“Belediyenin 4 yılda toplamış olduğu para 324 milyon lira. Bu şehre başta kalıcı hizmet binası olmak üzere bir şey yok”

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Ak Parti Süleymanpaşa İlçe Teşkilatı, Süleymanpaşa Belediyesi 2017 yılı faaliyet ve denetim raporlarını değerlendirerek, eleştirilerde bulundu. Belediyenin bütçeyi düzgün kullanamadığının belirtildiği toplantıda, İlçe Başkanı Hüseyin Uzunlar, Süleymanpaşa Belediyesi bünyesindeki taşeron işçilerinin kadroya geçişleriyle alakalı şikayet olduğunu, Başkan Ekrem Eşkinat’ın işçileri 18 aylık gibi bir sözleşmeye mahkum edip korkutmaya çalıştığını ileri sürdü. Yerel yönetimlerin faaliyetlerine ilişkin sert eleştirilerde bulunan Meclis Üyesi Ali Rıza Eti ise “Bunlar Atatürk’ün partisini işgal etmiş, Atatürk’ün adını kullanan, bu ülkeye zarar veren insanlar. Bunlar CHP zihniyeti olamazlar” sözlerini kaydetti.
Haber Süleymanpaşa 14 Nisan 2018 Bu Haber 243 kişi tarafından okundu.


AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Hüseyin Uzunlar ve Belediye Meclis Üyeleri, özel bir restoranda, Süleymanpaşa Belediyesi 2017 yılı faaliyet ve denetim raporları kapsamında, çöp ve kent temizliği, doğrudan teminler, belediyenin harcamalarına ilişkin bir toplantı düzenledi.

 

Toplantıda konuşan AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Hüseyin Uzunlar, vatandaşın ihtiyaçlarına öncelik verilmediğini dile getirerek, vatandaşın yararına yapılacak tüm çalışmaları sonuna kadar destekleyeceklerini söyledi.

 

Süleymanpaşa Belediye Meclisinde AK Parti grubu tarafından verilen Değirmenaltı’ndaki Yaylalı Kent’in bulunduğu bölgedeki üst geçit,  kentin adını aldığı  Süleyman Paşa’nın heykelinin yapılması ve park, bahçe işlerinde kullanılan tohumların dar gelirli vatandaşlara verilerek, ücret karşılığı yetiştiricilik yapması ve destek olunmasına yönelik önergelerin kabul edildiğini ve teşekkürlerini ilettiğini aktaran Uzunlar,  öte yandan taşeron işçilerin sözleşmeleriyle ilgi şikayetler olduğunu dile getirdi.

 

TEDİRGİNLİK SÖZ KONUSU

 

Uzunlar, “Taşeronda kadroya geçişlerde belediye personelinin Ekrem Eşkinat,  18 aylık sözleşme ile korkutmaya çalışıyor. Belediyede çalışan işçi arkadaşlarımızın AK Parti İlçe Başkanlığı olarak arkasındayız. Kanun Hükmünde Kararnamede her şey açık şekilde beyan edilmiştir ve arkadaşlar garanti altına alınmıştır. Hangi görevde yer alıyorsa işçi arkadaşlarımız belediyenin bir şirketinde sürekli işçi kadrosunda istihdam edilmek zorundalar. Ekrem Başkan, baskı aracı olarak mı düşünüyor bilemiyoruz. İşçilerimizde bir tedirginlik söz konusu. Biz sonuna kadar bu işin peşinde olacağız” dedi.

 

Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Nevzat Bahar ise konuşmasında, şehrin yararına  AK Parti kanadı olarak meclisteki birçok şeyi desteklediklerini ifade ederek,  Belediye Meclisinden geçen yüzde 93 civarındaki çoğu kararın oy birliği ile geçtiğini vurguladı.

 

“KATI ATIK BEDELLERİNİN DÜZELTİLMESİ GEREK”

 

Su faturularına ve katı atık bedellerine değinen Bahar, “Katı atık bedeli olarak alınan bedellerde farklılık söz konusu. Köyden kente dönüşen yerleşim yerlerinden, şehit ailelerinden, gazilerden yüzde 50 engelli olduğu belgelenenlerden evsel katı atık bertaraf ücreti yüzde 50 indirimli olarak alınması gerek fakat bazı kırsal mahallelerde tam alınmış gözüküyor. 76 metreküp su kullanılmış, Katı atık toplama bedeli 92 lira 72 kuruş 1,22 ile çarpılmış. Su bedeli 55 lira katı atık bedeli 92 lira Büyükşehir Belediyesi de 12. 16 lira almış yüzde 18 de KDV 123 lira katı atık bedeli su bedeli de 55 lira. Bunun düzeltilmesi gerek” ifadelerini kullandı.

 

Süleymanpaşa Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Sezai Çetin de vatandaşın çöp, çukur içinde boğuşurken belediyenin bütçesini pervasız şekilde kullanıldığını söyledi.

“ Bütçeyi ne olduğu belli olmayan heykellere harcadınız. Ak parti meclis üyelerinin önergesiyle sunulan Süleyman Paşa’nın heykelini dikerek kedi olalı bir fare yakaladılar” diyen Çetin, “Süleymanpaşa Belediyesinin tahmini bütçesi 135 milyondur. Bununla birlikte belediye meclisi gelir bütçesinin yüzde 87.4’ünü gerçekleştirmiştir. 2017 yılında 106 milyon para toplayan bir belediye bunu 4 ile çarptığımızda 424 milyon lira para yapıyor. Bunun kaçınılmaz giderlerinin başında, personel giderleri, diğerleri sosyal güvenlik giderleridir. Bunu düştüğümüzde 424 milyonun 100 milyonunu düştüğümüzde 324 milyon yapıyor. Belediyenin 4 yılda toplamış olduğu para 324 milyon lira. Bu şehre başta kalıcı hizmet binası olmak üzere bir şey yok” sözlerini kaydetti.

 

60 MİLYONLUK BORÇLANMA

 

Süleymanpaşa Belediyesi sıfır borçla alındığını ve şu anda Süleymanpaşa Belediyesinin 2017 yılı itibarı ile 47 milyon 930 bin TL borcu olduğunu aktaran Çetin, “Belediyenin bütçesinde belediyenin kontrolünde çöp toplama işlemi yapılacağından dolayı da 12 milyon liralık borçlanmaya gidildi. Toplamda 60 milyonluk borçlanmaya tekabül ediliyor. Borçlanmadan belediyeler hizmet yapabilir mi? Bu mümkün olmayabilir. Fakat parayı doğru yerde kullanılırsa bunları söylemeye ne benim yüzüm olur ne de millet bir şey diyebilir”  şeklinde konuştu.

 

Çetin, kentin temizliği konusunda da 2017 yılının Mart ayında ilk kez açık ihaleye çıkıldığını ve kentin 8 milyon zarara uğradığını kaydetti.

 

“TEKİRDAĞ’A HİZMET EDEMİYORLAR”

 

Belediyelerin ellerine geçen fırsatları değerlendiremediğini ileri süren Süleymanpaşa Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Ali Rıza Eti ise yerel yönetimlere yönelik sert eleştirilerde bulunarak şunları kaydetti: “Belediyelerin eline bazen fırsatlar geçiyor. ‘Belediye olarak kar amacı gütmüyoruz’ diyorlar. Kar etme ama zarar da etme. Bu millet senden hizmet bekliyor. Sen kendi bütçeni olur olmadık şeylerle çarçur ediyorsun. Para kazanacağın işleri de böyle çarçur ediyorsun. Ondan sonra ‘devlet bize para göndermedi yapamadık’. Hadi oradan. Devlet her belediyeye gönderdiği parayı sana da gönderiyor. CHP zihniyeti diyerek eleştiriyorlar. Bunlar CHP zihniyeti de değiller. 1938 yılına kadar Atatürk’ün şu memlekete kattığı kazandırdığı şeylere bakın. 1938’den sonra bunların siyasetine CHP siyaseti demiyorum. Bunlar Atatürk’ün partisini işgal etmiş, Atatürk’ün adını kullanan, bu ülkeye zarar veren insanlar. Bunlar CHP zihniyeti olamazlar. Hizmet etmeyeceksin, eleştireceksin, kendi suçunu başkasına atacaksın. Böyle CHP zihniyeti olmaz. Kaç tane Mutlukent Çay bahçesi var. İkamet eden bir esnaf kardeşimize versek, belediye buradan üç beş kazansa kötü mü? 1 saat çay bekliyoruz. Çok satmışlar, az satmışlar umurlarında değil ki. Maaşını alıyor. Ama bir esnafta olsa oturduğun gibi çayın önüne gelir. Bunlar böyle düşündüğü için Tekirdağ’a hizmet edemiyorlar. Bunların CHP zihniyeti olduğunu ben kabul etmiyorum. Atatürk mezarından çıksa bunların hepsini kovar. Güzel sanat diye diye zaman geçirdi. Sen önce güzel yollarını, güzel trafiğini düzelt”

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriErdal İnönü Caddesi Asfaltlama Çalışması Tamamlandı


GÜNDEM 19 Eylül 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÇocuk Ruh Sağlığı Merkezi Çalışmalara Devam Ediyor


GÜNDEM 19 Eylül 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÜniversitelerdeki kitap sayısı arttı


GÜNDEM 19 Eylül 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri Aygun: “Parası En Çok Değer Kaybeden 2. Ülkeyiz’’


GÜNDEM 19 Eylül 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAhilik Haftası Törenle Kutlandı


GÜNDEM 19 Eylül 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı


GÜNDEM 19 Eylül 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“Millî Eğitim Sistemi Adı Gibi Millî Değildir”


GÜNDEM 19 Eylül 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri “BELEDİYE VATANDAŞI OYALIYOR!”


GÜNDEM 18 Eylül 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSON GÜN 21 EYLÜL


GÜNDEM 18 Eylül 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ DSYB ISLAH AMAÇLI ÇİĞ SÜT ANALİZLERİNE BAŞLADI


GÜNDEM 18 Eylül 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı Başladı


GÜNDEM 18 Eylül 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAygun: “Demokrasi adım adım bitiriliyor”


GÜNDEM 18 Eylül 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri4. Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali Ulusal Basında Ses Getirdi


GÜNDEM 18 Eylül 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“ÖĞRETMENSİZ OKUL KALMAMALI”


GÜNDEM 18 Eylül 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSingapur’un Ankara Büyükelçisi Tekirdağ TSO’yu Ziyaret Etti


GÜNDEM 17 Eylül 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSonbaharda kendinizi yenileyin


GÜNDEM 17 Eylül 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriGünay, TATSO Genel Kurulu’na katıldı


GÜNDEM 17 Eylül 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri2018-2019 İlköğretim Haftası Kutlandı


GÜNDEM 17 Eylül 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriULAŞTIRMA BAKANLĞI’NDAN TREN KAZASINA “MÜZELİK” AÇIKLAMA


GÜNDEM 17 Eylül 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTARSİM UYARDI: SERA SİGORTASI YAPTIRMANIN TAM ZAMANI!


GÜNDEM 17 Eylül 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriDÜNYA TEMİZLİK GÜNÜNDE ÖRNEK ETKİNLİK


GÜNDEM 17 Eylül 2018
Süleymanpaşa haberleri
Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org