Çorlu İçin Çal, Söyle, Oyna

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Çorlu Belediyesi tarafından tasarlanan ve onlarca gönüllünün bir araya gelerek büyük emek harcadığı ‘Çorlu İçin Çal, Söyle, Oyna’ projesi ilk günden 50 bin izlenme oranıyla rekor kırdı.
Haber Çorlu 25 Mart 2019 Bu Haber 397 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Çorlu İçin Çal, Söyle, Oyna

Çorlu’nun birlik ve beraberliğini simgeleyen en güzel örneklerden biri olacak olan ‘Çorlu İçin Çal’ projesi, yaklaşık iki ay gibi kısa zamanda tamamlanarak halkımızın beğenisine sunuldu.

Çorlulu Hikmet Tuncer’in Eseri

4 Ocak’ta yapılan görüşme sonrasında gerekli adımlar atılarak çalışma ekibi oluşturuldu ve seslendirilecek türkü kararlaştırıldı. 20 Ocak’ta çalışmalara başlanarak, yapılan araştırmalar sonucunda Çorlulu Hikmet Tuncer’e ait olduğu öğrenilen ‘Bahçalarda Börülce’ eserinin seslendirilmesine karar verildi.

Zor ve Eğlenceli Anlar

34 kişiden oluşan Çorlu Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun muhteşem gösterisiyle renklenen video klipte; 32 solist, 30 enstrümanist ve 24 kişiden oluşan koronun katılımıyla ‘Bahçalarda Börülce’ türküsü seslendirildi. Türküyü seslendiren, enstümanları çalan ve teknik ekip de dahil olmak üzere projeye yalnızca Çorlulu hemşehrilerimiz katıldı.

Toplam 38 farklı mekanda çekilen ve 14 gün boyunca süren dış çekimler süresince Çorlu’nun mahallelerinde, tarihi yerlerinde ve kentin simgesi denilebilecek noktalarda yapılan kamera çekimleri ile ‘Bahçalarda Börülce’ eseri, Çorlu’nun en özel yerlerinde seslendirildi.

Çorlu İçin Atan Kalpler

Çorlu için atan kalplerin buluşmasıyla ortaya çıkan ‘Çorlu İçin Çal, Söyle, Oyna’ video müzik klibinde finale gelindiğinde ise muhteşem bir performansa tanık olundu. Proje süresince müzikleri çalan, şarkıları söyleyen, keyifle dans eden herkes Çorlu Belediye binasının önünde buluşarak projeyi adeta taçlandırdılar. Bir araya gelen ekibe, belediye personeli ve vatandaşlarımızın da katılımıyla görkemli bir final sahnesi kaydedildi. Çorlu’yu seven, bu kente gönül veren kişiler Çorlu için çaldı, söyledi, oynadı ve alkışladı.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriÇESAV 2020 Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Çorlu haberleri
 haberleriPiyasaya Kaçak Etil Alkol Süren Çifte Gözaltı


GÜNDEM 2 Nisan 2020
Çorlu haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org