Çiftlikönü Meydan, Sil Baştan

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Çiftlikönü Meydanı, Süleymanpaşa Belediyesi’nin kendi kaynakları ile yenileniyor
Haber Süleymanpaşa 20 Kasım 2019 Bu Haber 207 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Çiftlikönü Meydan, Sil Baştan

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Çiftlikönü’nde yapımına başlanan meydan, yol ve kavşak düzenleme çalışmaları aralıksız sürüyor. Eski itfaiye binasının bulunduğu bölgede yürütülen çalışmalarda, asfaltlama aşamasına gelindi.
   Süleymanpaşa Belediyesi’nin, şehrin birçok noktasında eş zamanlı olarak yürüttüğü çalışmalar kapsamında Çiftlikönü eski itfaiye binasının bulunduğu alanda, yol ve kaldırım düzenlemesi yapıldı.
Aralıksız devam eden çalışmalarda asfaltlama bitti ve yol trafiğe açıldı.
   Devam eden çalışmaları sıklıkla yerinde denetleyen Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Vatandaşlarımıza söz verdiğimiz gibi, şehrimizin acil çözüm bekleyen noktalarında asfalt, kaldırım ve meydan düzenlemesi çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çok şükür henüz yağışlar başlamadı. Bu ekiplerimizin işini daha kolaylaştırıyor. Yıllardır atıl halde bulunan yollarımızı 1-2 gün gibi kısa bir sürede sil baştan yeniliyoruz.” diye konuştu. 

Konuyla ilgili gazetemize bir açıklama yapan Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Karaküçük, mevcut meydanın revize edilerek daha kullanışlı bir hale gelmesini amaçladıklarını ifade ederek, “Var olan meydan projesini revize edip uygulayacağız. Yol çalışması bitti, yolu asfaltlayıp trafiğe açtık. Çevre birimimiz, peyzaj mimarlarımız, proje müdürlüğümüz iki ayrı proje üzerinde çalışıyor meydanla alakalı olarak. Çocuk parkının genişlemesini amaçlıyoruz. Küçük basketbol sahası, yanına uçak parkı gibi bir şeyler koymak istiyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Başkanımız Cüneyt Yüksel şuan yurtdışında. Başkanımız geldikten sonra proje üzerinde karar verilecek ve akabinde çalışmalar başlatılacak. Proje üzerinde karar verilip çalışmalar başladıktan sonra takribi 1 hafta 10 gün içinde çalışmaları bitirip, parkımızı vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı amaçlıyoruz.

Mevcut meydan projesi bize çok yavan ve kullanışsız geldi. Bu sebepten meydanın içerisinde yer alan çocuk parkını genişleterek daha kullanışlı bir hale getirmek istiyoruz. Çünkü insanlarımız bu alanı kullanıyor. İki tane merdiven var, otogardan gelen insan yükü var. Meydan yaklaşık bin 500 metrekarelik bir alan üzerine kurulu. Burayı en güzel ve en verimli şekilde değerlendirip, vatandaşlarımıza güzel bir hizmet sunmak istiyoruz” dedi.

Projenin Süleymanpaşa Belediyesi’nin kendi kaynaklarıyla hayata geçeceğini vurgulayan Karaküçük şunları söyledi: “Çiftlikönü Meydan projesi belli olduktan sonra daha net bir maliyet hesabı yapabiliriz ama şunu belirteyim, Süleymanpaşa Belediyesi olarak, en uygun rakamlara ve kendi belediye kaynağımız ile projeyi yapacağız”

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriBaşkanlar Bir Araya Geldi


GÜNDEM 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“Toplumsal Yaşamın Temel Direği Kadınlarımızdır”


GÜNDEM 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMilli Sporculardan Yıldırım’a Ziyaret


DİĞER BRANŞLAR 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAlbayrak'tan Genç Öğrencilere Öğüt


GÜNDEM 4 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBulgar Heyetinden Tekirdağ TSO’ya Ziyaret


GÜNDEM 4 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMUHTEŞEM GECE
TÜFAD yine muhteşem bir organizasyona imza attı.


GÜNDEM 30 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMisafir Kaldığı Evin Sahibini Öldürdü


GÜNDEM 10 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAtatürk Evinin Temeli Atıldı


GÜNDEM 9 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriEnez'de 38 kaçak göçmen yakalandı


GÜNDEM 9 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriEdirne'de vakıflara ait iş yerlerine rayiç ayarı


GÜNDEM 9 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriEvinin merdiveninden düştü, hastanede öldü


GÜNDEM 9 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKırklareli'de avcılara sıkı denetim


GÜNDEM 9 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org