Kırklareli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı (DSYB) Ali Dermenci, "Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı‘nın süt fazlalığının eritilmesi için yaptığı uygulamalara,

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Kırklareli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı (DSYB) Ali Dermenci, "Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın süt fazlalığının eritilmesi için yaptığı uygulamalara, Suriye’den gelerek kamplarda yaşayan yaklaşık 3 milyona yakın Suriyeli mülteci kardeşlerimize süt ve süt mamullerinin dağıtılması da eklenirse ve okul sütündeki başarı bu uygulama da gerçekleşirse ülkemizdeki hem süt fazlalığı azalmış olur hem de insani bir yardım yapılmış olur" dedi.
Haber Bölge Haberleri 14 Mart 2016 Bu Haber 1071 kişi tarafından okundu.

tekirdağ DSYB Başkanı Ali Dermenci’den Süt Krizine Suriyeli çözüm önerisi

İstanbul Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürüm Hamit Aygül, Kırklareli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hakan Keçeci, Tekirdağ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca ve Edirne Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Sarı, Kırklareli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette, bölgede tarım ve hayvancılık başta olmak üzere özellikle son günlerdeki kırmızı et ve süt fiyatlarındaki yaşanan sorunlar ve bunlarla ilgili alınacak tedbirler konusunda bilgi alış verişinde bulundular.
Ziyaretlerinden dolayı çok memnun olduğunu belirten DSYB Başkanı Dermenci, kendilerine teşekkür ederek, Trakya ve bölge hayvancılığı ile ilgili bilgiler verdi. Dermenci, “Trakya bölgemiz hastalıktan ari, hayvancılık konusunda yatırım üssü ve damızlık gebe düvede de cazibe merkezi haline gelmiştir. En kaliteli hayvanlar Trakya'mızda yetiştirilmektedir. Fakat son dönemlerde yüksek girdi maliyeti ile çiğ süt üretmek zorunda kalan çiftçiler, süt fiyatının maliyetin altına düşmesiyle zarar ettiği için maalesef ki, süt ineklerini kesime göndermektedirler. Şuan için çiğ süt fiyatının düşük, kırmızı et fiyatının da yüksek olması, zarar eden üreticiye inek kesimini cazip göstermektedir. Fakat elinde yeterince hayvanı kalmayan ve zor zahmet kendilerini idame ettirme çabasında olan üreticilerimiz süt ineklerinin kesime gitmesiyle ciddi sıkıntılar yaşamaktadırlar. Süt fiyatları muhakkak revize edilerek, dengede tutulmalıdır. Unutulmamalıdır ki üretici olmazsa, hayvan olmaz, hayvan olmazsa süt olmaz, süt olmazsa sağlıklı bir yaşam da olmaz” şeklinde konuştu.

Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?

“TRAKYA BÖLGESİNDE SÜT FAZLALIĞININ AKSİNE SÜT ÜRETİMİNDE AZALMA VARDIR”
 

Sözlerine şu şekilde devam eden Dermenci, “ Ayrıca süt fiyatlarındaki düşüş kabul edilemez bir durum. Süt sanayicilerinin Ege ve iç Anadolu’da ki fiyatları öne sürerek fiyat düşüşüne gitmeleri, bindikleri dalı kesmekten başka bir şey değildir. Özellikle Trakya Bölgesinde süt fazlalığının aksine süt üretiminde azalma vardır. Süt sanayicilerimiz burada fırsatçılık yapmaktadırlar. Süt üretiminin yüksek olduğu bazı bölgelerde dönemsel olarak yaşanan süt fiyatlarındaki düşüş normal karşılanıp, süt fazlalığı olmayan diğer bölgelere yansıtılmamalıdır” diye konuştu.
Süt fiyatları hakkında konuşan Dermenci, “Nasıl Akdeniz ve Ege bölgelerimizde narenciye, sebze, meyve gibi üretimi çok olan ürünlerin fiyatları bu bölgelerde düşük olmakla beraber diğer bölgelerde bu ürünlerin fiyatları arasında fiyat farkı varsa, Ege bölgesi gibi süt üretimi çok olan yerlerdeki süt fiyatlarındaki düşüşte diğer bölgelere yansıtılmamalıdır. Ayrıca bölgemizde üretilen sütün yüzde 95’i soğuk zincirden geçtiğinden dolayı süt kalitesinin kesinlikle diğer bölgelerle karıştırılmaması gerekmektedir. Öte yandan Bakanlığımızın süt fazlalığının eritilmesi için yaptığı uygulamalara, Suriye’den gelerek kamplarda yaşayan yaklaşık 3 milyona yakın Suriyeli mülteci kardeşlerimize süt ve süt mamullerinin dağıtılması da eklenirse ve okul sütündeki başarı bu uygulama da gerçekleşirse ülkemizdeki hem süt fazlalığı azalmış olur hem de insani bir yardım yapılmış olur” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriUzunköprü, festivale hazırlanıyor
2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali, bu yıl 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında düzenlenecek. Festival programında konserlerden sergilere, söyleşilerden spor gösterilerine, çeşitli etkinlilkler yer alıyor. Festival açılışı, 14 Eylül Perşembe günü saat 16.00'da Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayacak Kortej Yürüyüşü ile yapılacak. Festival alanında standların açılışı, mesleklerinde 40. yılını dolduran esnafa belgeleri verilecek. 15 Eylül Cuma günü, Muradiye Camii'nde Cuma namazı öncesi şehit ve gazilerimiz için Mevlid-i Şerif okunacak. Saat 13.00'te THK Planör Gösterisi var. Saat 16.00'da ise Atatürk Kültür Merkezinde, Tarihçi Yazar Sinan Meydan bir söyleşi yapacak. Saat 21.00'de Konser Alanında Derya Uluğ, müzükseverlerle buluşacak. 16 Eylül Cumartesi festivalin 3. günü saat 11.00'de "UNESCO Yolunda Uzunköprü Köprüsü" sloganıyla, Tarihi Köprü Yürüyüşü sonrası, "Tarihe Canlı Bir Yolculuk" gösterisi gerçekleştirilecek. Saat 14.00'da Atatürk Kültür Merkezinde, yazarlarla okuyucular buluşacak. Saat 16.00'de Sunay Akın, tek kişilik gösterisini suncak. Ferhat Göçer Konseri, saat 21.00'de izlenebilecek. 17 Eylül Pazar, festivalin son günü ise, Gelenesel Trap Yarışması, Çocuk Tiyatrosu, Taekwondo Gösterleri yer alıyor. Ayrıca Uzunköprüspor yeni sezon açılışı olacak. Festival Alanında, Motor Tutkunları için gösteri düzenlenecek. Programın bitiminde, yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verilecek. 2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali, Uzunköprü Belediye Başkanlığı ile Uzunköprü Kaymakamlığının işbirliğiyle gerçekleştirilecek. İlçeye ismini veren Uzunköprü; kadim Anadolu-Rumeli geçiş yolu üzerinde Osmanlı'nın inşa ettiği en görkemli eser olup, "Dünyanın en uzun taş köprüsü" özelliği ile UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alıyor.


BÖLGE HABERLERİ 12 Eylül 2017
genel haberleri
 haberleriMarmarabirlik’ten Çavuşoğlu’na Ziyaret


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriMaket Polis Otosu Hatalara Karşı Caydırıcı


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriYaban Tv Av Sezonunu Trakya'da Açtı


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriHayvanların Kaplarını çöp Kutusu Yaptılar


BÖLGE HABERLERİ 30 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleri Mezarlıklar Bayrama Hazırlanıyor


BÖLGE HABERLERİ 29 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriMücadele Devam Ediyor


BÖLGE HABERLERİ 29 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleri5 Kilometrelik Araç Kuyruğu Oluştu


BÖLGE HABERLERİ 29 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriGAZİLERDEN BAŞKANA TEŞEKKÜR ZİYARETİ


BÖLGE HABERLERİ 24 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriözcan İzne Ayrıldı, Ersoylu Vekalet Ediyor


BÖLGE HABERLERİ 8 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriLüleburgaz’da Otopark Sorunu Büyüyor


BÖLGE HABERLERİ 5 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriLüleburgaz’da İşyerine Silahlı Saldırı


BÖLGE HABERLERİ 2 Ağustos 2017
genel haberleri
 haberleriŞehidin İsmi Parkta Yaşatılacak


BÖLGE HABERLERİ 27 Temmuz 2017
genel haberleri
 haberleriÖlüm ölene bayram


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriKayıp Kişinin Cesedi Dere Kenarında Bulundu


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBenzin ve motorin fiyatına zam


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriYapılandırma Taksitlerinde Son Gün 31 Ocak


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkan Çolpan Arsa Simsarlarına Karşı Uyardı


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriELEKTRONİK KIYAFET TASARIMI ATÖLYESİ


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleri“KALİTE İÇ DEĞERLENDİRME PROGRAMI” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Trakya Üniversitesi’nde, eğitim ve yönetimde kalite çalışmaları kapsamında bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi Kalite ve Strateji Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Yönetmeliği’ne göre “Kurumsal İç Değerlendirme Raporu” hazırlanması konusunda, tüm akademik birimlerin dekan ve müdürleri; fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu sekreterleri, daire başkanları, müdür ve koordinatörler ile çalışanların katılımıyla bilgi paylaşım toplantısı düzenlendi. Trakya Üniversitesi’nin tüm birimlerinde nitelik ve kalitenin artırılması ve standartların yükseltilmesi amacıyla düzenlenen toplantıya, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Genel Sekreter Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Tammam Sipahi, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat Yurtcan, Trakya Üniversitesi Kalite ve Strateji Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mahmut Güler’in yanı sıra çok sayıda akademisyen, yönetici ve çalışan katıldı. Trakya Üniversitesi’ndeki iç değerlendirme sürecinin nasıl yürütüleceği, iç değerlendirme kriterleri ve birimler tarafından hazırlanacak iç değerlendirme raporlarının esasları ile rapor hazırlama süreçlerini içeren toplantıda, Prof. Dr. Mahmut Güler, “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Sistemi” ve Dr. Öğr. Üyesi Sedef Zeyrekli Yaş, “İç Değerlendirme Raporlarının Hazırlanması” konularında bir sunum gerçekleştirdi.


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriTESKİ PERSONELİNE EĞİTİM


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBAŞKANLAR BİRARAYA GELDİ


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ’DA SATIŞ İSTATİSTİKLERİ


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriAlbayrak'tan Çetin'e tebrik ziyareti


GÜNDEM 16 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBECERİR’DEN, GÜLTEKİN’E ZİYARET


GÜNDEM 16 Ocak 2019
genel haberleri
Haber Ara :
Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org