“Böyle Kriz Görmedik”

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkanlı yaptığı bir basın açıklaması ile Türkiye ekonomisini değerlendirdi. Saadet Partisi Tekirdağ il Başkanlığı Ekonomik işler Başkanı Tunç Yalçın: “Böyle kriz görmedik” dedi.
Haber Süleymanpaşa 19 Şubat 2020 Bu Haber 302 kişi tarafından okundu.

tekirdağ “Böyle Kriz Görmedik”

Ekonomide mutlu bir tablo çizmeye çalışıyorlar diyen Yalçın açıklamasına şöyle devam etti:  “Ekonomiyi yönlendirenler daha doğrusu yönlendirdiklerini sananlar istedikleri kadar ileriye yönelik pembe tablolar çizsinler ve ekonominin ‘iyiye doğru gittiğini’ iddia etsinler!

Onlar böyle mutluluk tabloları çizmeye gayret gösterirken iş dünyasından feryatlar yükseliyor ve ‘Bundan daha büyük kriz görmedik’ deniliyor!

Burada kime inanmamız gerekir?
 Mutluluk tabloları çizmeye gayret gösterenlere mi yoksa ‘böyle kriz görmedik’ diye feryat edenlere mi? Evet, bu noktada Nasrettin hocamızı hatırlamamak ve hayırla yâd etmemek mümkün mü? Hani bir komşusu hocadan merkebini istemiş de hoca vermemek için yok demişti ya! Tam da bu sırada merkep içeriden anırmaya başlayınca komşusu Hocaya manidar manidar bakmıştı ya! Hoca da, “Bana mı inanıyorsun merkebe mi” diye sormuştu ya! Şimdi de durum aynen öyle!

Ekonomiyi yönlendirenler daha doğrusu yönlendirdiklerini sananlar pembe tablolar çizmeye çalışıyorlar. Ama iş âleminden yükselen ekonomik feryatlar bu çizilmeye çalışılan pembe tabloları kapkara hale sokuveriyor. Yani piyasanın ekonomik verileri aynen hoca merhumun zamansız anıran merkebi gibi ekonominin iyiye gittiğini iddia edenleri tekzip ediyor. İktidar ekonomi iyi, iyiye gidiyor diyor. Ancak piyasa bunu hemen yalanlıyor.

Yüzlerce AVM’nin açmazda olduğu gözler önüne seriliyor. Herkesin ama herkesin “hesabını kitabını” çok iyi yapması isteniyor. Ayakkabı piyasasının darmadağın olduğu hatırlatılarak pek çok ayakkabı markasının kapandığı yani battığı ilan ediliyor.

Ve aynı durumun erkek giyimine sıçradığı söyleniyor. Demek ki önümüzdeki günlerde erkek giyimi sektöründe iflaslar ve konkordatolar yaşanacak.

Şayet iş dünyasının önde gelen isimleri “bugüne kadar görüp görebildiğimiz en büyük krizi yaşıyoruz” deme noktasına gelmişlerse ekonomi ile ilgili pembe tablolar çizmeye çalışanlar akıntıya kürek çekiyorlar demektir. Ya da yaptıkları açıklamaların hiçbir değeri yoktur. Şu aşamada yapılması gereken en doğru iş pembe tablolar çizmekten vazgeçerek iş dünyasından yükselen bu feryatlara kulak vermek olsa gerek!”

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriTekirdağ TSO’dan Geçmiş Olsun Ziyareti


GÜNDEM 20 Mart 2020
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİNDE ATEŞ ÖLÇÜMÜ YAPILIYOR


GÜNDEM 3 Nisan 2020
Süleymanpaşa haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org