Çocuk Meclisi Şubat Ayı Olağan Toplantısı Gerçekleştirildi

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Çorlu Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında kurulan Çocuk Meclisi şubat ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda gündem maddeleri ve yapılacak projeler üzerine konuşuldu.
Haber Çorlu 8 Şubat 2020 Bu Haber 229 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Çocuk Meclisi Şubat Ayı Olağan Toplantısı Gerçekleştirildi

Çorlu Belediyesi, Çorlu Kaymakamlığı ve Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte hayata geçirilen Çocuk Meclisi şubat ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Çocuk Meclisi Başkanı Zeynep Naz Kınay’ın yönetiminde gerçekleşen meclis toplantısında gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Çocuk Meclisi şubat ayı olağan toplantısına Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve öğrencilerin velileri katıldı.

Çoğunluk Sağlandı

Başkanlık seçiminin ardından gerçekleştirilen ilk olağan meclis toplantısında başkan vekillerinin konuşmalarını yapmalarının ardından Başkan Zeynep Naz Kınay meclis yoklamasını yaptı. Yoklamanın ardından çoğunluğun sağlanması ile toplantı başladı. Açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Zeynep Naz Kınay konuşmasına doğa afetlerinde kaybettiğimiz vatandaşlar için duyduğu üzüntüden bahsederek, “Öncelikle 24 Ocak akşamı Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremde hayatını kaybedenler için Çocuk Meclisi olarak çok üzgün olduğumuzu söylemek istiyoruz.

‘Çorlu Halkına Teşekkür Ediyoruz’

Depremzedeler için yardım kampanyası düzenleyen Çorlu Belediyesi’ne ve Çorlu halkına çok teşekkür ediyoruz. Toplum olarak deprem gerçeğini unutmamamız gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca geçtiğimiz günlerde şehit olan askerlerimiz için, Van’daki çığ felaketinde ve uçak kazasında hayatını kaybedenler için de derin üzüntümüzü belirtmek istiyoruz ve tüm Türkiye’ye baş sağlığı dileklerimizi iletiyoruz.” şeklinde konuştu.

Gündem Maddeleri Görüşüldü

Meclis Başkanı Kınay’ın konuşmasının ardından şubat ayı olağan meclis toplantısında gündem maddeleri tek tek görüşüldü ve oy birliğiyle kabul edildi:

- Çocuk meclisi, meclis üyelerimizi mutlu edecek plan ve projelerin sunulması ve değerlendirilmesi.

- Engelsiz yaşam için yapılacak projelerin sunulması ve değerlendirilmesi.

- Sokak hayvanlarımızın mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yaşaması için yapılabilecek proje fikirlerinin sunulması ve değerlendirilmesi. 

- Çorlu’da bulunan tarihi eserlerin gün yüzüne çıkarılması için yapılacak projelerin sunulması ve değerlendirilmesi.

Çocuk Meclisi üyeleri her bir gündem maddesi ile ilgili fikirlerini ve gerçekleşmesini istedikleri projelerini diğer meclis üyesi öğrencilerle paylaştılar.

Görüşülen projelerin ardından TESKİ Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdür V. Müjgan Kuru tarafından su tasarrufu ile ilgili sunum yapıldı. Sonrasında Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nde görevli Sivil Savunma Amiri Veli Şimşek doğal afetlerle ilgili bilgilendirmede bulundu.

Bilgilendirmenin ardından Çocuk Meclisi şubat ayı olağan meclis toplantısı sona erdi.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriÇESAV 2020 Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 20 Şubat 2020
Çorlu haberleri
 haberleriTekirdağ‘da Fırtına Nedeniyle Gemiler Demir Attı


GÜNDEM 6 Nisan 2020
Çorlu haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org