim/gençlik yılları askeri dönemi ve sivil hayatı olarak anlatmak hedeflenmekte olduğu bilgisi verildi.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriErgene’de Biz Büyük Bir Aileyiz


GÜNDEM 26 Haziran 2019
Ergene haberleri
 haberleriÇamaşır Makinesinden Torba Torba Uyuşturucu Çıktı


GÜNDEM 15 Kasım 2019
Ergene haberleri
 haberleri25 Bin Liralık Islak Mendil Hırsızlığına 5 Gözaltı


GÜNDEM 15 Kasım 2019
Ergene haberleri
Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org