Büyükşehir Onlara Da Kaybettiriyor

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Başkan Mandalı, Belediye olarak borçlarının olmadığını ancak Karaağaç Belediyesi’nin 4 milyon TL civarında borç devrettiğini söyleyerek “Ayrıca Büyükşehir statüsünden ötürü aylık 2 milyon TL kaybımız bulunuyor. Bu sebeple maddi anlamda sıkıntı yaşıyoruz. Bu nedenle yer satışını uygun görüyoruz” dedi.
Haber Kapaklı 4 Temmuz 2014 Bu Haber 992 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Büyükşehir Onlara Da Kaybettiriyor

Kapaklı Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı İrfan Mandalı başkanlığında gerçekleştirilirken zaman zaman gergin anlar yaşandı. 1589 adada bulunan 10 adet işyerinin satış talebinin görüşülmesi esnasında konuşan Başkan Mandalı, Belediye olarak borçlarının olmadığını ancak Karaağaç Belediyesi’nin 4 milyon TL civarında borç devrettiğini söyleyerek “Ayrıca Büyükşehir statüsünden ötürü aylık 2 milyon TL kaybımız bulunuyor. Bu sebeple maddi anlamda sıkıntı yaşıyoruz. Bu nedenle yer satışını uygun görüyoruz” dedi.

Kapaklı Belediyesi Temmuz ayı Olağan Meclis Toplantısı önceki gün saat 14.00’da İrfan Mandalı başkanlığında gerçekleştirildi.

ÇETİN İTİRAZ ETTİ

Gündeme geçilmeden önce 9 adet dilekçe tek tek okunup gündeme alınması için oylanırken, bu esnada söz alan Meclis Üyesi Mustafa Çetin bu duruma itiraz ederek, “Sonradan eklenen dilekçe sayısı fazla olunca samimiyetsiz olduğunu hissediyorum. Bu dilekçeler neden bir sonraki mecliste görüşülmüyor” dedi. Çetin ayrıca, 30 Mayıs’ta verilen 27 bin 896 sayılı dilekçenin hala gündeme gelmediğini savundu.

MANDALI “BENDE SAMİMİ BULMAZDIM”

Bunun üzerine Çetin’e cevap veren Başkan Mandalı, “Meclisi ilgilendiren konular gündeme gelir, ilgilendirmeyenler gelmez. Ben de iki kez seçimi kaybetsem, üçüncüde Meclis Üyesi olarak gelsem ben de samimi bulmam” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından, 9 adet dilekçe Mustafa Çetin’in ret oyuna karşılık oy çokluğu ile gündeme alındı.

YÖNETMELİKLER KABUL EDİLDİ

Yoklama ve saygı duruşu ile başlayan toplantıda ilk olarak, Görev ve Çalışma Yönetmeliği okunarak oy birliği ile kabul edilirken, ardından sırasıyla İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü,  Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün Görev ve Çalışma Yönetmeliği ile ilgili maddeler görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Başkan Mandalı ile Meclis Üyeleri toplantının devamında,  Belediye Meclis Toplantılarının 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20. maddesi ve Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliği'nin 16. maddesi gereğince sesli ve görüntülü cihazlarla kayıt altına alınması konusunu karara bağlarken, bu madde de oy birliği ile kabul edildi.

 

 

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
 

MECLİS AĞUSTOS’TA TATİKL YAPACAK

Toplantıda ayrıca, Kapaklı Belediye Meclisi’nin tatil ayı da belirlendi. Konuyla ilgili konuşan İrfan Mandalı, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Ağustos ayında tatil kararı aldığını hatırlatırken, kendilerinin de Ağustos’ta tatile çıkmalarını önerdi. Yapılan fikir alışverişinin ardından, meclisin tatil ayının Ağustos olmasına oy birliği ile karar verildi.

DÜKKANLARIN SATIŞI GÖRÜŞÜLDÜ

İlk olarak, Plan Bütçe Komisyonu’nun, Küçük Sanayi Sitesi’ndeki dükkanların satışı ve Kapaklı Belediyesi Arsa Konut ve İşyeri Üretimi Tahsisi, Kiralanması ve Satışına Dair Yönetmelikte değişiklik yapılması ile ilgili verdiği karar okunurken,  1589 ada 1 nolu parselde bulunan 12, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ve 28 nolu işyerlerinin peşin olarak satılması Ümit Bayraktar ile Sevgi Aksoy’un ret oyuna karşılık komisyonca oy çokluğu ile kabul edildiği kaydedildi. İlgili maddenin görüşüldüğü esnada, Meclis Üyeleri konuyu bir kez daha değerlendirmek için 10 dakika ara istedi. Verilen ara sonrası, Komisyonun verdiği karar, yine Ümit Bayraktar ve Sevgi Aksoy’un ret oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi. 

KARAAĞAÇ’TAN DEVROLAN BORÇ SEBEBİYLE SATACAĞIZ

Konunu karara bağlanmasının ardından konuşan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Belediye olarak borçlarının olmadığını ancak Karaağaç Belediyesi’nin 4 milyon TL civarında borç devrettiğini söyleyerek, bunun dışında Büyükşehir statüsünden ötürü aylık 2 milyon TL kayıplarının olduğunu kaydetti. Bu sebeple maddi anlamda sıkıntı yaşadıklarını vurgulayan Mandalı, yerlerin satışını bu yüzden uygun gördüklerini söyledi.

SPOR ALANININ SATIŞI GÖRÜŞÜLDÜ

Ardından, Bütçe Komisyonu’nun, Kapaklı Belediyesi mülkiyetinde bulunan 355 ada 2 parseldeki 5 bin 93 metrekarelik alanın, spor alanı amacıyla kullanılmak üzere satışı ile ilgili kararın görüşülürken, satışın, komisyonda oy çokluğu ile kabul edildiği belirtildi. Komisyon kararı AK Partili Belediye Meclis Üyelerinin ret oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi.

“KAPAKLI’NIN GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORSAK ELİMİZDE TUTALIM”

Karar sonrasında söz alan Mustafa Çetin, bu tip yerlerin gelecekte Kapaklı için büyük önem taşıdığına vurgu yaparken, “Kapaklı’nın geleceğini düşünüyorsak, bu tip sosyal alanları elimizde tutmamız lazım. Daha önce okul alanı olan yere otel yapıldı. Bunun da öyle olmayacağını nereden bilelim” diye sordu.

“PLAN TADİLATI YAPILMAYACAK”

Söz konusu alanda plan tadilatı yapılamayacağının ve spor alanı olarak kalacağının altını çizen Mandalı, “Bahsettiğiniz okul alanı o tarihlerde harabe gibi bir yerdi. Biz bu alanı daha güzel bir yere taşıdık. Orada da Kapaklı’ya 4 yıldızlı bir otel kazandırdık. Bugün üzerinde görüştüğümüz yerde aynı şeyin olması söz konusu dahi olamaz. Çünkü bunu yapabilmemiz için aynı oranda bir spor alanı ayırmamız gerekiyor. Mevcut alan, spor alanı olarak kalmak zorunda” şeklinde konuştu. Karar, 7 ret ve bir çekimser oy sonrasında oy çokluğu ile kabul edildi.

DİLEKÇELER GÖRÜŞÜLDÜ

Dilekçelerin görüşülmesi esnasında, Başkan Mandalı yerini Halil İbrahim Erkan’a bırakırken, toplantının devamında, İmar Komisyonu’na havale edilen konular görüşüldü. İmarla ilgili dilekçelerin komisyona havale edilmesinin ardından toplantı sona erdi.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriBAŞKAN YARDIMCISI ADEM SEKMEN BENGÜ GÜREŞLERİNE KATILDI


GÜNDEM 9 Ağustos 2018
Kapaklı haberleri
 haberleriBaşkan Sarıkurt Aşure İkram Etti


GÜNDEM 21 Eylül 2018
Kapaklı haberleri
 haberleriAHBAP Tekirdağ ihtiyaç sahiplerinin yanında


GÜNDEM 21 Eylül 2018
Kapaklı haberleri
 haberleriKURAKLIK SİGORTASINDA ÖDEMELER BAŞLADI!


GÜNDEM 21 Eylül 2018
Kapaklı haberleri
 haberleriALZHEIMER HASTALIĞI TÜM DÜNYADA HIZLA ARTIYOR


GÜNDEM 20 Eylül 2018
Kapaklı haberleri
 haberleriGaziler Günü Törenle Kutlandı


GÜNDEM 20 Eylül 2018
Kapaklı haberleri
 haberleriTekirdağ’da Ağustos Ayında 2 Bin 274 Konut Satıldı


GÜNDEM 20 Eylül 2018
Kapaklı haberleri
 haberleriKapaklı'daki Yatırımlar İncelendi


GÜNDEM 20 Eylül 2018
Kapaklı haberleri
 haberleriTESKİ’DEN AÇIKLAMA GELDİ


GÜNDEM 20 Eylül 2018
Kapaklı haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org