"Bu talebi kabul etmemiz mümkün değil"

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay öğlen yemeğinde ilçe genelinde görev yapan mahalle muhtarlar ile bir araya geldi. Mahalle muhtarlarından mahallelerindeki eksik ve sıkıntılar hakkında bilgi alan Başkan Akay Çerkezköy Belediyesi’nin ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Beyciler’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait Katı Atık Tesisinin Çerkezköy’e ciddi zarar verdiğini kaydeden Akay, Büyükşehir meclisinde Kızılpınar’a da çöp döküm alanı yapılmasının gündeme geldiğini belirtti.Akay “Şuanda Tekirdağ’ın çöpleri Süleymanpaşa Belediyesi sınırları içerisinde kalan Demirli Mahallesi’ndeki tesiste toplanıyor. Bizim bu talebi kabul etmemiz mümkün değil” dedi.
Haber Çerkezköy 13 Aralık 2019 Bu Haber 165 kişi tarafından okundu.

tekirdağ

İlçede görev yapan 10 mahallenin muhtarını ağırlayan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay yemeğe iştirak ettikleri için mahalle muhtarlarına teşekkür ettikten sonra, her mahalle muhtarından mahalleleri ile ilgili, istek ve talepleri dinledi.

ÇERKEZKÖY’Ü RAHATSIZ EDİYOR

Çerkezköy’ü yakından ilgilendiren iki konu hakkında muhtarlar ve basın mensuplarını bilgilendiren Başkan Akay, bunlardan birinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2016 yılında Silivri’nin Beyciler Mahallesi’nde yapılan Katı Atık Bertaraf Tesisi’nin Çerkezköy için dert ve sıkıntı olmaya başladığını belirtti. Akay “ 2016 yılında Çerkezköy Çöplüğü kapandı, tam hava kirliliğinden, pis kokudan kurtulduk derken İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Beyciler Köyü’nde yapılan Katı Atık Bertaraf Tesisi, İstanbul’un batı yakasının tüm çöpünü toplamaya başladı. Buradan rüzgarlı, sisli günlerde çıkan kokular Cumhuriyet Mahallesi başta olmak üzere Çerkezköy’ü sarıyor, kentimizde yaşayan insanları rahatsız ediyor” dedi.

Yaşanan bu sıkıntıyı geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesine gerçekleştirdikleri ziyarette Başkan Ekrem İmamoğlu’na ilettiklerini kaydeden Akay “ Kendisi de bana 21 Aralık’ta bu tesisi ziyaret edeceğini ve beni de bu ziyarete davet etti. İnşallah 21 Aralık’ta o ziyarete katılıp, orası ile ilgili bilgiler alacağız, endişelerimizi, kaygılarımızı aktaracağız. Onların gelecek ile ilgili planlarını, hedeflerini dinleyeceğiz. Umarım ortak bir noktada buluşur ve bu kokunun Çerkezköy’e ulaşmasını engelleriz” dedi.

KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL

Çerkezköy için bir diğer önemli konunun ise Çarşamba günü Hayrabolu’da yapılan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Aralık ayı Meclis toplantısında gündeme geldiğini belirten Akay “ Meclis toplantısında verilen bir önerge ile Tekirdağ’ın yeni çöp döküm sahasının Kızılpınar Mahallemizde belirlenen bir alan olması talep ediliyor. Şuanda Tekirdağ’ın çöpleri Süleymanpaşa Belediyesi sınırları içerisinde kalan Demirli Mahallesi’ndeki tesiste toplanıyor. Bizim bu talebi kabul etmemiz mümkün değil. Hele Çerkezköy gibi dar alanda yüksek nüfus yoğunluğunun yaşadığı bir bölgede, Kızılpınar Mahallemizdeki bir alanın nasıl çöp toplama alanı olarak belirlenip, önerildiği akıl alır gibi değil. Hayretle karşıladık. Bu Çarşamba günü Meclis gündemine geldi ama biz buna karşı çıkacağız. Bir çöp toplama alanı ihtiyacı varsa Tekirdağ’ın 11 ilçesinde nüfus yoğunluğunun en az olduğu, çevreyi en az etkileyecek bir alan bulunmalı” dedi.

“BU KONUYU İMAMOĞLU’NA İLETTİM”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ziyaretinde İSKİ’nin Çerkezköy’de 11 su kuyusunun bulunduğunu ve Çerkezköy havzasından su çekmeye devam ettiğini de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na aktardığını ifade eden Akay “ Tekirdağ yerüstü suları bakımından fakir bir bölgedir. Su ihtiyacının yüzde 95-96’sını yeraltı suyu ile karşılıyor. Bu konuyu Ekrem Başkana ilettim. Kendisi de İSKİ Genel Müdürü ile TESKİ Genel Müdürü’nün en kısa sürede Çerkezköy’de konuyla ilgili bir toplantı yapmasını istedi. Bu toplantıda su kaynakları konuşulacak” dedi.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
 haberleri Vergi Tahsilatında Bankalara Yeni Düzenleme


GÜNDEM 27 Ocak 2020
Çerkezköy haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org