Ergene Atatürk Evi Projesinin Temeli Atılıyor

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Ergene Belediyesi ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde Ergene’ye yapılacak olan Ergene Atatürk Evi Projesinin 9 Aralık tarihinde saat 11.00’da temel atma töreni düzenlenecek.
Haber Gündem 5 Aralık 2019 Bu Haber 117 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Ergene Atatürk Evi Projesinin Temeli Atılıyor

Bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz Atamızın izlerinin olduğu Selanik’teki evinin bire bir ölçülerle aynısını Ergene ilçesine yapmak üzere projelendirilen bu büyük proje Ergene Belediyesi ve Trakya Kalkınma Ajansı İşbirliği ile yapılacak. Projenin temel atma töreni 9 Aralık tarihinde saat 11.00’da Marmaracık Mahallesi 1.Cadde No. 5 adresinde düzenlenecek.

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin birebir aynısını Ergenemize yapacağımızdan dolayı son derece mutlu ve gururluyum diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Böyle büyük bir projeyi Ergenemize kazandıracağımızdan dolayı büyük mutluluk duymaktayım. Ulu Önderimizin doğduğu evin bire bir benzerini yapmak Ergenemize büyük değer katacak, yurt içinden ve yurt dışından Atatürk Evini ziyarete gelecek olan yerli ve yabancı turist ile Ergenemizin turizm sektörü çıkışa geçecek. Ergene halkımıza söz verdiğimiz gibi Ergene’ye yapılamaz denilen projeleri yapmaya devam edeceğiz. Atatürk Evi projesi kapsamında hedefimiz sadece Atatürk’ün yaşadığı evi vatandaşlarla buluşturmak değil, aynı zamanda bu evdeki geleneksel aile yaşantısını, Rumeli ev tipini yansıtmak, Atatürk’ün hayatını, eğitim, gençlik yılları, askeri dönemi ve sivil hayatı olarak anlatmayı hedefliyoruz. Projemizin onaylanmasında Tekirdağ Valimiz sayın Aziz Yıldırım’a, Başkanlarımıza, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’e teşekkürlerimizi sunarım” dedi.

22 proje arasında yer alan Ergene Belediyesi Atatürk evi projesi  2019 Yılı Turizmin Geliştirilmesi ve Çeşitlendirilmesi Mali Destek Programı Başarılı Asil Projeler arasındaTrakya Kalkınma Ajansı tarafından 1. Seçilmişti. Büyük bir onur ve gurur kaynağı olan Atatürk Evi Projesi’nin temel atma törenine Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel tüm Ergene hakkını davet ettiğini de belirtti.

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriSokak Hayvanlarına Mama Desteği


GÜNDEM 25 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriErgene’de Tehlike Çanları


GÜNDEM 25 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriÇBSK Voleybol Takımı Grup Üçüncüsü Oldu


GÜNDEM 25 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriSağlıklı Bir Gelecek, Yürüyerek Gelecek


GÜNDEM 25 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleri2 Gündür Kayıp Olarak Aranırken Cesedi Bulundu


GÜNDEM 24 Ocak 2020
genel haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org