“DERE SOKAKTA VATANDAŞLARIMIZ MAĞDUR OLDU”

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, Süleymanpaşa Belediyesinin Dere Sokakta Vatandaşları mağdur ettiğini söyledi.
Haber Gündem 11 Aralık 2019 Bu Haber 188 kişi tarafından okundu.


 CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, CHP il Başkanlığında Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in Belediyesinin Dere sokakta tapu dağıtmasıyla ilgili basın toplantısı düzenlendi.

Basın toplantısında konuşan Dere Sokakta Tapu Sorunu çözmek için ilk olarak AK Parti Eski Tekirdağ Belediye Başkanı Ahmet Aygün döneminde çalışma başlatıldığın söyledi.

Dere sokakla ilgili girişimlerin Tekirdağ Büyükşehir olduktan sonra Tekirdağ büyükşehir ve Süleymanpaşa Belediyecilerince devam ettiğini ifade eden Işıkgör, şunları kaydetti;” Dere sokakla ilgili girişimler AK Partili Belediye Başkanı Ahmet Aygun Döneminde başladı ve Tekirdağ Büyükşehir ile Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı döneminde devam etti. . Dere sokak Tapu mülkiyetleri hisseli olduğu için problem vardı. Bu problemle Tapu Kadastro Müdürlüğüne ile ilgili bir çok yazışma oldu. Tapu Kadastro Müdürlüğü taşınmazlardaki parsellerde meydana gelen hisse hataları oluştuğu gerekçesi ile durduruldu ve hisse hatasının düzeltilmesi istendi. Bizde bu hataları düzelterek Tapu Kadastro Müdürlüğüne tekrar gönderdik.  Seçimler yaklaştı bir el devreye girdi. 2018’in son günlerinde bu yapılan düzenlemeler hiçbir haklı gerekçe olmadan tekrar durduruldu.  Tam seçim üzeri Süleymanpaşa ve Büyükşehir Belediyeleri burada topu dağıtırsa kendilerine yarar sağlar düşüncesi ile bu tapu dağıtımın önüne geçirildi. Müracaat edilen talep durduruldu. Ne hikmetse itirazlara rağmen bu süreçte red edildi. Seçimden  5 ay sonra aynı dosya tekrar gönderildi. Dosya hiçbir değişikliğe uğramadan bu defa kabul edildi.  Bizim dönemimizde bu dosya kabul edilmiş olsaydı oradaki vatandaşlarımız İmar affından faydalanabileceklerdi. Süleymanpaşa Belediyesi döneminde bu tapular dağıtılsa CHP’ye belki yarar sağlayabilirdi. Seçimden sonra tapuların dağıtılması AK Partili Belediye’ye katkı sağlayabilir.  Ama bu işlemler aman CHP’ye faydası olmasın düşüncesiyle yapılan bu işlem oradaki 435 hissedarı mağdur etti. Süleymanpaşa Belediyesi tapu dağıtmakla o insanlara bir anlamda fayda sağlamadı. O tapular daha önce dağıtılmış olsaydı imar affından fay dalabilirlerdi”

“AK Parti Kendi yararını düşünüyor”

AK Parti’nin kendi yararları için çalıştığını da iddia eden Işıkgör, sözlerini şöyle sürdürdü;” AK Partili Belediyeler toplumun yararına düşünmekten çok. Kendi yararlarını düşünmekten başka hiçbir şey yapmıyorlar. Geldikleri günden beri bu zihniyetlerini her şekilde gösteriyorlar. Tapu dağıtım töreleri yaparken aslında insanları mağdur ediyorlar.  Geldikleri günden bu yana insanları sokağa terk ediyorlar. İşlerine güçlerine son veriyorlar. Ekmeklerinden ediyorlar.  Belediye’de çalışan bir hukukçuyu haksız bir şekilde işine son verdiler.”

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleri Vergi Tahsilatında Bankalara Yeni Düzenleme


GÜNDEM 27 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriSokak Hayvanlarına Mama Desteği


GÜNDEM 25 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriErgene’de Tehlike Çanları


GÜNDEM 25 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriÇBSK Voleybol Takımı Grup Üçüncüsü Oldu


GÜNDEM 25 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriSağlıklı Bir Gelecek, Yürüyerek Gelecek


GÜNDEM 25 Ocak 2020
genel haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org