Dualarımız Avustralya ile…

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Avustralya’da aylardır devam eden, çok sayıda insan, hayvan ve doğal alanın büyük zarar gördüğü yangın felaketinin üzüntüsünü paylaşan Çanakkale Belediyesinden, Avustralyalılara mesaj var…
Haber Gündem 13 Ocak 2020 Bu Haber 118 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Dualarımız Avustralya ile…

Ülkede Eylül ayından beri devam eden yangında yaklaşık 20 milyon futbol sahası büyüklüğünde bir alan yandı. Yangınlar 136 nokta devam ediyor, 69 yer kontrol altına alınamıyor. 500 milyona yakın hayvan telef oldu. 8.000 koala öldü. Avustralya'nın sembolü binlerce kanguru yangında yok oldu. Yangında 3'ü itfaiyeci, toplam 25 kişi hayatını kaybetti.

Üzücü bu olaya duyarsız kalmayan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Çanakkale Belediyesi İtfaiye Personeli, hazırlanan bir video ile Avustralyalılara destek mesajı gönderdi.

Başkan Gökhan mesajında; “Bu görüntüler karşısında etkilenmemek mümkün değil. Avustralya’da aylardır devam eden orman yangınları nedeniyle yaşam alanlarını ve yaşamlarını kaybeden insanlar, hayvanlar, yok olan doğa ve doğal yaşam için sonsuz üzüntü duyuyoruz. Tek dileğimiz en kısa sürede bu yangınların son bulması. Çünkü ormanlar ve içindeki doğal hayat dünyanın en kıymetli hazinesi… Nasıl kendi topraklarımız zarar gördüğünde üzüntü duyuyorsak, bizden on binlerce kilometre uzaktaki ormanlar için de aynı duyguları paylaşıyoruz. Çünkü aynı dünya üzerinde yaşıyoruz. Mücadelede emeği geçen herkese, kahraman itfaiyecilere Çanakkale’den tüm kalbimizle yanlarında olduklarını bilmelerini istiyor, bir an önce bu üzücü durumun son bulmasını diliyorum. Dualarımız sizinle…” ifadelerine yer verdi.

Çanakkale Belediyesi İtfaiye Personeli ise, “Değerli Avustralya halkı ve Avustralya’nın kahraman itfaiyecileri, on binlerce kilometre uzakta olsak da tüm kalbimizle yanınızdayız!” diyerek, ülkeye destek mesajlarını iletti.

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriTEMEL SANAT İŞLERİ SERGİSİ


GÜNDEM 18 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriSüleymanpaşa’nın Şampiyonu Bilgi Koleji


GÜNDEM 18 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriTekirdağ'da 186 Bin öğrenci Karne Aldı


GÜNDEM 17 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriBudanan Ağaç Dalları, Yakacak Oldu


GÜNDEM 17 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriTekirdağ'da 1 Ton Kaçak Tütün Ele Geçirildi


GÜNDEM 17 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriLiseliler Gençlik Çalıştayında Buluştu


GÜNDEM 17 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriAlbayrak, İçöz’le Yatırımları Değerlendirdi


GÜNDEM 17 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriTekirdağlı Öğrencilere Havacılığı Anlattılar


GÜNDEM 17 Ocak 2020
genel haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org