Yaşanan acı kaza ile ilgili basın toplantısı düzenlendi.

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
Haber Gündem 10 Temmuz 2018 Bu Haber 265 kişi tarafından okundu.

tekirdağ CHP’LİLER TREN KAZASI İÇİN SEFERBER OLDU

Çorlu İlçesine bağlı Sarılar Mahallesinde yaşanan tren kazası ile ilgili Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın katılımı ile basın toplantısı gerçekleştirildi.

Çorlu Belediyesi’nde gerçekleşen toplantıya Başkan Kadir Albayrak’ın yanı sıra CHP Tekirdağ Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, CHP Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer ve İlhami Özcan Aygun, CHP Edirne Milletvekilleri Okan Gaytancıoğlu ve Erdin Bircan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt katıldı.

“BU KAZA GÖSTERDİ Kİ HİÇBİR KONU İHMALE GELMEZ”

Toplantıda ilk konuşma Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tarafından yapıldı. Başkan Albayrak konuşmasında “8 Temmuz 2018 Pazar günü hepimizi derinden yaralayan, elim bir kaza sonucunda son aldığımız rakamlara göre, 24 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 338 vatandaşımızın da yaralandığı acı bir tabloyla karşı karşıya kaldık. Vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Bu kaza da göstermiştir ki, bu tür durumlar ihmale, ertelemeye gelmez. Bu olay bizleri derinden sarstı ancak böylesi olaylarda halkımızın kaynaşmasının, birbiriyle yardımlaşmasının gururunu yaşadık. Çorlu ilçemizdeki hastanelerin yaralılar için kan vermek isteyen vatandaşlarımızla dolup taşması, bizleri memnun etti. Trakya insanındaki bu yardımlaşma duygusu önemlidir. Hayatını kaybedenlerin acısını en derinden yaşadık. Rabbim bir daha böyle facialar yaşatmasın bizlere. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu Belediyesi, Muratlı Belediyesi ve Ergene Belediyesi olarak, olay mahalline yakın belediyeler olarak olayın başından beri içinde olduk. Komşu illerimizin ve ilçelerimizin belediye başkanlarına da canı gönülden teşekkür ediyorum. Olayın başından itibaren bizlerle irtibata geçerek destek oldular. Bütün Trakya olarak kenetlendik ve vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya çalıştık. Sarılar Mahallesi ve Balabanlı Mahallesi sakinlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Girilmez denilen çamur deryasına girerek büyük fedakarlık örneği göstermişlerdir. Kendilerine teşekkür ediyorum. Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın.” dedi.

“BU ÜZÜCÜ KAZANIN ARDINDAN ULUSAL YAS İLAN EDİLMELİDİR”

Başkan Albayrak’ın ardından konuşmasın gerçekleştiren CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak kaza ile ilgili durum değerlendirmesi yaparak Büyükşehir Belediyesinin kaza meydana geldiği zamandan kısa bir süre sonra özel ekipmanlarla donatılmış arama kurtarma araçlarının tüm ilçelerden hareket ettiğini belirtti. Öztrak konuşmasında ayrıca “Son derece üzücü bir kaza. Ailelerimizin ve ülkemizin yaraları çok yeni… Bu kazanın araştırması, soruşturması yapılacaktır. Biz de bunun takipçisi olacağız. Kurtarma operasyonuna Çorlu Belediyemiz 131, büyükşehir belediyemiz ve TESKİ de 190 personel ile katılmıştır. Diğer belediyelerimiz muhtelif personel katkıları ile kurtarma operasyonuna katılmıştır. Yine kurtarma operasyonunda 64 iş makinesi Çorlu’dan, 82 iş makinesi de Büyükşehir’den katılmıştır. Ben kurtarma operasyonuna katılan tüm personelimize, vatandaşlarımıza ve gece kaza yerinde bulunan milletvekillerimize teşekkür ediyorum” dedi. Faik Öztrak sözlerine ulusal yas ilan edilmesinde yarar gördüğünü belirterek son verdi.

“SORUŞTURMANIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Faik Öztrak’ın ardından konuşmasını yapan CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ise kazada hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlara da acil şifalar dilediğini belirterek kaza ile ilgili yürütülen soruşturmasının takipçi olacaklarını belirtti. Aygun sözlerini Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerine teşekkür ederek bitirdi.

“SORUMLULARIN ORTAYA ÇIKMASI İÇİN EN GEREKİYORSA YAPACAĞIZ”

Toplantıda bir diğer konuşmayı CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer yaptı. Candan Yüceer “Bugün çok üzgünüz. Türkiye’nin kalbi bizimle… Ben hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Elbette ki olay vuku bulduktan sonra hızlıca müdahale edelim fakat buradaki asıl amaç böylesi kazaları önlemektir. Fıtrat diyerek sorumluluktan kaçmak çözüm değil. Bu işleri denetlemeyenler öz eleştiri yapmalı. Olayın ihbar anı ile birlikte Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe Belediyelerimiz çok kısa bir süre içerisinde kaza alanına ulaşmıştır. Kazanın nedenleri ve sorumlular ortaya çıkmadığı sürece bu olay son olmayacak. Biz sorumluların ortaya çıkması için en gerekiyorsa yapacağız” açıklamalarına yer verdi.

“DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE DAYANIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Yüceer’in ardından sırası ile konuşmalarını gerçekleştiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne Milletvekilleri Okan Gaytancıoğlu ve Erdin Bircan da, kazada hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilediklerini belirterek dün olduğu gibi bugün de dayanışmaya devam edeceklerini, bu kaza ile derinden sarsıldıklarını belirttiler.

“MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN”

Basın toplantısında son konuşma Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt tarafından yapıldı. Sarıkurt konuşmasında “Bugün çok acı gördük. Bazen sözler hissettiklerimizi anlatmaya yeterli olmuyor. Bu süreç içerisinde bir ve beraber hareket ettiğimiz tüm kamu kurum temsilcilerine teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Milletimizin başı sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

Basın toplantısı yapılan konuşmaların ardından basın mensuplarının son gelişmeler ve kaza ile yürütülen çalışmalar hakkındaki sorularının cevaplandırılması ile son buldu.

 

 

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriSıfır gümrükle yabancı çiftçi fonlanıyor!


GÜNDEM 18 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriSÜLEYMANPAŞALI ÇOCUKLAR EĞLENİRKEN ÖĞRENECEK


GÜNDEM 18 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriGENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI


GÜNDEM 18 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriKARNE BAŞARININ TEK GÖSTERGESİ DEĞİLDİR!


GÜNDEM 18 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriVALİLİK BİNASI 2020 YILINDA TAMAMLANACAK


GÜNDEM 18 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriDevir Teslim Töreni Gerçekleştirildi


GÜNDEM 18 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriÖlüm ölene bayram


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriKayıp Kişinin Cesedi Dere Kenarında Bulundu


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBenzin ve motorin fiyatına zam


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriYapılandırma Taksitlerinde Son Gün 31 Ocak


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkan Çolpan Arsa Simsarlarına Karşı Uyardı


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriELEKTRONİK KIYAFET TASARIMI ATÖLYESİ


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleri“KALİTE İÇ DEĞERLENDİRME PROGRAMI” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Trakya Üniversitesi’nde, eğitim ve yönetimde kalite çalışmaları kapsamında bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi Kalite ve Strateji Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Yönetmeliği’ne göre “Kurumsal İç Değerlendirme Raporu” hazırlanması konusunda, tüm akademik birimlerin dekan ve müdürleri; fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu sekreterleri, daire başkanları, müdür ve koordinatörler ile çalışanların katılımıyla bilgi paylaşım toplantısı düzenlendi. Trakya Üniversitesi’nin tüm birimlerinde nitelik ve kalitenin artırılması ve standartların yükseltilmesi amacıyla düzenlenen toplantıya, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Genel Sekreter Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Tammam Sipahi, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat Yurtcan, Trakya Üniversitesi Kalite ve Strateji Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mahmut Güler’in yanı sıra çok sayıda akademisyen, yönetici ve çalışan katıldı. Trakya Üniversitesi’ndeki iç değerlendirme sürecinin nasıl yürütüleceği, iç değerlendirme kriterleri ve birimler tarafından hazırlanacak iç değerlendirme raporlarının esasları ile rapor hazırlama süreçlerini içeren toplantıda, Prof. Dr. Mahmut Güler, “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Sistemi” ve Dr. Öğr. Üyesi Sedef Zeyrekli Yaş, “İç Değerlendirme Raporlarının Hazırlanması” konularında bir sunum gerçekleştirdi.


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriTESKİ PERSONELİNE EĞİTİM


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBAŞKANLAR BİRARAYA GELDİ


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ’DA SATIŞ İSTATİSTİKLERİ


GÜNDEM 17 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriAlbayrak'tan Çetin'e tebrik ziyareti


GÜNDEM 16 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriBECERİR’DEN, GÜLTEKİN’E ZİYARET


GÜNDEM 16 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleriObezite Hakkında Her Şey Bu Söyleşide


GÜNDEM 16 Ocak 2019
genel haberleri
 haberleri84 BELEDİYE TEKİRDAĞ’DA BULUŞACAK


GÜNDEM 16 Ocak 2019
genel haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org