Trakya Kalkınma Ajansı ve Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
Trakya Kalkınma Ajansı ve Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin düzenlenmesi ile ilgili protokolü imzalandı.
Haber Bölge Haberleri 20 Nisan 2016 Bu Haber 1746 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Edirne’de Girişimcilik Eğitimlerine Bu Yıl da Devam Edilecek

Trakya Kalkınma Ajansı ve Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin düzenlenmesi ile ilgili protokolü imzalandı.

 

Edirne Çalışma ve İş Kurumu’nda imzalanan protokole İş Kurumu adına İl Müdürü Şengül Çildam, Trakya Kalkınma Ajansı adına da Genel Sekreter Mahmut Şahin imza koydu. İmza töreninde konuşan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin Trakya’da girişimcilik kültürünün gelişmesine önem verdiklerini vurguladı.

 

Şahin, “Uzun soluklu bir çalışmanın temelinin atıldığı bugünden sonra Girişimcilik kültürünü yaygınlaştıracak eğitimleri İŞKUR ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Programı doğrultusunda vermeyi planlıyoruz” diyerek, “Bir girişimci iş kurarken en temelde neyin eksikliğini hissediyorsa o anda devreye giriyoruz. Bu eğitimler ile Girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırmak ve işletme yönetimi bilgisiyle donatmak istiyoruz. Eğitimleri alan Girişimcilerin kuracakları işletmelerin başarı olanaklarını arttırmak amacı ile teorik ve uygulamalı eğitim programları da verilecek ve eğitimlerin sonunda Girişimciler sertifikaya sahip olacaklardır. Bu sertifikalarla KOSGEB Girişimcilik Desteğinden yararlanma imkânını da elde edeceklerdir” ifadelerine yer verdi.

 

ŞAHİN: “EDİRNELİLERE KOSGEB DESTEKLERİNDEN YARARLANMALARI İÇİN ÇAĞRIDA BULUNUYORUM”

 

“İstihdamın korunması, artırılması, geliştirilmesi ve işsizliğin azaltılması konusunda Bölgede dinamiklerini harekete geçirilmesi ana amacımızdır” diyen Şahin, “ Bu amaçların hayata geçirilmesine yardımcı olmak için Trakya Kalkınma Ajansı ile Edirne İŞKUR Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini ortaklaşa vereceklerdir. Bu eğitimlere katılan ve kendi işini kurmak isteyen girişimcilere KOSGEB Yeni Girişimci Desteğinden başvurmaları için KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Sertifikaları da verilecektir. Bugüne kadar Edirne, Keşan ve Uzunköprü’de 24 girişimcilik eğitimi düzenledik ve bu eğitimler tamamlayan 619 kişiye girişimcilik sertifikası verdik. Ancak bunların içinden sadece 22 tanesi iş kurarak KOSGEB desteklerinden faydalandı. İş kuran ve desteklerden faydalanan girişimcilerimizden 11 tanesi kadın, 11 tanesi de erkektir. Edirnelilere KOSGEB desteklerinden yararlanmaları için çağrıda bulunmak istiyorum. Bu konuda devletimiz oldukça cömert davranıyor, sizlere ise cesaretle işe girerek hayallerinizi gerçekleştirmek kalıyor” sözlerini kaydetti.

 

 

Şahin, “Tüm bunların yanında, protokolün hayata geçmesiyle beraber, Protokolü harekete geçiren Trakya Kalkınma Ajansı ve Edirne İŞKUR Müdürlüğü,  “Girişimcilik” ile ilgili yaptıkları çalışmalarını girişimcilere ve yatırımcılara tanıtılacaklardır. Aynı zamanda, bölgedeki girişimcilere ve yatırımcılara yönelik olarak gerçekleştirilecek olan faaliyetlerde ve etkinliklerde diğer kurum ve kuruluşlar ile olan koordinasyon imkânı da sağlanacaktır. Protokolümüzün hayata geçmesine katkıda bulunan tüm kurumlara, emeği geçenlere teşekkürlerimizi iletir, protokolümüzün hayırlara vesile olmasını dilerim” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

EĞİTİME KATILAN GİRİŞİMCİLERE GÜNLÜK 20 TL HARÇLIK VERİLECEK

 

İŞKUR ve TRAKYAKA arasında imzalanan protokol gereği önümüzdeki dönemde başlayacak girişimcilik eğitimlerine katılan adaylara İŞKUR günlük olarak 20 TL cep harçlığı verecek. 

 

GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKASI SAHİPLERİ KOSGEB DESTEKLERİNDEN YARARLANABİLİYOR

 

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde kursiyerlere teorik ve uygulamalı olarak 70 saatlik bir eğitim programı sunuluyor. Trakya Kalkınma Ajansı, eğitimleri veren eğiticilerin ücretini karşılayarak sürece destek veriyor. Eğitimler sonucunda sertifika alan adaylar KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programlarına başvurma hakkını kazanacaklar. KOSGEB girişimci adaylarına bu programlar kapsamında 50 bin TL’lik hibe desteği ve sabit yatırım desteği olarak 100 bin TL’ye kadar iki yıl geri ödemesiz, sıfır faizli kredi imkânı sunuyor. Söz konusu eğitimlerle ilgili ön başvurular Trakya Kalkınma Ajansı’nın internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapılabiliyor.

 

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriUzunköprü, festivale hazırlanıyor
2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali, bu yıl 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında düzenlenecek. Festival programında konserlerden sergilere, söyleşilerden spor gösterilerine, çeşitli etkinlilkler yer alıyor. Festival açılışı, 14 Eylül Perşembe günü saat 16.00'da Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayacak Kortej Yürüyüşü ile yapılacak. Festival alanında standların açılışı, mesleklerinde 40. yılını dolduran esnafa belgeleri verilecek. 15 Eylül Cuma günü, Muradiye Camii'nde Cuma namazı öncesi şehit ve gazilerimiz için Mevlid-i Şerif okunacak. Saat 13.00'te THK Planör Gösterisi var. Saat 16.00'da ise Atatürk Kültür Merkezinde, Tarihçi Yazar Sinan Meydan bir söyleşi yapacak. Saat 21.00'de Konser Alanında Derya Uluğ, müzükseverlerle buluşacak. 16 Eylül Cumartesi festivalin 3. günü saat 11.00'de "UNESCO Yolunda Uzunköprü Köprüsü" sloganıyla, Tarihi Köprü Yürüyüşü sonrası, "Tarihe Canlı Bir Yolculuk" gösterisi gerçekleştirilecek. Saat 14.00'da Atatürk Kültür Merkezinde, yazarlarla okuyucular buluşacak. Saat 16.00'de Sunay Akın, tek kişilik gösterisini suncak. Ferhat Göçer Konseri, saat 21.00'de izlenebilecek. 17 Eylül Pazar, festivalin son günü ise, Gelenesel Trap Yarışması, Çocuk Tiyatrosu, Taekwondo Gösterleri yer alıyor. Ayrıca Uzunköprüspor yeni sezon açılışı olacak. Festival Alanında, Motor Tutkunları için gösteri düzenlenecek. Programın bitiminde, yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verilecek. 2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali, Uzunköprü Belediye Başkanlığı ile Uzunköprü Kaymakamlığının işbirliğiyle gerçekleştirilecek. İlçeye ismini veren Uzunköprü; kadim Anadolu-Rumeli geçiş yolu üzerinde Osmanlı'nın inşa ettiği en görkemli eser olup, "Dünyanın en uzun taş köprüsü" özelliği ile UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alıyor.


BÖLGE HABERLERİ 12 Eylül 2017
genel haberleri
 haberleriMarmarabirlik’ten Çavuşoğlu’na Ziyaret


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriMaket Polis Otosu Hatalara Karşı Caydırıcı


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriYaban Tv Av Sezonunu Trakya'da Açtı


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriHayvanların Kaplarını çöp Kutusu Yaptılar


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleri Mezarlıklar Bayrama Hazırlanıyor


BÖLGE HABERLERİ 29 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriMücadele Devam Ediyor


BÖLGE HABERLERİ 29 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleri5 Kilometrelik Araç Kuyruğu Oluştu


BÖLGE HABERLERİ 29 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriGAZİLERDEN BAŞKANA TEŞEKKÜR ZİYARETİ


BÖLGE HABERLERİ 24 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriözcan İzne Ayrıldı, Ersoylu Vekalet Ediyor


BÖLGE HABERLERİ 8 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriLüleburgaz’da Otopark Sorunu Büyüyor


BÖLGE HABERLERİ 5 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriLüleburgaz’da İşyerine Silahlı Saldırı


BÖLGE HABERLERİ 2 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriŞehidin İsmi Parkta Yaşatılacak


BÖLGE HABERLERİ 27 Temmuz 2017
genel haberleri
 haberleriTekirdağ'da, "İklim Değişikliği Çalıştayı"


GÜNDEM 15 Kasım 2018
genel haberleri
 haberleriYunanistan'a Kaçmaya Çalışan 21 Göçmen Yakalandı


GÜNDEM 15 Kasım 2018
genel haberleri
 haberleriAtatürk’ün Sevdiği Eserleri Seslendirdi


GÜNDEM 15 Kasım 2018
genel haberleri
Haber Ara :
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org