Davasından Bu Şartla Vazgeçti

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Güngör Karakoç, mağdur olduğu bir davada, uzlaşma talep eden davalı iki kişi hakkındaki şikayetinden 40 öğrenciye kıyafet yardımı yapılması şartıyla vazgeçti.
Haber Süleymanpaşa 4 Kasım 2019 Bu Haber 127 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Davasından Bu Şartla Vazgeçti

Cumhuriyet Başsavcısı Karakoç ile kimliği açıklanmayan iki kişi arasında hakaret davası açıldı. Davanın veya suçun uzlaştırma hükümleri kapsamında olması dolayısıyla Tekirdağ Cumhuriyet Savcılığı Uzlaştırma Bürosu’nca uzlaştırma süreci başlatıldı. Başsavcı Karakoç’un talebi üzerine iki kişinin ihtiyaç sahibi 40 öğrenciye baştan aşağı giyecekleri kıyafet yardımı yapması karşılığında taraflar uzlaştı.

 

DAVAVALARDAKİ UZLAŞMA ÇEİMİNE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN

 

Başsavcı Güngör Karakoç, Tekirdağ Adliye Toplantı Salonunda yaptığı açıklamada, uzlaştırma bürolarında dosyaların olumlu neticelenmesi halinde mahkemelerin iş yükünün azaldığını ifade etti. Öğrencilere yapılan kıyafet yardımı sonucu uzlaştırmayla nelerin yapılabileceği, ne hayırların işleneceğini göstermek istediklerini ifade eden Karakoç, şunları kaydetti: “Mağduru olduğum bir dosya uzlaşma kapsamında olması nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığı bürosuna gönderildi. Uzlaştırmacı atandı ve hem mağdur hem sanık tarafına çağrıda bulunuldu. Bende uzlaştırmacıya sanıkların 40 öğrenciyi baştan aşağı giydirmeleri karşılığında uzlaşmaya gideceğimi belirttim. Uzlaştırmacı şartımızı karşı tarafa iletti ve onlarda bunu kabul etti. Bunun üzerine bende İl Milli Eğitim müdürümüzü arayarak durumu olmayan 40 öğrenci ismi ve beden numaralarını istedim. Eşyalarımız geldi bizde temsili olarak bugün milli eğitim müdürümüze eşyaları teslim edeceğiz.”

Karakoç, 2018 yılında bin 375 dosyanın uzlaştırma bürosuna geldiğini aktararak, “Bunların bin 370’i sonuçlanmış, uzlaştırılan dosya sayısı 594, olumsuz dosya sayısı 776. 2019 yılında ise şu ana kadar bin 131 dosya gelmiş, 826’sı neticelenmiş, olumlu olarak neticelenen dosya sayısı 638, olumsuz da 188. Olumlu olarak neticelenmesi demek o dosyanın mahkeme önüne gitmemesi demek. Mahkeme önüne gitmeyince seri bir şekilde aralarındaki husumette neticelenmiş oluyor. Mahkemelerin de iş yükü azalmış oluyor” diye konuştu.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriBaşkanlar Bir Araya Geldi


GÜNDEM 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“Toplumsal Yaşamın Temel Direği Kadınlarımızdır”


GÜNDEM 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMilli Sporculardan Yıldırım’a Ziyaret


DİĞER BRANŞLAR 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAlbayrak'tan Genç Öğrencilere Öğüt


GÜNDEM 4 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBulgar Heyetinden Tekirdağ TSO’ya Ziyaret


GÜNDEM 4 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMUHTEŞEM GECE
TÜFAD yine muhteşem bir organizasyona imza attı.


GÜNDEM 30 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÇerkezköy TSO'da 'etkili Sunum Teknikleri' Konuşuldu


GÜNDEM 11 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri Özel Halk Otobüsü Şoförlerine Eğitim Verildi


GÜNDEM 11 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri'20 Cam Şişe Getirene Bulaşık Deterjanı Hediye'


GÜNDEM 11 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org