Çocuklarınızı Eşit Bireyler Olarak Yetiştirin

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
ÇYDD Çerkezköy Şubesi ile Tekirdağ Barosu işbirliğinde Kızılpınar Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen 'Kadın Olmak Zordur' başlıklı panelde konuşan Tekirdağ Barosu Başkanı Sedat Tekneci, hukukçular olarak kadına yönelik şiddet konusunda ellerinden gelen mücadeleyi verdiklerini belirterek “Anne babalara çok önemli görev düşüyor. Çocuklarınızın ilk öğretmenleri sizlersiniz. Küçük yaşlarda onlara eşit bireyler olduklarını anlatın” dedi.
Haber Çerkezköy 7 Mart 2020 Bu Haber 252 kişi tarafından okundu.

tekirdağ  Çocuklarınızı Eşit Bireyler Olarak Yetiştirin

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Çerkezköy Şubesi ile Tekirdağ Barosu ortaklığında 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında 'Kadın Olmak Zordur' başlıklı panel dün saat 14.00'da Kızılpınar Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.  Panele, Tekirdağ Barosu Başkanı Sedat Tekneci, Baro Başkan Yardımcısı Egemen Gürcün, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Enver Bayram, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez ve ilçe teşkilatı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Nigar Soyak, CHP Çerkezköy Kadın Kolları Başkanı Gülşah İkizoğlu, Tekirdağ Barosu Kadın Hakları Komisyonu Üyeleri Avukat Ege Asena Afyon ve Aycan Bülbül, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay'ın eşi Güliz Akay ve vatandaşlar katılım sağladı.

“KADIN OLMANIN ZORLUKLARINDAN BAHSETTİ”

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ve program akışının okunması ile başlayan 'Kadın Olmak Zordur' panelinde ilk konuşmayı ÇYDD Çerkezköy Şube Başkanı Nigar Soyak yaptı. Nigar Soyak, yaptığı konuşmada mesleği ve kariyeri uğrana ödün verdiklerinden bahsederek kadın olmanın zorluklarından bahsetti. Soyak konuşmasını, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle gerçekleştirdiğimiz kadın ve demokrasi buluşmasına şahsım ve derneğimin adına saygılarımı sunuyorum. Biliyoruz ki kadın toplumun en etkili, yönlendiricisi, birleştirici ve koruyucu unsurudur." diyerek bitirdi.

 

“BARO OLARAK KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE EDİYORUZ”

 

ÇYDD Çerkezköy Şube Başkanı Nigar Soyak’ın konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Tekirdağ Barosu Başkanı Avukat Sedat Tekneci ise konuşmasına "Gerçekten kadın olmak zor. Türkiye'de kadın olmak zor, İslam coğrafyasında kadın olmak daha da zor." sözleriyle başladı. Kadın haklarının önemli olduğunu vurgulayarak sözlerine devam eden Baro Başkanı Tekneci, “Biz hukukçular olarak, Tekirdağ Barosu olarak gerçekten kadına yönelik şiddetle ciddi şekilde mücadele ediyoruz. Ülkemizin herhangi bir yerinde kadına yönelik şiddet olduğu zaman Tekirdağ Barosu olarak müdahil olma talebinde bulunuyoruz. Tabi bizim mücadelemiz yeterli değil, anne babalara çok önemli görev düşüyor.” dedi.

“Çocuklarınızın ilk öğretmenleri sizlersiniz” diyerek devam eden Tekneci, “Daha küçük yaşlarda kızlarınıza ve oğullarınıza eşit bireyler olduklarını anlatırsanız, onları eşit birey olarak yetiştirirseniz emin olun bugün yaşadığımız sorunların bir kısmına çözüm bulmuş oluruz.” ifadeleri ile sözlerine son verdi. Baro Başkanı Tekneci konuşmasını bitirdikten sonra Tekirdağ Barosu Kadın Hakları Komisyonu Üyeleri Avukat Ege Asena Afyon ve Aycan Bülbül tarafından yapılan sunumda kadın hakları, kadın hakları ile ilgili yasalar ve İstanbul Sözleşmesi hakkında katılımcılar bilgilendirdi.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriKızılpınar'da 25 bin 668 seçmen sandık başına gidecek


GÜNDEM 29 Şubat 2020
Çerkezköy haberleri
 haberleriBaşarılı Sporculardan Akay'a Ziyaret


GÜNDEM 19 Şubat 2020
Çerkezköy haberleri
 haberleriPiyasaya Kaçak Etil Alkol Süren Çifte Gözaltı


GÜNDEM 2 Nisan 2020
Çerkezköy haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org