Kapaklı Belediyesi tarafından Kazak Gölü Mesire Alanı‘nda bu yıl üçüncüsü düzenlenen Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri 30 Haziran Cumartesi günü saat 11.00 ‘da Kazak gölü mesire alanında düzenlendi.

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Haber Kapaklı 2 Temmuz 2018 Bu Haber 175 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri Kazak Gölünde Düzenlendi

Kazak gölü er meydanında başpehlivan Recep Kara olurken, güreş ağalığına ise Erol Buz seçildi.

KATILIM YOĞUN OLDU

Düzenlenen güreşlere Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Samsun Vezirköprü Kunduz Yaylası Güreş Ağası Bilal Acar, Kapaklı Samsunlular Derneği Şölen Ağası Şenol Batum, Samsun Havza Güreş Ağası Bayram Dağlı, Bengü Güreş Ağası Hasan Acar ve Samsun Ladik Güreş Ağası İbrahim Ünsal ile çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

BAŞPEHLİVAN ADAYLARI ER MEYDANINI ISITTI

Cazgır Şükrü Kayabaş ve ekibinin sunumuyla gerçekleşen güreş şöleni, 1 dakikalık Saygı Duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Edilen duaların ardından pehlivanların er meydanına alındığı güreşte, ilk olarak Minik 1, Minik 2 Boy, Tozkoparan, Desteboyu ve Küçük Orta Boy pehlivanlar güreşti. Geleceğin başpehlivan adaylarının mücadelelerini izleyen güreşseverler, alkışlarla minik pehlivanlara destek verdi.

AĞALIK EROL BUZ'UN OLDU

Güreşlerin olmazsa olmazı ağalık yarışında 17 ağa adayı ve mevcut ağa Salim Vuran’ın katıldığı ihaleyi, 30.000 TL ile Erbuz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erol Buz kazandı. Yeni ağayı kutlayan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve Eski Ağa Salim Vuran, Erol Buz’a kupasını takdim etti.

‘’İNŞALLAH GELECEK YIL 4.’SÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİRİZ’’

Düzenlenen güreş şöleninde konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, ‘’Saat 11’den beri önce minikler, sonra orta boy pehlivanlarımız ile birlikte yağmur çamur dinlemeden Kazak Gölü’nde sonuna kadar bu işi hep beraber getirdik. Biraz önce de gördüğünüz ağalığa katılan tüm arkadaşlarıma, tüm iş adamlarımıza vermiş oldukları desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Burada ağalığı kazanan değerli Erol kardeşime sizlerin huzurunda bir kez daha tebrik ediyorum. Başta Kapaklımıza ve Kapaklı halkına hayırlı uğurlu olsun diyorum. İnşallah gelecek yıl da dördüncüsünü hep birlikte gerçekleştiririz.’’ dedi.

‘’HER ZAMAN KAPAKLI’NIN YANINDAYIZ’’

Başkan Mandalı’dan sonra söz alan Erbuz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erol Buz, ‘’Bu yağmurun altında bile burada toplanıp, ata sporumuz olan güreşe destek verdiğiniz için tüm arkadaşlarıma ve Kapaklı halkına teşekkür ederim. Her zaman Kapaklı’dayız, her zaman Kapaklı’nın yanındayız.’’ İfadelerini kullandı.

BAŞPEHLİVAN RECEP KARA OLDU

Konuşmaların ardından şölen, Başpehlivanların güreşi ile devam etti. 15 Başpehlivanın mücadele ettiği güreşlerde, finale Güngör Ekin ve Recep Kara kaldı. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı final müsabakasının kazananı Recep Kara oldu. Başpehlivanlık müsabakasının ardından gerçekleştirilen ödül töreninde dereceye giren Başpehlivanlara Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı Güreşleri Ağası Erol Buz ve Kapaklı Güreşleri Eski Ağası Salim Vuran tarafından madalyaları ile kupaları takdim edildi.

Düzenlenen güreş şöleni, pehlivanlar ile protokol mensuplarının hatıra fotoğrafı çektirmesi ile noktalandı. 

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriBAŞKAN YARDIMCISI ADEM SEKMEN BENGÜ GÜREŞLERİNE KATILDI


GÜNDEM 9 Ağustos 2018
Kapaklı haberleri
 haberleri2015 Kalite Yönetim Sistemi Toplantısı Yapıldı


GÜNDEM 22 Eylül 2018
Kapaklı haberleri
 haberleri‘Bir Baküs Rahibinin Başkalaşımı’


GÜNDEM 22 Eylül 2018
Kapaklı haberleri
 haberleriBaşkan Sarıkurt Aşure İkram Etti


GÜNDEM 21 Eylül 2018
Kapaklı haberleri
 haberleriAHBAP Tekirdağ ihtiyaç sahiplerinin yanında


GÜNDEM 21 Eylül 2018
Kapaklı haberleri
 haberleriKURAKLIK SİGORTASINDA ÖDEMELER BAŞLADI!


GÜNDEM 21 Eylül 2018
Kapaklı haberleri
 haberleriALZHEIMER HASTALIĞI TÜM DÜNYADA HIZLA ARTIYOR


GÜNDEM 20 Eylül 2018
Kapaklı haberleri
 haberleriGaziler Günü Törenle Kutlandı


GÜNDEM 20 Eylül 2018
Kapaklı haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org