Çorlu’ya Dev Otogar

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Tekirdağ’ın nüfus açısından en büyük ilçesi olan Çorlu’ya yapılan dev otogar projesi hızla yükseliyor. 17 bin 163 metrekare kapalı alana sahip olacak proje toplamda 51 bin 84 metrekare alan üzerinde kurulacak. Konuyla ilgili bilgi veren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Hıdırağa Mahallesi sınırları içerisinde Çevre Yolu'na yakın bir konumda, 51 bin 84 metrekare alan üzerinde 17 bin 363 metrekare kapalı alan olacak şekilde inşa edilecek Çorlu Otobüs Terminali, Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Çevre Yerleşkeler Terminali olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde 20 gişe, giden ve transit yolcu katında 30 peron, giden yolcu katında 10 peron ve 20 otobüs bekleme cebi bulunuyor. Çevre Yerleşkeler Otobüs Terminali'nde ise 10 gişe yer alıyor” dedi.
Haber Çorlu 13 Mart 2019 Bu Haber 211 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Çorlu’ya Dev Otogar

Çorlu’nun, Tekirdağ’ın en büyük ilçesi olduğunu kaydeden Albayrak; ‘’Büyüklüğü ve nüfus yoğunluğu sebebiyle belediyecilik hizmetlerinin de büyük bir titizlikle yerine getirilmesi gereken özel bir ilçemiz. Bunun bilinciyle Büyükşehir Belediyesi olarak Çorlu ilçemizin ihtiyaçlarına göre projeler hazırlıyoruz. Çorlu ilçemizin en önemli ihtiyaçlarından biri Otobüs Terminaliydi. Biz de Çorlu'ya yakışan, büyük ve modern bir otobüs terminali projesi hazırlayarak hayat geçirdik. Etüt ve Proje Dairemiz tarafından hazırlanan proje, bir otobüs terminalinde ihtiyaç duyulan her şeyi karşılayabilecek şekilde hazırlandı. Çorlu halkı uzun yıllardır ihtiyaç duyulan otobüs terminaline kavuşacak. Çorlumuza ve Tekirdağ'ımıza hayırlı olsun" şeklinde konuştu. 

Çorlu’da bulunan Hıdırağa mahallesine yapılan yeni Otogar, yaklaşık 51 bin 84 metrekare alana kurulacak. Otogarın kapalı alanı ise 17 bin 363 metrekare olacak.

Çorlu’ya yapılacak otogarda Şehirlerarası otobüs terminali ve çevre yerleşkeler terminali olmak üzere 2 bölümden oluşacak.

Şehirlerarası otobüs terminalinde; 20 gişe, Çevre yerleşkeler otobüs terminalinde ise 10 gişe bulunacak.

Şehirlerarası otobüs terminali kısmında; giden ve transit yolcu katında 30 peron, gelen yolcu katında 10 peron ve 20 adet otobüs bekleme cebi bulunacak. Ayrıca Binada danışma, polis, zabıta, banka, atmler, araç kiralama, ptt, kargo, emanet eşya bürosu, 9 adet dükkan, sağlık birimi, kuaför, pastane, büfeler,otobüs bakım atölyesi,  bay bayan mescid, bay bayan ve engelli wcler ve teknik hacimler yer alacak.

Ayrıca otogarda 110 araçlık misafir araç otoparkı, 26 araçlık servis, 32 araçlık işletme otoparkı ve 1 adet taksi durağı yer alacak.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriSAĞLIKLI YAŞLILIĞIN 10 PÜF NOKTASI


GÜNDEM 22 Mart 2019
Çorlu haberleri
 haberleriGÜNEKAB Meclisi 25 Mart’ta Toplanacak


GÜNDEM 22 Mart 2019
Çorlu haberleri
 haberleriEVCİLER VE ORTACA ATATÜRK ANITINA KAVUŞTU


GÜNDEM 22 Mart 2019
Çorlu haberleri
 haberleriTEKİRDAĞLI CANSU ESE YARI FİNALE YÜKSELDİ


GÜNDEM 22 Mart 2019
Çorlu haberleri
 haberleriSÜLEYMANPAŞA YÜZÜNÜ GÜNEŞE ÇEVİRİYOR


GÜNDEM 22 Mart 2019
Çorlu haberleri
 haberleriSÜT ANALİZ DESTEKLEMELERİ ÖDENMEYE BAŞLIYOR


GÜNDEM 22 Mart 2019
Çorlu haberleri
 haberleriAşırı kalsiyum kalp krizini tetikleyebiliyor!


GÜNDEM 21 Mart 2019
Çorlu haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org