Çorlu Belediyesi´nden Hareketlilik Haftası Etkinliği

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
16 - 22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Çorlu Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklere Çorlu halkı yoğun ilgi gösterdi. Etkinlikte konuşan Başkan Sarıkurt, “Gelin birlikte yürüyelim, gelin birlikte bisiklete binelim.” dedi.
Haber Çorlu 23 Eylül 2019 Bu Haber 222 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Çorlu Belediyesi´nden Hareketlilik Haftası Etkinliği

Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetimler Politika Kurulu himayelerinde, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu iş birliği ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Çorlu Belediyesi tarafından bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Atatürk Meydanı'nda Avrupa Hareketlilik haftası kapsamında bir araya gelen Çorlululara hitaben konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, "Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetimler Politika Kurulu himayelerinde, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu iş birliği ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliklerine hoş geldiniz.

"Çorlu Avrupa Hareketlilik Haftası”na Bu Yıl Dahil Oldu"

Kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik etmek amacıyla, dünyanın farklı kentlerinde her yıl Eylül ayında gerçekleştirilen “Avrupa Hareketlilik Haftası”na bu yıl Çorlu’muzun da dâhil olmasından dolayı mutluyuz, gururluyuz.

Meydanı dolduran siz kıymetli hemşehrilerimizin bu etkinliğe sahip çıkıyor olması da ayrıca mutluluk verici.

2019 yılı aktivitelerinin “Güvenli Yürüme” ile “Bisiklete Binme” olarak belirlendiği Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında, siz sevgili Çorluluları yürümeye ve motorlu araçlar yerine bisiklete binmeye teşvik etmek ve hem beden hem de ruh sağlığımızı korumak ve iyileştirmek adına farkındalık yaratmak için bir dizi etkinlikler düzenliyoruz.

"Sağlıklı Bir Yaşam İçin Hareket Etmeliyiz"

Sağlıklı bir yaşam için hareket etmek, spor yapmak çok önemlidir. Sağlıklı insanlar mutludur. Mutlu insanların yaşadığı kentler daha huzurlu ve güvenlidir, spor yapmaya müsait sosyal alanlarla çevrilidir. Bizler de her yaştan Çorlulunun güvenle spor yapabileceği, farklı spor dalları ile tanışabileceği, sosyalleşebileceği tesisler oluşturmak, hemşehrilerimizi sportif yaşama yakınlaştırmak, sağlıklı yaşam kültürüne teşvik etmek için spor yatırımlarımızı sürekli güçlendiriyoruz. Futboldan basketbola, tenisten voleybola, atıcılıktan güreşe, savunma sporlarından masa tenisine pek çok farklı dalda sporu ve yüzlerce sporcuyu destekliyor ve hemşehrilerimizi sağlıklı yaşama teşvik etmeye özen gösteriyoruz.

"Çorlu'muzun Örnek Bir Türkiye Şehri Olarak Gösterilmesi İçin Çalışıyoruz"

Hareketli yaşamın ve motorsuz araç kullanımının önemini vurgulayan Avrupalı yerel yönetimlerin benimsediği güçlü alt yapıları olan kentler, bugün hepimizin örnek aldığı kentlerdir. Çorlu’muzu da bu kentleri örnek alarak şekillendirmek, örnek bir Türkiye şehri olarak gösterilmesini sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hemşehrilerimizden de talebimiz yayalara ve bisiklet sürücülerine trafikte hak edilen değeri, önemi vermeleridir. Birbirimizi gördüğümüz ve birbirimize saygı duyduğumuz sürece bu kentte hep birlikte yürüyebileceğimize, yaşayabileceğimize yürekten inanıyorum.

7’den 70’e tüm Çorlulular’ın katılabileceği birbirinden keyifli aktivitelerin yer aldığı Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliklerine tüm Çorlu halkını davet ediyorum. Gelin birlikte yürüyelim, birlikte hareket edelim!" dedi.

Başkan Sarıkurt'un konuşmasının ardından  Atatürk Meydanı’nda başlayan dans gösterileri sonrasında Cumhuriyet Parkı’na yürüyüş başladı. Bisikletliler, patenliler ve spor kulüplerinin katılımıyla renkli görüntüler sunan kortej, Cumhuriyet Parkı’ndaki varış noktasıyla sona erdi.

Keyifli Aktiviteler

Minikler Dans Gösterisi ve Trakya Zumba Team ekibinin koreografileriyle izleyenler eğlenceli vakit geçirdi. Ardından sırasıyla TBF 2. Lig Basketbol Gösteri Maçı, Voleybol ve Tenis Gösteri Maçları oynandı. Heyecanlı kalabalık ile birlikte etkinlikleri izleyen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “7’den 70’e tüm Çorluluların katılabileceği birbirinden keyifli aktiviteler hazırladık. Hareketli ve sağlıklı yaşam için güzel bir başlangıç yaptığımızı düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Büyük İlgi Çekti

‘Arabanızın motorunu durdurun. Bisikletinizin lastiklerini şişirin ve spor ayakkabılarınızı giyin!’ sloganlarıyla yola çıkan Çorlu Belediyesi, hareketlilik haftasına dikkat çekmek için sosyal medya hesaplarından ilgi çekici paylaşımlarda bulundu. Etkinliği “#BirlikteYürüyelim! #Hareketlilikhaftası #TBBTR #Mobilityweek #europeanmobilityweek #corlubelediyesi #walkwithus” etiketleriyle duyuran Çorlu Belediyesi özellikle sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan kişilerin ilgisini ve merakını uyandırdı.

‘Sağlıklı İnsanlar Mutludur’

Herkesi bu güzel ve anlamlı etkinliklere katılmaya davet eden Başkan Sarıkurt, “Sağlıklı bir yaşam için hareket etmek, spor yapmak çok önemli. Sağlıklı insanlar mutludur. Mutlu insanların yaşadığı kentler daha huzurlu ve güvenlidir, spor yapmaya müsait sosyal alanlarla çevrilidir. Bizler de her yaştan Çorlulu’nun güvenle spor yapabileceği, farklı spor dalları ile tanışabileceği, sosyalleşebileceği tesisler oluşturmak, hemşehrilerimizi sportif yaşama yakınlaştırmak, sağlıklı yaşam kültürüne teşvik etmek için spor yatırımlarımızı sürekli güçlendiriyoruz. Hemşehrilerimizi sağlıklı yaşama teşvik etmeye özen gösteriyoruz.” diye konuştu.

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriÇESAV 2020 Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Çorlu haberleri
 haberleriTekirdağ’da Kuvvetli Rüzgar Etkili Oldu


GÜNDEM 5 Nisan 2020
Çorlu haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org