Çorlu Belediyesi´nden Arsa Satışı

Haber Çorlu 9 Ağustos 2018 Bu Haber 523 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Çorlu Belediyesi´nden Arsa Satışı

Çorlu Belediyesi, mülkiyeti kendisine ait arsa ve tarla satışı gerçekleştirecek. 20 arsa ve 1 tarladan oluşan satış ihalesi 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesi gereğince açık teklif usulü yapılacak.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Serhad Çatalkaya, satış ihalesinin 11-12 Eylül 2018 tarihlerinde Çorlu Belediyesi Hizmet Binasında bulunan Belediye Encümen toplantı salonunda Encümen üyeleri huzurunda yapılacağını ifade ederek, "Mülkiyeti belediyemize ait olan 20 arsa ve 1 tarla 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesi gereğince açık teklif usulü ile ihale edilecek.

KDV'den istisna olan taşınmazların tahmin edilen muhammen satış bedelleri ve adres bilgilerine internet sitemizde yer alan "İhale" ve "Haber" bölümlerinden ulaşabilmek mümkün.

İhaleye katılacak isteklilerin ihale şartnamesi almaları zorunludur ve aşağıda belirtilen belgeleri ihale tarihinden önce hazırlayarak ihale saatinde yanlarında hazır bulundurmaları gerekmektedir.

İhaleye ilişkin şartname ihale tarihine kadar mesai saati içerisinde Reşadiye Mahallesi Salih Omurtak Caddesi No:139 adresindeki Çorlu Belediyesi Hizmet Binasında Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nde ücretsiz olarak görülebilir ve ya 100 TL (Yüz Türk Lirası) ücret karşılığında aynı adresten temin edilebilir.

Öte yandan 2886 sayılı DİK 6. maddesi 1 fıkrası a,b,c bentlerinde yazılı kimseler ile bu şahısların ortakları ile bu kanun ve diğer kanunlar gereğince sürekli veya geçici olarak kamu ihalelerine katılmaktan yasaklanmış olanlar ihaleye katılamazlar. Bu yasağa uymayarak ihaleye girip ihaleyi kazanmaları durumunda ihale iptal edilerek teminatları gelir kaydedilir." dedi.

Başkan Çatalkaya, ihale kapsamında istenen belgeleri ise şöyle açıkladı;

Gerçek kişilerden talep edilen evraklar:

a) Kanuni ikametgâh belgesi ve Nüfus Cüzdan sureti/Fotokopisi.

b)Tebligat için adres beyanı.

c) Noterden imza beyannamesi ve ihaleye vekâleten katılacaklardan noterden vekâletname. (İhalenin yapıldığı yılda noter tasdikli olacaktır.)

ç) 2886 Sayılı D.İK. Hükümlerine göre ihaleye katılmama cezası almadığına dair taahhütname.

d) Çorlu Belediye Başkanlığına herhangi bir borcu olmadığına dair Mali Hizmetler Müdürlüğü'nden alınmış belge.

e) Ortak girişim olması halinde ortak girişimi oluşturan gerçek ve tüzel kişilerin her birinin ayrı ayrı kanunda belirtilen esaslara göre temin edecekleri belgeler.

f) Geçici teminatın belediye veznesine yatırıldığına dair ödeme makbuzu veya geçici teminat miktarında banka veya finans kurumlarından alınmış süresiz teminat makbuzu veya 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunda belirtilen şartları sağlayan veya öngörülen teminat değeri taşıyan belge.

g) Şartname ücretinin yatırıldığına dair makbuz.

ğ) İstekli, yetkili veya vekili  tarafından (okudum ibaresi bulunan) imzalı ihale şartnamesi.

h) Adli Sicil Kayıt Belgesi.

Tüzel kişi ile şirket ve firmalardan talep edilen evraklar:

a) Tebligat için adres beyanı.

b) İhaleye girmeye yetkilinin noterden alınmış imza sirküsü ve ihaleye vekâleten katılacaklardan noterden alınmış vekâletname. (İhalenin yapıldığı yılda noter tasdikli olacaktır.)

c) Tüzel kişi olması halinde şirket ortaklarının hisse durumları ve şirketteki görevlerini belirten son durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesinin aslı veya noter tasdikli örneği ile Tüzel Kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri.

ç) Geçici teminatın belediye veznesine yatırıldığına dair ödeme makbuzu veya geçici teminat miktarında banka veya finans kurumlarından alınmış süresiz teminat makbuzu veya 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunda belirtilen şartları sağlayan veya öngörülen teminat değeri taşıyan belge.

d) Ortak girişim olması halinde ortak girişimi oluşturan gerçek ve tüzel kişilerin her birinin ayrı ayrı kanunda belirtilen esaslara göre temin edecekleri belgeler.

e) 2886 Sayılı D.İ.K. hükümlerine göre ihaleye katılmaktan yasaklı olmadığına dair taahhütname.

f) Çorlu Belediye Başkanlığına herhangi bir borcu olmadığına dair Mali Hizmetler Müdürlüğü'nden alınmış belge.

g) Şartname ücretinin yatırıldığına dair makbuz.

ğ) İstekli, yetkili veya vekili  tarafından (okudum ibaresi bulunan) imzalı ihale şartnamesi.

h) Adli Sicil Kayıt Belgesi. (İhaleye Tüzel kişilik adına girilmek istenildiğinde ortaklarının veya şirketi bağlayıcı işlemler yapma konusunda yetki verilen yöneticilerinin)

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriBAHAR YORGUNLUĞU DA NEYMİŞ


GÜNDEM 19 Mart 2019
Çorlu haberleri
 haberleriDÜNYAYI GEZİYORUM


GÜNDEM 19 Mart 2019
Çorlu haberleri
 haberleriTOBB, TESK ve TÜRK-İŞ Başkanları Tekirdağ’da


GÜNDEM 19 Mart 2019
Çorlu haberleri
 haberleriMESTAN ÖZCAN’DAN ALBAYRAK’A SERT SÖZLER


GÜNDEM 19 Mart 2019
Çorlu haberleri
 haberleriSÜLEYMANPAŞA’NIN ÇOCUKLARINA BAHAR ERKEN GELDİ


GÜNDEM 19 Mart 2019
Çorlu haberleri
 haberleriBakan Soylu: Şimdi Sana 4 Duvar Verdik, O Duvara Daya


GÜNDEM 18 Mart 2019
Çorlu haberleri
 haberleriMalkara Et Kombinası Törenle Açıldı


GÜNDEM 18 Mart 2019
Çorlu haberleri
 haberleriÇanakkale Zaferinin 104. Yılında Şehitleri Anıldı


GÜNDEM 18 Mart 2019
Çorlu haberleri
 haberleriTREDAŞ’TAN KIRKLARELİ VALİSİ BİLGİN’E ZİYARET


GÜNDEM 18 Mart 2019
Çorlu haberleri
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org