Çorlu’ya Dev Otogar

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Tekirdağ’ın nüfus açısından en büyük ilçesi olan Çorlu’ya yapılan dev otogar projesi hızla yükseliyor. 17 bin 163 metrekare kapalı alana sahip olacak proje toplamda 51 bin 84 metrekare alan üzerinde kurulacak. Konuyla ilgili bilgi veren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Hıdırağa Mahallesi sınırları içerisinde Çevre Yolu'na yakın bir konumda, 51 bin 84 metrekare alan üzerinde 17 bin 363 metrekare kapalı alan olacak şekilde inşa edilecek Çorlu Otobüs Terminali, Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Çevre Yerleşkeler Terminali olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde 20 gişe, giden ve transit yolcu katında 30 peron, giden yolcu katında 10 peron ve 20 otobüs bekleme cebi bulunuyor. Çevre Yerleşkeler Otobüs Terminali'nde ise 10 gişe yer alıyor” dedi.
Haber Çorlu 13 Mart 2019 Bu Haber 2002 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Çorlu’ya Dev Otogar

Çorlu’nun, Tekirdağ’ın en büyük ilçesi olduğunu kaydeden Albayrak; ‘’Büyüklüğü ve nüfus yoğunluğu sebebiyle belediyecilik hizmetlerinin de büyük bir titizlikle yerine getirilmesi gereken özel bir ilçemiz. Bunun bilinciyle Büyükşehir Belediyesi olarak Çorlu ilçemizin ihtiyaçlarına göre projeler hazırlıyoruz. Çorlu ilçemizin en önemli ihtiyaçlarından biri Otobüs Terminaliydi. Biz de Çorlu'ya yakışan, büyük ve modern bir otobüs terminali projesi hazırlayarak hayat geçirdik. Etüt ve Proje Dairemiz tarafından hazırlanan proje, bir otobüs terminalinde ihtiyaç duyulan her şeyi karşılayabilecek şekilde hazırlandı. Çorlu halkı uzun yıllardır ihtiyaç duyulan otobüs terminaline kavuşacak. Çorlumuza ve Tekirdağ'ımıza hayırlı olsun" şeklinde konuştu. 

Çorlu’da bulunan Hıdırağa mahallesine yapılan yeni Otogar, yaklaşık 51 bin 84 metrekare alana kurulacak. Otogarın kapalı alanı ise 17 bin 363 metrekare olacak.

Çorlu’ya yapılacak otogarda Şehirlerarası otobüs terminali ve çevre yerleşkeler terminali olmak üzere 2 bölümden oluşacak.

Şehirlerarası otobüs terminalinde; 20 gişe, Çevre yerleşkeler otobüs terminalinde ise 10 gişe bulunacak.

Şehirlerarası otobüs terminali kısmında; giden ve transit yolcu katında 30 peron, gelen yolcu katında 10 peron ve 20 adet otobüs bekleme cebi bulunacak. Ayrıca Binada danışma, polis, zabıta, banka, atmler, araç kiralama, ptt, kargo, emanet eşya bürosu, 9 adet dükkan, sağlık birimi, kuaför, pastane, büfeler,otobüs bakım atölyesi,  bay bayan mescid, bay bayan ve engelli wcler ve teknik hacimler yer alacak.

Ayrıca otogarda 110 araçlık misafir araç otoparkı, 26 araçlık servis, 32 araçlık işletme otoparkı ve 1 adet taksi durağı yer alacak.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriÇESAV 2020 Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Çorlu haberleri
 haberleriTekirdağ‘da Fırtına Nedeniyle Gemiler Demir Attı


GÜNDEM 6 Nisan 2020
Çorlu haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org