EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN ROMACTED ÇOCUK EVİ

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, "Yerelde İyi Yönetişimin ve Roman Vatandaşların Güçlendirilmesinin Teşviki (ROMACTED)" kapsamında Edirne Belediyesi tarafından hizmete sunulacak olan Edirne Belediyesi ROMACTED Çocuk Evi’nde Belediyeler Birliği Proje Koordinatörü Elmas Arus ile birlikte incelemelerde bulundu.
Haber Gündem 9 Ocak 2020 Bu Haber 91 kişi tarafından okundu.

tekirdağ EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN ROMACTED ÇOCUK EVİ

Türkiye Belediyeler Birliği, Avrupa Konseyi ve Avrupa Birliği (AB) ortaklığında yürütülen "Yerelde İyi Yönetişimin ve Roman Vatandaşların Güçlendirilmesinin Teşviki (ROMACTED)" programı kapsamında Türkiye'de Edirne, Konak, Pendik, Şişli, Karadeniz Ereğli ve Canik Belediyelerinin pilot belediyeler olarak belirlendi. Yerel düzeyde Roman vatandaşların güçlendirilmesi ve iyi yönetişimin artırılması amacıyla yürütülecek Romacted programı Arnavutluk, Bosna Hersek, Karadağ, Kosova, Makedonya, Sırbistan ve Türkiye'de eş zamanlı olarak 24 ay süreyle uygulanacak.

Projeye dahil olan Edirne Belediyesi de proje kapsamında Romanların en çok yaşadığı bölge olan Çavuşbey Mahallesi’nde Edirne Belediyesi ROMACTED Çocuk Evi’ni hizmete açmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Edirne Belediye Başkanı Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Belediyeler Birliği Proje Koordinatörü Elmas Arus, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdür Yardımcısı Erdinç Topçu ve diğer kurum temsilcileri ile Edirne Belediyesi ROMACTED Çocuk Evi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

ROMACTED Projesinde önemli bir noktaya geldiklerini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Edirne’deki kamu gücünü ve mahalle eylem gücünü bir araya getirerek, sabah bir toplantı gerçekleştirdik. Daha sonrada Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın ROMACTED’e tahsis ettiği çocuk evini gidip yerinde inceledik. Biz bu projeyi çok önemsiyor ve bu konuda çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Burada önemli olan sorunların, sorunları yaşayanlar tarafından sahip çıkılması. Roman ve dezavantajlı mahallerinde yaşayanlar kendileri için bir şey yapıyorlar. Bu çok kıymetli. Başkaları adına yok saymak, onları yok saymaktır. Asıl olan şey sorunu yaşayan insanların, bu sorunun çözümüne katılması. Edirne Belediyesi halkın belediyesi ve halkın içinde yaşayan bir organizma, bundan da çok mutluluk duyuyoruz  ” diye konuştu.

Belediyeler Birliği Proje Koordinatörü Elmas Arus da, “Buradaki ortam Türkiye’de bir ilkti. Belediye ile diğer kurumların birlikte hareket etmesi; nasıl işbirliği yapabiliriz, diye deneyimlerini paylaşması, birbirine katkı sunması aslında tam da bu programın amaçlarından ve hedeflerinden bir tanesiydi. Bunu Edirne’nin çok iyi yaptığını gördük. Bir taraftan da toplumun programın içine bu kadar dahil olması ve programı bu kadar içselleştirmesi, hedefe ne kadar yaklaştığımızın göstergesi. İtici bir güç lazım, sahiplenici bir güç lazım. Bu sahiplenici güçte Edirne Belediyesi, belediyemize çok teşekkür ederiz” dedi.

Heyet daha sonra program kapsamında sosyal Hizmet Koordinasyon Birimi’ni de ziyaret etti.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriMalkara'da Uyuşturucu İle Mücadele Toplantısı


GÜNDEM 22 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriAygun: “Danıştay, 180 Bin Ağacı Kurtardı”


GÜNDEM 22 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriAFAD'tan İlk Yardım Eğitimi Seferberliği


GÜNDEM 22 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriÇorlu'da Villaya Fuhuş Baskını


GÜNDEM 22 Ocak 2020
genel haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org