Dualarla Gençleri Askere Uğurladı

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Velimeşe Mahallesinden 99/4 tertip askere gidecek olan gençleri dualar ile birlikte askere uğurlayarak, gençlere hayırlı teskereler dileklerinde bulundu.
Haber Ergene 27 Eylül 2019 Bu Haber 183 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Dualarla Gençleri Askere Uğurladı

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Ergene İlçesi Velimeşe mahallesinden askere gidecek olan 99/4 tertip askerler için mevlid programı düzenledi. Doğumdan ölüme kadar Ergene’de yaşayan herkesin yanında olan Ergene Belediyesi ve Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Mehmetçikleri dualar ile askere uğurladı.

Geleneklerin yaşatıldığı asker uğurlaması kapsamında Velimeşe mahalle meydanında toplanan asker adaylarının vatani görevlerini yerine getirerek sağ salim ailelerine kavuşmaları için kesilen kurbanın kanı gençlerin alınlarına sürüldü. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in de katıldığı programda Velimeşe Şehitliği’ni ziyaret ederek dualar eden asker adayları daha sonra kahvaltı programında Başkan Yüksel ile birlikte kahvaltı etti.

Ergene’den vatani görevlerini yerine getirmek üzere ayrılan tüm gençlerle tek tek vedalaşan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel gençlerin yeniden ailelerine kavuşmaları temennisinde bulundu.

Ergene’nin sevgi kenti olduğunun altını çizen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, "Biz Ergene Belediyesi olarak ilçemizde dünyaya gözlerini açan bebeğin de, erkekliğe ilk adımlarını atan çocukların da, yeni bir yuva kurarak dünya evine giren gençlerin de, vatani görevlerini yapmak üzere ilçemizden ayrılan evlatlarımızın da her zaman yanındayız yanında olmaya da devam ediyoruz.  Asker adaylarımızı dualarla birliklerine uğurlayarak, Vatani görevlerini yerine getirip sağ salim aramıza dönmelerini diliyoruz" dedi.

Ergene Belediyesi tarafından gerçekleştirilen asker uğurlama programına Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in yanı sıra Ergene Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Cebeci, Yüksel Baydarlı, Ergene Belediyesi Meclis Üyeleri, Velimeşe Mahallesi Muhtarı ve asker adaylarının aileleri ile mahalle sakinleri katıldı.

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriMinik Eller Turşu Yapmayı Öğrendi


GÜNDEM 30 Kasım 2019
Ergene haberleri
 haberleriSokak Hayvanlarına Mama Desteği


GÜNDEM 25 Ocak 2020
Ergene haberleri
 haberleriErgene’de Tehlike Çanları


GÜNDEM 25 Ocak 2020
Ergene haberleri
 haberleriÇBSK Voleybol Takımı Grup Üçüncüsü Oldu


GÜNDEM 25 Ocak 2020
Ergene haberleri
 haberleriSağlıklı Bir Gelecek, Yürüyerek Gelecek


GÜNDEM 25 Ocak 2020
Ergene haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org