Çorlulu Yazar İdris Ay´dan Sarıkurt´a Ziyaret

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Çorlulu yazar İdris Ay, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’u ziyaret ederek yazdığı kitapları tanıttı.
Haber Çorlu 23 Eylül 2019 Bu Haber 313 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Çorlulu Yazar İdris Ay´dan Sarıkurt´a Ziyaret

1978 yılında 10 yaşındayken Bulgaristan’dan Çorlu’ya göç ile gelen ve hayatını Çorlu’da sürdüren İdris Ay, 2019 yılında çıkardığı 6 kitabı tanıtmak üzere Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’u ziyaret etti.

Gece Bekçiliğinden Yazarlığa Uzanan Yol

Çocukluktan bu yana okumayı çok sevdiğini, 30’lu yaşlardan itibaren yazmaya merak saldığını ve sürekli okuyup yazarak kendini geliştirdiğini ifade eden Yazar Ay, yazma sürecini Başkan Sarıkurt’la paylaştı. Üniversite mezunu olan ve gece bekçiliği yapan Ay, bekçilik yaptığı geceleri sürekli yazdığını; iş yerinde tanıştığı bir yayınevi çalışanı sayesinde ise kitap yazma ve basma fikrine sıcak baktığını, böylelikle 5 farklı türde 6 kitabının okuyucularla buluştuğunu söyledi. Roman dalında "Bedel" ve "Bir Aşığın Mona Lisa Gülüşü", öykü dalında "Arayış", masal dalında "Dinleyicisini Arayan Masallar", deneme dalında "Sokak Lambası" ve şiir dalında "Gönül Pınarımdan Sızan Bir Avuç Ay Işığı" adlı kitaplarını okuyucularla buluşturan İdris Ay, kitaplarını Başkan Sarıkurt’a takdim etti.

“Çorlulu Yazarları Desteklemeye Devam Edeceğiz”

Sanatın, edebiyatın insan hayatını daha anlamlı ve yaşanılır kıldığına inandığını söyleyen Başkan Sarıkurt, yazarların çevresine farklı gözle bakabilen insanlar olduğunu, bu sebeple toplumca desteklenmesi gerektiğini düşündüğünü belirtti. İdris Ay’a nazik ziyareti için teşekkürlerini ileten Başkan Sarıkurt, Çorlu Belediyesi olarak Çorlu’muzun edebiyatçılarını, sanatçılarını her daim desteklemeye devam edeceklerini ifade etti.

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriÇESAV 2020 Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Çorlu haberleri
 haberleriTekirdağ’da Kuvvetli Rüzgar Etkili Oldu


GÜNDEM 5 Nisan 2020
Çorlu haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org