“BU ÇOCUKLAR ÖNCE SÜLEYMANPAŞAYI SONRA TÜRKİYE’Yİ DEĞİŞTİRECEK”

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Haber Süleymanpaşa 6 Temmuz 2018 Bu Haber 320 kişi tarafından okundu.


Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa’da görev yapan basın mensupları ile birlikte son dönemde Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları yerinde inceleyip basın mensuplarına bilgi verdi.

 

İLK DURAK ÇOCUK AKADEMİSİ VE ALZHEİMER GÜNDÜZ YAŞAM VE SOSYAL AKTİVİTE MERKEZİ OLDU

 

Altınova Mahallesi’nde Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yapılan Çocuk Akademisi ile başlayan inceleme gezisinde akademide eğitim veren öğretmenlerden bilgi alınırken Montessori eğitiminden akademideki çocukların özelliklerine kadar birçok konuda detaylı açıklamalar yapıldı.

 

Başkan Eşkinat kreşle ilgili bilgilendirmede bulunarak, “Klasik eğitimden bariz farklılıkları var. Ortam gördüğünüz gibi bilimsel ortam.  Atölye ortamı. Çocuklar yaparak öğreniyorlar. Ezberden arındırılmış bir eğitim sistemimiz var. Günlük yaşam becerilerimi, materyaller, kozmik eğitimler, yazısal ve sözel eğitimlerle, sıra sıra gidiyoruz. Her gün bir konu belirleniyor. Dışarıda da bahçe var. Üretmeye de önem veriyoruz. Çocuklar hepsine dokunarak, koklayarak, sulayarak, öğretmenler eşliğinde öğreniyorlar. Tüm çalışmalarımız temelden, aşamalı oluyor. Ayçiçeklerinin toprağa atımından, dikiminden, büyümesinden, üretiminden tüketimine kadar gösteriyoruz. Pastamızı da aynı şekilde doğum günü olan çocuğa, arkadaşlarıyla öğretmenleriyle beraber yapıyorlar.  Biz bir bütünüz” dedi.

 

Çocuk Akademisinin yanında yer alan ve başvuruların alınmaya başladığı Alzheimer Gündüz Yaşam ve Sosyal Aktivite Merkezi ile devam eden inceleme gezisinde Alzheimer hastalığı yaşayan kişilerin hastalığını ileriki evrelere atlamasını yavaşlatmak için yapılacaklar konusunda bilgi verildi.

 

 

 

YAZ KURSLARINDAN YOL ÇALIŞMALARINA 4 SAAT BOYUNCA DETAYLI BİLGİLER PAYLAŞILDI

 

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yenilenen muhtarlık binaları, Altınova sahilinde yapılan çalışmalar, 100. Yıl Gençlik Merkezi’nde yaklaşık 2 bin öğrencinin faydalandığı yaz kursları, atölyeler ve yol yapım çalışmalarının detaylı olarak bilgisinin yerinde incelenerek paylaşıldığı ve yaklaşık 4 saat süren basın turunun son durağı ise Ahmet Erensoy Gençlik Merkezi’nde devam eden 5. Plastik Sanatlar Çalıştayı oldu.

 

Çalıştay hakkında bilgi vererek basın mensupları ile 7 ülkeden Süleymanpaşa Belediyesi adına resim yapmak üzere gelen ressamları tanıştırdı.

 

BİN 700 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI GENÇLİK MERKEZİ HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

Gün sonunda çapılan gezi ile ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Eşkinat, “Önce Çocuk Akademisine gittik, orada çocuklarımızın etkinliklerini, orada verilen eğitimi aktardık. Daha sonra hemen onun yanındaki Alzheimer gündüz bakım evini ziyaret ettik.  Orada da yapılacak çalışmalar hakkında arkadaşlar sizlere bilgiler verdiler. Oradan çıktıktan sonra Gençlik Merkezi’mize gittik. Gençlik Merkezi’mizde bin 700 çocuğumuzun yaz okullarındaki etkinliğini izledik. Yüzmeden futbola, ebrudan kemana, müziğe kadar. Ardından yemek molasından sonra Ahmet Erensoy Gençlik Merkezi’mize geldik. Oraya gelmeden önce meşhur yollarımızı dolaştık.  Yollar konusunda yerel basınımızı bilgilendirdik” ifadelerine yer verdi.

 

 

BİSANTHE PLASTİK SANATLAR ÇALIŞTAYI ARTIK SADECE TÜRKİYE’DE DEĞİL, FRANSA’DA DA YILLARDIR ADINI DUYURMAYA BAŞLAMIŞTI

 

 

Eşkinat açıklamalarına devam ederek, “Şimdi Ahmet Erensoy Gençlik Merkezi’ndeyiz. Burada önemli bir etkinlik var. Son derece de gururluyuz. Bu gururun bir paydaşı da Hakan Esmer. 5. Yılında Belediye, 5. Uluslararası Plastik Sanat Çalıştay’ını yapıyor.  Onun beş yıldır kreatörü Hakan Esmer hocamdır. Türkiye’nin çok özel isimlerinden biri resim alanında.  Hemen diğer tarafımda da büyük bir üstad var, Mahir Hocam. Gerçekten  Bisanthe Plastik Sanatlar Çalıştayı artık sadece Türkiye’de değil, Fransa’da da yıllardır adını duyurmaya başlamıştı. Şimdi daha başka yerlere de yayılıyor. Kore’ye gidiyor sanatçılarımız şimdi.  Bir şehrin gelişiminin; sanatla, kültürle bugünün dünyasında çocukların teknolojiyi öğrenmesiyle olabileceğine inanıyoruz.  ‘Mutlu bir ailedir Süleymanpaşa’ derken, huzurlu ve iyi yaşanan, kaliteli, nitelikli yaşanan olduğu bir yeri tarif ediyoruz. Burada yaşayan yurttaşlarımızın, ailelerimizin, hemşirelerimizin buna hakkı olduğunu düşünüyorum.  Hepimizin hakkı var. Biz bu toprakların çocuklarıyız.  Biz Atatürk’ün çocuklarıyız.  Ve bu şehirde biz hem mutlu yaşayacağız, hem de başka şehirlere örnek olacak işler yapacağız” ifadelerine yer verdi.

 

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ İZLENEN BİR BELEDİYE

 

 

Başkan Eşkinat Süleymanpaşa’nın Türkiye’deki konumundan da söz ederek, “Şunu da rahatlıkla söyleyebilirim, Süleymanpaşa Belediye’si izlenen bir belediye. Birçok belediyeye katkı da veriyoruz. Yani ismi bizden çok daha yukarılarda görülen belediyelere de katkı veriyoruz.  Artık Süleymanpaşa’nın çocukları dediğimiz zaman Trakya’da onların konumunun ne olduğunu tüm Trakya biliyor. Yani 8 bin üyesiyle, etkinlik alanlarıyla, kendi hikayeleriyle, kendi kitaplarıyla, kendi iletimleriyle farklı bir noktaya geliyorlar. Bilim alanında kod yazımıyla iki bini geçtik çocuklarımız bu manada. Şimdi bir de teknoloji takımı kurduk. Artık Türkiye’deki teknoloji yarışmalarına giren Süleymanpaşa’nın bir takımı da var. İsmi de Teknopaşa. Teknopaşa diye bir takımımız var.  Önümüzdeki gün ve yıllarda çocukların nasıl teknoloji ürettiklerini, nasıl etkin olduklarını, bu ülkeye katma değer kazandıracaklarını herkes görecek. Buranın özelliğine gelirsek 5 yıl aynı işleyişi sürdürmek, üstelik de artan bir tempoyla sürdürmek çok kolay değil. Süleymanpaşa’nın ciddi bir koleksiyonu da var. Türkiye’de iddia sahibiyiz bu konuda.  Önümüzdeki süreçte yapacağımız Modern Sanatlar Müzesi’nin bütün malzemeleri yavaş yavaş toparlanıyor. Ben tekrar Hakan Esmer’e teşekkürlerimi sunuyorum.  Böyle bir ismin Süleymanpaşa’nın klasik sanatlarına sahip çıkmasını, Anadolu Üniversitesi’nin, Eskişehir’in desteklerini 5 yıl boyunca sürdürmesini mutlulukla keyifle yaşadık.  Teşekkürlerimizi tekrardan sunuyoruz. Süleymanpaşa’daki Tekirdağ’ın kalbi sanatla, bilimle, teknolojiyle, kültürle yoğruluyor.  Bütün emekler çocuklarımız için. Ve bu çocuklar önce şehirlerini, sonra Trakya’yı, sonra Türkiye’yi değiştirecek çocuklar” diyerek açıklamada bulundu.

 

EŞKİNAT: “KATILAN TÜM BASIN EMEKÇİSİ ARKADAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

 

Başkan Eşkinat tura katılan basın mensuplarına teşekkür ederken; “Bugün Süleymanpaşa Belediyemizce son dönemde gerçekleştirdiğimiz proje ve çalışmalarımızın bir kısmını paylaştık. Kağıt üstünde anlatmaktansa yerinde göstererek daha yararlı bir bilgi akışı sağladığımızı düşünüyorum. Katılan tüm basın emekçisi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

 

HABER: MERVE KORKMAZ 

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriBüyükşehir Belediyesinin Hizmet ve Yatırımları Değerlendirildi


GÜNDEM 15 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriDOĞUM SONRASI DEPRESYONUNA YOL AÇAN 1O NEDEN


GÜNDEM 15 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriŞarköy’de Meyveciliğe Büyükşehir Desteği


GÜNDEM 15 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri"Can dostlarımızın her zaman yanındayız"


GÜNDEM 15 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAK PARTİ’DE REKOR BAŞVURU


GÜNDEM 14 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTarım Kredi şemsiye görevi görmeli


GÜNDEM 14 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTREDAŞ’TAN VALİ'YE KUTLAMA


GÜNDEM 14 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“Avrupa sevdasının bedeli ağır oldu!”


GÜNDEM 14 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSEVGİ EVİ ÇOCUKLARINA VALİ ELİ


GÜNDEM 14 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSÜLEYMANPAŞA NORVEÇ’İ AĞIRLADI


GÜNDEM 14 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriVali Aziz Yıldırım’a Ziyaretler


GÜNDEM 12 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriDOĞAN YÜRÜKLER’E ANLAMLI HEDİYE


GÜNDEM 12 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriRasim Yüksel Bez Torba Dağıtmaya Devam Ediyor


GÜNDEM 12 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÇorlu Roman Dernekleri'nden Başkan Kadir Albayrak'a Ziyaret


GÜNDEM 12 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÇorlu'da Bir Haftada 22 Trafodan Hırsızlık Yapıldı


GÜNDEM 15 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'da Masaj Salonuna Fuhuş Operasyonu: 2 Gözaltı


GÜNDEM 15 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriFırının Banyosunda Isınmak İçin Yaktığı Ateş Sonu Oldu


GÜNDEM 15 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriParkta Ağaca Cesedi Asılı Bulundu


GÜNDEM 15 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKamyonetten Düşen Saca Çarpmamak İçin Kaza Yaptı


GÜNDEM 15 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriPınarça Halkı, Termik Santral İçin Resmi Açıklama Bekliyor


GÜNDEM 14 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBanyoda Dengesini Kaybedip, Başını Küvete Çarpınca Öldü


GÜNDEM 14 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTakla Atan Otomobil, Ters Döndü; Baba- Oğul Yaralı


GÜNDEM 14 Ocak 2019
Süleymanpaşa haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org