Düşünceden Markete Yolculuk

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Teknopark A.Ş. tarafından konuşmacı olarak Rektör Yardımcısı ve NKÜTEK Genel Müdürü Prof. Dr. Bülent Eker’in katıldığı “Düşünceden Markete Yolculuk” başlıklı fikirden ürüne geliştirme süreçleri konulu seminer düzenlendi.
Haber Süleymanpaşa 19 Şubat 2020 Bu Haber 194 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Düşünceden Markete Yolculuk

Proje Uzmanı Figen Taşçı Durgut’un moderatörlüğünü yaptığı söyleşi ile Prof. Dr. Bülent Eker “Güncel bir konunun aktarılmasını sağlarken gelecekle ilgili vizyonlarınızı da oluşturmaya çalışacağız. Hayatı iki noktada devam ettirmenizi arzularım: bunlardan ilki zamanı yöneterek ikincisi ise fırsatları değerlendirerek.  Bugünkü toplantıda bu konular açısından önemli noktalara değineceğiz.” sözlerine yer verdi.

Prof. Dr. Bülent Eker, “Her şey siz ile başlıyor. Bunu kesinlikle bilmeniz gerekiyor. Başlangıç noktası olan sizleri değerli hale kılabilmek lazım. Önce kendinizi tanımanız lazım. İyi bir mühendis, iyi bir tıpçı ne olursanız olun önce hayal etmeniz gerekiyor. Hayal edeceksiniz ki yaşantınızı güzel kılabilesiniz. Hayaller bir gün gerçek oluyor. Einstain diyor ki “Hayal etmek bilgiden daha değerlidir.” İnsan hayalleri kadar büyür ve hayal alemi inovasyonun temelini oluşturur.” diyerek yapılması gereken şeyin içsel dürtülerimizi dışarıya doğru aktararak girişimci ruhu orta çıkartmanın önemine vurgu yaptı. Rektör Yardımcısı EKER “Size bu konu içerisinden en çok yardımcı olacak nokta Üniversitemiz Sosyal Yaşam Merkezi’nde bulunan  Kuluçka Merkezimiz ve Çorlu İlçemizde bulunan Teknopak. Buralarda ücretsiz olarak verilen eğitimlere mutlaka katılarak potansiyelinizin farkına varmanız gerekiyor.” dedi.

“Teknoloji ve artan rekabet nedeniyle gün geçtikçe daha da bireyselleşen iş ortamında başkalarının ihtiyaçlarını doğru okuyabilen ve bu ihtiyaçlara hızlı cevap verebilen bakış açılarına ihtiyaç duyulduğu bir gerçektir.” diyen Prof. Dr. Bülent Eker konuşmasında “Artık dünyanın gerçeği, tasarıma, başarıya, fikre ve innovasyona dayalı olduğunu da unutmamanız gerekiyor. Biz şunları da tamamlamaya çalışalım aslında zor olan düşünebilmektir. Düşüncenize mümkün mertebe soyutlanmış ortamlarda değil bu gibi toplantılarda da gündeme getirerek ifade edebilirsiniz. Hedefiniz doğruyu yakalayabilmektir.” sözlerine yer verdi.

Öğrencilerin merak ettikleri soruları Prof. Dr. Bülent Eker’e yöneltmelerinin ardından program sona erdi.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriTekirdağ TSO’dan Geçmiş Olsun Ziyareti


GÜNDEM 20 Mart 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriPiyasaya Kaçak Etil Alkol Süren Çifte Gözaltı


GÜNDEM 2 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org