“Bugün Fidan, Yarın Nefes”

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, 81 ilde eş zamanlı uygulanan “11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan, Yarın Nefes” programı kapsamında, fidanlar toprakla buluştu.
Haber Süleymanpaşa 12 Kasım 2019 Bu Haber 140 kişi tarafından okundu.

tekirdağ “Bugün Fidan, Yarın Nefes”

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için, Türkiye’nin 81 iliyle eş zamanlı olarak Süleymanpaşa Yeniköy Ağaçlandırma Sahasında düzenlenen fidan dikme etkinliğine katıldı.

Etkinliğe Vali Yıldırım’ın yanı sıra Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Cumhur Mustafa Kıcanaoğlu, Başsavcı Güngör Karakoç, Vali Yardımcıları Ali Dursun, Asalet Karabulut,  Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Orman İşletme Müdürü Ali Şen, Tarım ve Orman İl Müdürü Oktay Öcal, kurum müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinlikte saatler 11.11’i gösterdiğinde Vali Yıldırım, protokol üyeleri, çok sayıda vatandaş ve öğrencinin katılımıyla yüzlerce fidan dikildi.

Etkinlikte konuşan Vali Yıldırım; “Bu fidanların en güzel şekilde büyüyebilmesi için gereken her şeyi yapıyoruz. Fakat burada vatandaşlarımızdan da istediğimiz bir şey var. Bu ortaya konulan emekler boşa çıkmamalı. Yani biz bu fidanları korumalıyız. Bu fidanların kurumaması için elimden gelen her şeyi yapmalıyız. Yani her birimiz bu konuda kendimiz bir orman görevlisi olarak görmemiz gerekiyor. Aslında bakarsanız vatan görevlisi olarak görmemiz gerekiyor. Yani orman koruması sadece silahlı askerimiz vasıtası ile olmuyor. Sivillerde toprağımızı korumalılar mutlaka. Her bir yıl Kıbrıs kadar arazimiz erozyona kurban gidiyor. Onun için bu topraklarımızı korumamız, verimli topraklarımızı daha verimli hale getirerek korumamız gerekiyor. Gelecekte çocuklarımıza daha yeşil bir Türkiye, daha havası temiz bir Türkiye bırakabilmek içinde bugün atılacak bu adımların artırılması ve vatandaşlarımız tarafından da ayrı ayrı mutlaka sahiplenmesi gerekir.” dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, 81 ilde eş zamanlı uygulanan “11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan, Yarın Nefes” programı kapsamında, fidanlar toprakla buluştu. Süleymanpaşa’da, belediye ile kent konseyi işbirliğinde düzenlenen etkinlikte, yüzlerce fidan ekildi.
   Ülke genelinde düzenlenen 11 milyon fidan dikme programı kapsamında, Süleymanpaşa Belediyesi ile Süleymanpaşa Kent Konseyi tarafından düzenlenen programda yüzlerce fidan toprakla buluştu.
   Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Beste Emre Güngör, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte ilk kez fidan diken minikler büyük heyecan yaşadı.
    Orman alanı olarak belirlenen bölgede bir saat içinde yüzlerce fidan ekilerek can suyu verildi. 
   Başkan Yüksel, ülke genelinde gerçekleştirilen programın Süleymanpaşa ayağında düzenledikleri fidan dikme etkinliğiyle destek verdiklerini kaydetti.
   Yüksel, “Bugün, bakanlığımızın 11 milyon fidan dikme programı için çocuklarımızla buluştuk. 11 Kasım, 11 milyon ağaç demek. 1 fidan geleceğe bir nefes diyoruz. Çocuklarımızla birlikte onların geleceği için arazilerimizi fidanlarla buluşturuyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu sayıyı arttırmaya yönelik organizasyonlara da hep birlikte imza atacağız. Gençlerimiz için, çocuklarımız için, daha yeşil bir Türkiye için herkesi fidan dikmeye davet ediyorum.” diye konuştu.

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriBaşkanlar Bir Araya Geldi


GÜNDEM 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“Toplumsal Yaşamın Temel Direği Kadınlarımızdır”


GÜNDEM 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMilli Sporculardan Yıldırım’a Ziyaret


DİĞER BRANŞLAR 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAlbayrak'tan Genç Öğrencilere Öğüt


GÜNDEM 4 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBulgar Heyetinden Tekirdağ TSO’ya Ziyaret


GÜNDEM 4 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMUHTEŞEM GECE
TÜFAD yine muhteşem bir organizasyona imza attı.


GÜNDEM 30 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'ın Heykel Ve Tabloları Müzayede İle Satılacak


GÜNDEM 7 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriNatalia'nın Kedilerini Zehirlediler


GÜNDEM 7 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSGK'yı 5 Milyon Lira Zarara Uğratan 31 şüpheli Tutuklandı


GÜNDEM 6 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org