CHP Aday Adaylarından Gövde Gösterisi

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Haber Süleymanpaşa 8 Ekim 2018 Bu Haber 170 kişi tarafından okundu.

tekirdağ CHP Aday Adaylarından Gövde Gösterisi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayları, düzenledikleri toplantı ile 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde adaylıklarını açıkladı.
Mevcut Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ile CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu adeta gövde gösterisi yaparak haftasonu adaylık açıklamasında bulundu.
 

 

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 6 Ekim Cumartesi günü düzenlediği toplantı ile belediye başkan aday adayı olduğunu açıkladı.

 

 

RAKİBİ YAĞCIOĞLU İLE BERABER SALONA GİRDİ


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat 2019 yerel seçimleri çerçevesinde düzenlediği aday adaylığı toplantı salonuna, CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı ve Süleymanpaşa Belediyesi aday adaylığı rakibi İlker Yağcıoğlu ile beraber salona giriş yaptı.

 


Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı çalışmalara değinen Ekrem Eşkinat "Anne karnında gıda paketleri ile başlayan sürecimiz, cenaze paketleri ile son buldu. Bu arada insan yaşamanın tüm noktalarına dokunmaya çalıştık. Kentlerin sadece ekonomisine değil, sosyo ekonomisine bakmak lazım. İnsan gelişirse, kentler gelişir. Demekki doğru yoldayız ki Salı günü Avrupa Birliği Yerel Yönetimler toplantısında tarafımıza bir sunum verildi." sözlerine yer verdi.

 

 

"DİK DUR EĞİLME" TEZAHÜRATLARI YAPILDI


Konuşması küçük bir grup tarafından "Dik dur eğilme" tezahüratıyla kesilen Eşkinat, "Biz hep dik durduk, yaşamamız boyunca hep dik durduk. Anamızdan babamızdan dik durmayı öğrendik, namusumuzla yaşamayı öğrendik." açıklamalarında bulundu.

 

 

"YOL ÇALIŞMALARINI GÖRMEMEK İÇİN KÖR OLMAK LAZIM"


Tekirdağ'ı her yerine yol yaptıklarını belirten Ekrem Eşkinat "Bugün Fen işlerinden geçiyordum. Hani diyoarlar ya ne yapıyor diye. İşte o fen işleri baya iş yapıyor. Yeni kurulan bu belediyeye alet satın aldık. 11 ayrı noktada bizim aletlerimiz, personelimiz çalışıyor. Bir taraftan asfalt, diğer taraftan taş ekipleri, beton ekipleri çalışıyor. Bunu görmemek için kör olmak lazım." şeklinde konuştu.

 

"SAZ, KEMAN EĞİTİMİ YAPIYORUZ"


Sosyal belediyeciliğin önemli olduğunu belirten Eşkinat, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'a göndermede buluarak "Çocuk tiyatroları yaptık. Keşke imkanı olsa da Büyükşehir Belediye Başkanı da yapsa biz de faydalansak. Süleymanpaşa Belediyesinde altta saz, üstte keman eğitimi alıyorlar. İşte bu belediye böyle bir yer” açıklamalarına yer verdi.

 

 

"HER AY HEYKEL YAPIYORUZ, YAPACAĞIZ DA"


Tekirdağ gündemini meşgul eden heykel yapımınıa da değinen Eşkinat "Her mahalleye bir heykel yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Bu bizim Atatürk'e bağlı olmamızı göstermekle alakalı değil." sözlerine yer verdi.

 

 

YAĞCIOĞLU’DA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

 

 

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu geniş bir katılımla adaylığını açıkladı. Yağcıoğlu’nun açıklamasında salon adeta dolup taşarken “Süleymanpaşa Yağcıoğlu ismi üzerinde birleşmiş. Bu bitmiş Yağcıoğlu’nun adaylığı hayırlı olsun’’ yorumları yüksek sesle dile getirildi.

 

 

EŞKİNAT’TA RAKİBİNİN YANINDA OLDU

 

 

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ta rakibi İlker Yağcıoğlu’nu yalnız bırakmayarak düzenlenen toplantıya katıldı.

 

 

Genç başkanın açıklamasına; Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul farklı siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, sendikalar, oda temsilcileri ve çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

 

 

Yağcıoğlu: “Akademisyenler, belediyecilik tecrübesi yüksek, her biri farklı alanlarda uzman dev bir kadroyla Süleymanpaşa’yı yönetmeye hazırız” şeklinde konuştu.

 

 

Yağcıoğlu’nun konuşması sadece CHP değil milliyetçi, ulusalcı kanadın yanı sıra merkez kanatta da büyük beğeni topladı.

 

 

"EKONOMİ HER GEÇEN GÜN KÖTÜYE GİDİYOR"

 

 

Yağcıoğlu, konuşmasına hükümeti eleştirerek başlayan Yağcıoğlu, “Tablo hedeflediğimiz gibi değildir. Ülkemiz tek adam rejimi ile yönetilir hale geldi. Gazi meclis devre dışı bırakıldı. Bütün kararlar tek adam tarafından cumhurbaşkanı kararnamesi ile alınıyor. Yargı bağımsızlığı demokrasi yok oldu. Hukuk bitmiştir. Ekonomi her geçen gün bitmektedir” dedi.

 

 

"ADAY ADAYLIĞIMI AÇIKLIYORUM"

 

 

Partinin aday adayı olduğunun altını çizen Yağcıoğlu, “Tek adam rejimine fren yaptırmanın en önemli dönemeci yerel yönetimlerdir. Tek adam rejimine yerel seçimlerle dur deme vakti gelmiştir. 3 yıldır ilçe başkanlığı görevini yapıyorum. Gerek bu 3 yıldaki gözlemlerim gerek kentimizin potansiyeli gerek doğru katılımcı, dürüst ve çalışkan anlayışla yöneltilmesi durumunda kentimizin bir başka ölçeğe çıkacağı inancından ötürü Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı’na sizlerinde desteği ile aday adayı olmaya karar verdim. Partimizin aday adayıyım. Bu onurlu görevi azim ve kararlılıkla sizlerden talep ediyorum” diye konuştu.

 

 

"KUVVETLİ UZMAN VE AKADEMİK DEV BİR KADRO İLE ÇALIŞACAĞIM"

 

 

İlçe başkanlığında edindiği tecrübeyi başkanlığa taşıyacağını söyleyen Yağcıoğlu, “Bütçemizi hedefler belirleyerek hazırlayacağız. Nasıl bir yönetim modeli belirleyeceğiz. Yönetiimi hayata geçirebilecek miyiz. Birazda bunlardan bahsedelim. İlçe başkanlığı görevimizin gösterdiği tecrübe ile birlikte yerel yönetim konusunda son derece tecrübeli konuya bilimsel, nesnel yaklaşan kuvvetli bir akademik, belediyecilikte tecrübeli ve her biri farklı alanlarda uzman dev bir kadro ile çalışacağımızın bilinmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

"TOPLUMUN BEKLENTİLERİNE GÖRE PROJE YAPACAĞIZ"

 

 

Süleymanpaşa’yı birlikte yönetme sözü veren Yağcıoğlu, “En önemli vizyonumuz toplumsal beklenti ve hassasiyetlerine göre kent yönetmektir. Siz değerli hemşerilerimiz talep ve beklentilerinden kopuk yatırımlara para harcamak vizyon değil, hayalcilik olur. İlkemiz birlikte yönetimi sağlamaktır. Talepleri alacağız proje geliştireceğiz, kaynak yaratıp yatırım yapacağız” diye konuştu.

 

 

"SANATI SANAT İÇİN DEĞİL TOPLUM İÇİN YAPACAĞIZ"

 

 

Sanatı sanat için değil vatandaşlar için yapacaklarını kaydeden Yağcıoğlu, “Yerel yönetim ile hemşerilerimiz arasından güven bağını yeniden tesis edeceğiz. Gönül köprüsünü yeniden elbirliği ile tesis edeceğiz. Selam alıp selam vereceğiz, dert dinleyeceğiz. Olmaza bakmayacağız. Oluru arayacağız. Düşüncelerimizi samimiyetle ortaya koyacağız. Bu makamlar egoların tatmin edileceği değil hemşerilerimizin dertlerinin dinleneceği makamlar olmalı. Bürokratlarımız ve çalışanlarız da aynı anlayışta olacaktır. Dürüst ve çalışkan olacağım. Yalan söylemeden geceli gündüzlü çalışacağım. Sosyal belediyecilik ve kültürel alanlarda çalışmalarımız artarak devam edecek. Sanat sanat içindir değil sanat toplum içindir anlayışı içinde sanatsal çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

 

 

"ABANCI KELİMELERLE ETKİNLİK YAPMAYACAĞIZ"

 

 

Yapacakları çalışmalardan bahseden Yağcıoğlu, “Cumhuriyet döneminin en büyük alt yapı çalışmalarından sonra fen işleri çalışmalarına hak ettiği değeri, bütçeyi ve personel rejimini getireceğiz. Yol yapımı ve tamiratlarını planlı olarak yapacağız. Pazar yeri sorununu çözeceğim. Ulaşım ve otopark işine el atacağım. Gerekirse kamulaştırma yapıp otopark işini çözeceğiz. Hizmet binası sorununu çözeceğim. Yüzüncü Yıl Mahallesi kaymakamlık binası yanına belediye binasını yapacağız. Otogarın yerini de büyükşehre devredeceğiz. Yabancı kelimelerle etkinlik yapmayacağız. Etkinliklerimize Türkçe isimler vereceğiz. Şehit öğretmen Neşe Alten anıtı önündeki led tabelayı kaldıracağız. Şehitlerimiz en hassas noktamızdır. Şehri birlikte yöneteceğiz. Birlikte yönetmeye hazır mısınız?  Allah yolumuzu açık etsin” şeklinde sözlerini tamamladı. Yağcıoğlu konuşmasının ardından uzun süre ayakta alkışlandı.

 

 

Daha sonra Yağcıoğlu tebrikleri kabul etti.

 

 

HABER: MERVE KORKMAZ

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriMehmet Özcan, muhtarlar günü ile ilgili açıklamada bulundu


GÜNDEM 20 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÖzcan, 4.Dönem için Aday adaylığını açıkladı


GÜNDEM 20 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSonbaharı sağlıklı geçirmenin üç önemli yolu


GÜNDEM 20 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriEn pahalı tedavi, etkisiz tedavi!


GÜNDEM 20 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTarsim Geleceği Teknolojiyle Kurguluyor


GÜNDEM 20 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriCHP ADAY ADAYLARI BELLİ OLMAYA DEVAM EDİYOR


GÜNDEM 20 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÇocuğunuzu Göz Muayenesine Götürüyor Musunuz?


GÜNDEM 20 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÇORLU GENÇLİK MERKEZİ DOLUP TAŞIYOR


GÜNDEM 20 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ KONUT SATIŞINDA 13. SIRADA


GÜNDEM 20 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMUHTARLAR GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI


GÜNDEM 20 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKanserle Mücadele Eğitimleri Seymen'de Devam Etti


GÜNDEM 19 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMuhtarlar Dereneği'nden Özcan'a ziyaret


GÜNDEM 19 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriVARİS TEDAVİSİ İÇİN EN UYGUN DÖNEM SONBAHAR-KIŞ


GÜNDEM 19 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri21 Ekim Gazeteciler Bayramı Kutlu Olsun


GÜNDEM 19 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTürk Eğitim Vakfı'nın 13. Şubesi Trakya'da Açıldı


GÜNDEM 19 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMore Care Projesi için Enez’de bir araya geldiler


GÜNDEM 19 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTRAKYA BİRLİK SPOR KULÜBÜ TRAKYA’DA TEK


GÜNDEM 19 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriUluslararası Öğrenciler İçin Oryantasyon Programı Düzenlendi


GÜNDEM 19 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTürk Eğitim Vakfından NKÜ'ye Rektörüne Nezaket Ziyareti


GÜNDEM 19 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı Düzenlendi


GÜNDEM 19 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMenfez Skandalını Bilirkişi Raporu ortaya koydu


GÜNDEM 19 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÇevreci proje SUÇEP eğitimde 1000 öğrenciye ulaştı


GÜNDEM 19 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri"TARIMSAL ÜRETİMDE DÜNYADA İLK 10‘DA YER ALIYORUZ"


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri SADET PARTİSİNDEN DERNEK ZİYARETİ


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTürk Eğitim Vakfı, Tekirdağ TSO’yu Ziyaret Etti


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ Afet Gönüllüleri Sertifikalarını Aldı


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKOBİLER EKONOMİNİN BEL KEMİĞİ


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriDİSK Genel Başkanı Eşkinat’la Buluştu


GÜNDEM 18 Ekim 2018
Süleymanpaşa haberleri
Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org