DOKTOR ADAYLARININ MEZUNİYET COŞKUSU

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Haber Gündem 10 Temmuz 2019 Bu Haber 91 kişi tarafından okundu.

tekirdağ DOKTOR ADAYLARININ MEZUNİYET COŞKUSU

80 yeni doktor Hipokrat yeminlerini ederek mesleğe adım attı.

 

 

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi 2018-2019 yılı Eğitim Yılı Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi.

NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Çakıcı, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burhan Turgut, NKÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erdoğan Güntekin, Tekirdağ Tabipler Odası Başkanı Dr. Ebru Atilla, öğretim üyeleri ve ailelerin katılımıyla NKÜ Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleşen mezuniyet töreninde 80 yeni doktor Hipokrat yeminlerini ederek mesleğe adım attı.

NKÜ Tıp Fakültesi öğrencilerinin kurduğu müzik topluluğu verdiği mini konser ile mezuniyet coşkusuna ortak oldu.

Genç doktorların selamlama geçidinin ardından törende mezunlar dönem birincisi Dr. Büşra Üresin bir konuşma yaparak Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinden mezun olmanın ayrıcalık olduğuna değindi.

Tabip Odası Başkanı Dr. Ebru Atilla “Meslektaşlarımı tebrik ediyorum. Zorlu bir eğitim dönemini tamamladınız. Mesleki yaşamınızda başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun.” dedi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burhan Turgut, “Gerçekten 6 yıl uzun bir süre. Oldukça meşakkatli bir sürecin sonunda Tıp Fakültesinden mezun olunabiliyor. Bu açıdan bu emeğe saygı duymak gerekiyor. Son yıllarda Tıp Fakültemizde eğitim alanında önemli gelişmeler oldu. Daha standart ve daha üst düzeyli bir eğitime geçtik ve akreditasyon süresince öğrencilerimizin çok büyük katkısı oldu. Bu süreçte katkı sağlayan öğretim üyelerimize ve öğrencilerimize tekrardan teşekkürü bir borç biliyorum.” sözlerine yer verdi.

Turgut “Hekimlik mesleği gerçekten özveri ve hayat boyu çok çalışmayı gerektiren bir meslek. Hekimlik sadece teknik bir konu değil, aynı zamanda bir bilim insanı olmayı gerektiriyor. Bilgi çok hızlı değişiyor. Her gün yeni bilgilere yenileri ekleniyor dolayısıyla seçici bir şekilde bu bilgiye ulaşma ve bu bilgiyi özümseme ihtiyacı içindeyiz hekimler olarak.” dedikten sonra yeni mezunların ailelerine hitaben Tıp fakültesi öğrencilerinin yetişmesinde emeklerinden dolayı onlara teşekkür ediyorum.” dedi.  

NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreni dolayısı ile gerçekleştirdiği konuşmasında “Konfüçyüs’ün çok sevdiğim bir sözü var ‘Bir sene sonrasını düşünüyorsan tohum ek, on yıl sonrasını düşünüyorsan ağaç dik, yüz yıl sonrasını düşünüyorsan insan yetiştir’ der. Yine Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir’ Bizler bu yolda ilerlemeye ve üretmeye devam ediyoruz. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi bugün 8’i aktif inşallah ikisi seneye aktif olacak 10 fakültesiyle 11 meslek yüksekokulu, 3 yüksekokulu, 1 konservatuvarı,3 enstitüsü, 11’i aşkın uygulama ve araştırma merkezi, yaklaşık  30 bin  öğrencisi ve 700 aşkın uluslararası öğrencisiyle eğitim hayatında hakikaten önemli bir konumda bulunuyor.” sözlerine yer verdi.

Rektör Şahin, konuşmasında Üniversite olarak sevindirici gelişmelerden üç tanesine değindi: “Bunlardan ilki YÖK’ten “Engelsiz Üniversite” olarak 206 üniversite içeresinden 26 üniversite ödül aldı. Bu ödül alan 26 üniversite içerisinde Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi de bulunuyor. Turuncu bayrağa sahibiz. İkincisi geçen hafta Girişimci Endeksine göre Türkiye’de üniversitelerin sıralamaları yayınlandı. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi şu anda Girişimcilik Endeksinde ilk 50’de yer alıyor. TÜBİTAK bağlamında yaptığınız projelerde size milyon değerinde büyük destekler sağlanıyor bu projeleri hayata geçirebilmeniz için Girişimcilik Endeksinde ilk 50’de olmanız gerekir. Çok şükür Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Trakya’daki ilk 50’de olan tek üniversitedir. Üçüncüsü de tıp fakültelerinde akreditasyon Türkiye’de totalde 36 üniversitede vardır. Bunlardan biri de Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesidir.  Şu anda akredite olmuş tek fakültemizdir. Ben hakikaten hocalarımı, emeği geçenleri ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin, “Bu büyük gurur, siz ailelerin. Bize emanet ettiğiniz gençlerimizi emanete sahip çıkarak sizlere huzurlu bir şekilde teslim ettiğimiz için mutluyuz. Ama biraz da hüzünlüyüz. Bu pırıl pırıl gençleri esas sahiplerine teslim ediyoruz. Bu her biri birbirinden yüreği güzel gençleri, hekimleri yetiştirdiğiniz için siz saygıdeğer büyüklerimin ellerinden öpüyorum. Bu gençlerin hekim olmalarında emeği geçen akademisyen arkadaşlarıma verdikleri emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. İdari personelimiz mutfaktaki görünmeyen kahramanlardır. Tüm idari personelimize de hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.  

Rektör Şahin, mezunlara hitaben yaptığı konuşmasında “Günün kahramanı sevgili hekimler! Hz. Mevlana’nın güzel bir sözü var: ‘Mum olmak kolay değildir, ateş saçmak için yanmak gerekir.’ araştırmanıza geliştirmenize lütfen devam edin. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) çok güzel bir hadisi şerifi var: ‘Utanmadığın sürece istediğini yap.’ lütfen utananlardan olunuz. Allah’ın insan vücudundaki sesi vicdanıdır. Vicdanınızı dinleyin. Ahlakınızı, edebinizi aynı burada olduğu gibi devam ettirin. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.” sözlerine yer verdi.

Tören, genç doktorların keplerini havaya fırlatmasıyla son buldu.

 

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriMuratlı Yüzme Havuzu Hizmete Açılıyor


GÜNDEM 18 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriOtomobil Koyun Sürüsüne Daldı


GÜNDEM 18 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriÇERKEZKÖYLÜLERİN AY IŞIĞINDA SİNEMA KEYFİ


GÜNDEM 18 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriİshak KOÇYİĞİT’ den Nezaket Ziyareti


GÜNDEM 18 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriEdirne'de 'acı' hasat başladı


GÜNDEM 18 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriKAVUN HEM SERİNLETİYOR HEM DE TOK TUTUYOR


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriŞampiyon Ormanlıspor


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriVEZİRKÖPRÜ GÜREŞLERİ AĞASI’NDAN ZİYARET


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriErgene Belediyesi Mobil Uygulaması İlgi Görüyor


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriSİYASİ DEĞİL EKONOMİK KAYGI İPTALE SEBEP OLDU


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriI. MÜZİK KAMPI BAŞLADI


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriYURDAKUL TAEKWONDOCULARI TEBRİK ETTİ


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriHaydi Türkiye Bisiklete


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriMİNİK PEHLİVAN ÇERKEZKÖY’ÜN GURURU OLDU


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriYENİDEN ZAM!


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriİÇÖZ ASALETEN ATANDI


GÜNDEM 17 Temmuz 2019
genel haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ‘DA 15 TEMMUZ YÜRÜYÜŞÜ


GÜNDEM 16 Temmuz 2019
genel haberleri
Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org