BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİN 417 KM YOL YAPTI

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Haber Süleymanpaşa 14 Eylül 2019 Bu Haber 143 kişi tarafından okundu.

tekirdağ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİN 417 KM YOL YAPTI

2014 yılında büyükşehir statüsüne kavuşan Tekirdağ ili, 11 ilçesi ve 359 mahallesiyle Büyükşehir Belediyesi’nden hak ettiği hizmetleri almaya devam ediyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 2014-2019 yılları arasında 242 km sıcak asfalt, 190 km beton yol ve 985 km sathi kaplama olmak üzere; toplam bin 417 km yol yaptı.

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesindeki ekipler sıcak asfalt, beton yol ve sathi kaplama olmak üzere eş zamanlı olarak çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda 2019 yılı içerisinde 18 km sıcak asfalt serimi gerçekleştirildi. Özellikle sıcak asfalt uygulaması yapılan Ergene ilçesi Edirne Caddesi’nde 2 bin 200 metrelik 4 şeritli yol, bölgedeki ulaşımı önemli ölçüde rahatlattı.

YOL YAPIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Yine 2019 yılı içerisinde 27 km beton yol yapıldı. Beton yol çalışması en yoğun olarak Muratlı Çevre Yolu-Müsellim-Balabanlı-Çorlu bağlantı yolunu kapsayan güzergâhta yapılıyor. Bu güzergâhtaki çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

Bu kapsamda Süleymanpaşa ilçesi Gündoğdu ve Hürriyet mahallelerinde bulunan Merkez, Çandarlızade, Soğancılar, 57. Alay ve Rüştü Ökeler caddelerinin yeni yerleşim alanlarında bulunan kısmına 5 bin 400 metre dört şeritli sathi kaplama yol yapıldı ve trafiğe açıldı. Önümüzdeki yıllarda bölgede yapılaşmanın tamamlanmasıyla birlikte söz konusu yolların yüzeyi sıcak asfalt ile kaplanacak.

Öte yandan Süleymanpaşa ilçesinde alternatif bir yol olarak açılan Hürriyet Mahallesi, Soğancılar Caddesi ve Ördeklidere Geçişi’ni kapsayan ve Muratlı Caddesi’ne ulaşımı sağlayan güzergâhta çalışmalar devam ediyor.

İl genelinde çalışmalarını sürdüren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, yol yapımında kaliteye de büyük önem veriyor. 2018 yılında Trakya’da ilk kez Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol zeminine yüksek basınca karşı mukavemet özelliği kazandıran kireç stabilizasyonu uygulamasını gerçekleştirdi ve bu alanda öncü oldu. Kireç stabilizasyonu ile zemini güçlendirilen yollar uzun yıllar boyunca Tekirdağ halkının hizmetinde olacak.

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK: “HİZMETLERİMİZ BUNDAN SONRA DA ARTARAK DEVAM EDECEK”

İl genelinde devam eden yol yapım çalışmalarını yerinde takip eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak yaptığı açıklamada, “Tekirdağ ilimiz 2014 yılında büyükşehir statüsüne kavuştu. Büyükşehir Belediyesi olarak mücavir alan sınırlarımız içerisinde olan 11 ilçenin sorumluluğunu aldık. İlçe merkezlerimizin yanı sıra daha önce İl Özel İdaresi’nin sorumluluğunda bulunan kırsal mahallelerimize; yani köylerimize de hizmet götürüyoruz. Göreve geldiğimiz tarihten bu yana il genelinde çok önemli çalışmalara imza attık ve hizmetlerimiz bundan sonra da artarak devam edecek. Yol yapım çalışmalarımız esnasında gösterdikleri sabır ve anlayıştan dolayı vatandaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
 haberleriBAŞKAN AKAYDAN EMNİYET MÜDÜRÜ TOPKAYA''YA ZİYARET


GÜNDEM 23 Ekim 2019
Süleymanpaşa haberleri
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org