EDİRNE TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULUNDA MEZUNİYET HEYECANI

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Törene Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Yaver Tetik, Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Barış Özkapı, Genel Sekreter Yardımcıları Ahmet Sezgin ve Öğr. Hakan Akıncı ile çok sayıda akademisyen, veli ve öğrenci katıldı.
Haber Gündem 18 Haziran 2019 Bu Haber 75 kişi tarafından okundu.

tekirdağ EDİRNE TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULUNDA MEZUNİYET HEYECANI
Saygı Duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Trakya Üniversitesi tanıtım filmi ile Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tanıtım filminin izlenmesi ile başlayan törende öğrenciler adına bir konuşma gerçekleştiren okul birincisi İnan Daşkın mezun olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek “Bizler burada yalnızca teorik eğitimle kısıtlı kalmadık. 3+1 iş yeri eğitimi ve uygulaması kapsamında da son dönemde aldığımız uygulamalı eğitimlerle çalışma hayatının önemini, güzelliklerini ve zorluklarını da öğrendik.” dedi. Daşkın, eğitim hayatı boyunca desteklerini gördüğü hocalarına ve ailesine teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
 
Mezuniyet töreninde bir konuşma yapan Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Barış Özkapı “Bugün, bizlere emanet edilen çok kıymetli öğrencilerimizi, meslek hayatına hazırlamış olmanın sevinci içerisindeyiz. Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu; 10 bölüm, 16 program ile 2893 öğrenciye ön lisans eğitimi veren en köklü meslek yüksekokullarından biridir. Yapmış olduğumuz görüşme ve değerlendirmeler neticesinde iş yerlerine giden öğrencilerimizin 56’sının daha şimdiden firmalar tarafından iş teklifi aldıkları haberini sizlerle paylaşmak isterim. Sevgili Mezunlarımız, Eğitim öğretim hayatınızın önemli bir aşamasını daha başarıyla tamamladınız. Aldığınız eğitim, donatıldığınız bilimsel bilgiler ve etik değerler ışığında gelecekte birçok başarıya imza atarak Trakya Üniversitesi kimliğini yücelteceğinize inancımız sonsuzdur. İnsani değerleri daima ön planda tutarak kendinize, ailenize, ve milletinize karşı sorumluluklarınız olduğunu unutmayın. Okumaya, öğrenmeye, öğrendiklerinizi uygulamaya, sürekli kendinizi yenilemeye, üretmeye gayret gösterin.” diyerek öğrencilerin yetişmesine emeği geçen akademisyenlere ve ailelere teşekkür etti.

Edirne’nin iyi bir öğretmen olduğunu ve insana önemli değerler kazandırdığını belirten Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Trakya Üniversitesi bu şehrin bir üniversitesi olarak büyük işler başarmayı hedeflemiş, Balkanları misyon haline getirmiş, bölgenin her sorununa dokunmaya çalışan, Üniversite sanayi iş birliği ile birlikte hareket eden bir üniversite. Bunun en güzel örneğini de Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunda görmek mümkün. Dr. Öğr. Üyesi Hayati Arda Hocam ve değerli hocalarımız sayesinde 3+1 uygulamasını Türkiye’de başlatan ilk üç üniversiteden biriyiz ve bu sene öğrencilerimiz bir dönemlerini iş yerlerinde geçirdi. Böylelikle hem çalışma imkanlarını öğrenmiş oldular hem biz sanayiye nüfuz etmiş olduk. Bu konuda emek gösteren hocalarıma özellikle teşekkür etmek istiyorum.” dedi. Rektör Prof. Dr. Tabakoğlu konuşmasını öğrencilere hitap ederek şu sözlerle sonlandırdı: “Sevgili öğrencilerimiz, buraya bir lise öğrencisi olarak geldiniz. Çok kıymetli hocalarımız sizleri ilmek ilmek işledi, birer renk kattı ve sizleri meslek sahibi yaptı. Sizlere hala ‘öğrenci’ diyorum çünkü öğrencilik mezun olsanız da bitmiyor. Siz, uzun bir yola çıktınız. Devamlı ilminizi arttıracaksınız. Devamlı kendinizi geliştireceksiniz. Yarın, bugünden daha iyi olmak zorundasınız. Bu sorumluluk sizin. Çünkü sadece kendiniz için değil dünyadaki bütün mazlumlar için de çalışmak zorundasınız. Her dönemde tarih yazan büyük Türk Milleti, sizin sayenizde yarınlara yürüyecek. Sevgili öğrencilerim, öncelikle iyi olun. İyi bir insan, iyi bir evlat, iyi bir anne-baba olun, dost olun. Tarihinize, medeniyetinize dost olun. Cömert olun, paylaştıkça çoğalın. Çalışkan olun, bıkmadan usanmadan çalışın. Zaten başaracağınızı biliyoruz. Bir kıvılcım olarak gönderiyoruz sizleri, gittiğiniz yerlerde alevler olun inşallah. Gönülleri tutuşturun. En içten dileklerimle kutluyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun.” dedi.
 
Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere plaketlerinin verilmesi, okul birincisi İnan Daşkın tarafından mezuniyet kütüğüne plaket çakılması ve mezun olan öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesi ile tören sona erdi.
Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
 haberleriMuratlı Yüzme Havuzu Hizmete Açılıyor


GÜNDEM 18 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriOtomobil Koyun Sürüsüne Daldı


GÜNDEM 18 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriÇERKEZKÖYLÜLERİN AY IŞIĞINDA SİNEMA KEYFİ


GÜNDEM 18 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriİshak KOÇYİĞİT’ den Nezaket Ziyareti


GÜNDEM 18 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriEdirne'de 'acı' hasat başladı


GÜNDEM 18 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriKAVUN HEM SERİNLETİYOR HEM DE TOK TUTUYOR


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriŞampiyon Ormanlıspor


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriVEZİRKÖPRÜ GÜREŞLERİ AĞASI’NDAN ZİYARET


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriErgene Belediyesi Mobil Uygulaması İlgi Görüyor


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriSİYASİ DEĞİL EKONOMİK KAYGI İPTALE SEBEP OLDU


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriI. MÜZİK KAMPI BAŞLADI


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriYURDAKUL TAEKWONDOCULARI TEBRİK ETTİ


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriHaydi Türkiye Bisiklete


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriMİNİK PEHLİVAN ÇERKEZKÖY’ÜN GURURU OLDU


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriYENİDEN ZAM!


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriİÇÖZ ASALETEN ATANDI


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ‘DA 15 TEMMUZ YÜRÜYÜŞÜ


GÜNDEM 16 Temmuz 2019
genel haberleri
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org