Çocuk Akademisi Uzaktan Eğitime Başladı

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Akademisi, Yeni Tip Korona virüsüsalgını nedeniyle nedeniyle ara verilen eğitime uzaktan eğitim yaklaşımı ile devam ediyor. Öğretmenler, velilerle sosyal medya aracılığıyla iletişime geçerek minik öğrencilere çeşitli aktiviteler ve projeler veriyor, çocukların eğitimini uzaktan takip etmeyi sürdürüyor.
Haber Süleymanpaşa 24 Mart 2020 Bu Haber 344 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Çocuk Akademisi Uzaktan Eğitime Başladı

VELİLERE BİR HAFTALIK PROGRAM GÖNDERİLDİ

3-6 yaş arası 50 çocuğun Montessori (yaparak öğrenmeye dayalı eğitim modeli) yöntemi ile eğitim aldığı Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Akademisi, Korona virüsüsalgını nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığının aldığı karar sonrası geçtiğimiz hafta eğitim faaliyetlerine ara vermişti. 23 Mart Pazartesi itibariyle uzaktan eğitim sistemi ile yeniden eğitim-öğretime başlanmasının ardından, Çocuk Akademisi de öğrencileri ile iletişime geçerek uzaktan eğitim uygulamasını başlattı.

Velilere ilk etapta bir haftalık program gönderen Çocuk Akademisi, öğrencilerin eğitim-öğretim faaliyetlerine evlerinde devam etmesini sağlayarak salgın nedeniyle ara verilen eğitim çalışmalarının aksamasının önüne geçiyor.

MİNİKLER EVDE KEK YAPACAK, EV İŞLERİNE YARDIM EDECEK

Öğretmenler velilere sosyal medya üzerinden ulaşıyor, minik öğrenciler için çeşitli ödevler ve projeler vererek video ve fotoğraf ile geri dönüşler alarak çocukların gelişimlerini takip ediyor.

Ev ve mutfak işlerinde çocuklara küçük sorumluluklar verilmesi, kek, kurabiye yapımı, neşeli kahvaltı tabakları hazırlama, pamukta fasulye yetiştirme gibi aktivitelerle minik öğrenciler eğitimlerini ev ortamında sürdürebiliyor.

ÖĞRENCİLERE VE VELİLERE PSİKOLOJİK DESTEK SAĞLANIYOR

Öte yandan, velilerle sürekli iletişim halinde olan Çocuk Akademisi eğitmenleri, salgının çocuklar üzerinde olumsuz psikolojik etkilere neden olmaması için de gerekli tedbirleri velilerle paylaşarak çocukların ruh sağlıklarını koruyucu çalışmalar yapıyor.

Korona virüsüsalgını dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında uzaktan eğitim faaliyetlerinin devam edeceği belirtildi.

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriTekirdağ TSO’dan Geçmiş Olsun Ziyareti


GÜNDEM 20 Mart 2020
Süleymanpaşa haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org