Elmalı Mahallesi’nde Kütüphane Açıldı

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Elmalı Mahallesinde eski okul binasına yapılan kütüphanenin açılışına katıldı.
Haber Malkara 2 Kasım 2019 Bu Haber 111 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Elmalı Mahallesi’nde Kütüphane Açıldı

Elmalı Köyü Gençlik ve Yardımlaşma Derneği ait kütüphane açılışına; Tekirdağ İl Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanları Neşat Erdoğan ve Sertaç Balyemez, TESKİ Genel Müdürü İbrahim İçöz, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, Malkara Kent Konseyi Başkanı ve Elmalı Köyü Gençlik ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Akçay, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları başkanları, dernek başkanları, muhtarlar, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Program, Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler adına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'mızın okunması ile başladı.

Programda Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul yaptığı konuşmada; “Değerli katılımcılar hepiniz hoş geldiniz. Gerçekten Elmalı Mahallemiz özellikle geçtiğimiz dönemden başlayarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizle birlikte birçok hizmeti getirdiğimiz bir mahalle oldu. Ciddi anlamda ihtiyaçları vardı. Bir kısmını karşıladık. Yine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak, muhtarımız ve siz değerli hemşehrilerimiz ile birlikte el ele vererek ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz.

Özellikle bu dönem biraz daha ekonomik anlamda üreticimizi ayağa kaldıracak projeler için çalışıyoruz. Umuyorum bu projelerde kısa süre içerisinde meyvelerini vermeye başlayacak. Kütüphanenin açılmasında emeği geçen herkese Elmalı Mahalleli hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. Malkara'mızda daha birçok böyle güzel projelerin Kent Konseyimizin vasıtasıyla ulaşacağımız günlere sağlıkla kavuşalım diyorum. Hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Malkara Kent Konseyi Başkanı ve Elmalı Köyü Gençlik ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Akçay, eski okul binasının tadilatında ve kütüphanenin düzenlemesinde emeği geçen kurumlara ve kişilere plaket takdiminde bulundu.

Plaket sunumunun ardından Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve beraberindekiler kütüphanenin açılış kurdelesini kesip, kütüphanenin içerisini gezdiler.

Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra Elmalı Köyü Gençlik ve Yardımlaşma Derneği’ne ait eski okul binasının tadilatında ve kütüphanenin düzenlemesinde yapılan çalışmalar sinevizyon gösterimi ile katılımcılara izletildi.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, kütüphane açılışının ardından el emeği ile ürettikleri organik ürünleri satışa sunan Elmalı Mahallesinde kadınlarla sohbet ederek, hayırlı işler temennisinde bulunup, bol bereketli kazançlar diledi.

 Açılışa katılan vatandaşlara Elmalı Yöresel Ürünler Tanıtım Evi tarafından ikramlarda bulunuldu.

Ayrıca Elmalı Köyü Gençlik ve Yardımlaşma Derneği’ne ait binanın içinde kütüphaneden hariç toplantıların da  yapılabileceği bir toplantı salonu yer alıyor.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
 haberleriTekirdağ'da, Dere Yatağında Erkek Cesedi Bulundu


GÜNDEM 21 Kasım 2019
Malkara haberleri
 haberleriTekirdağ'da 35 Kaçak Göçmen Yakalandı


GÜNDEM 21 Kasım 2019
Malkara haberleri
 haberleriİş Arkadaşıyla Tartıştı, Kalp Krizi Geçirerek Öldü


GÜNDEM 21 Kasım 2019
Malkara haberleri
 haberleriTüketici Hakem Heyetine Başvuru Süreci Nasıl İşler?


GÜNDEM 21 Kasım 2019
Malkara haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org