Berlin´den Gelen Akademisyenler Çorlu´yu Mercek Altına Aldı

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Haber Gündem 24 Ağustos 2019 Bu Haber 61 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Berlin´den Gelen Akademisyenler Çorlu´yu Mercek Altına Aldı

 

Berlin Teknik Üniversitesi ve Arel Üniversitesi iş birliğiyle yürütülen proje kapsamında kentimize gelen akademisyenler Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’u ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundular.

Berlin Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından yürütülen Ulusötesi Üretim Mekanı (Transnational Production Space) projesi kapsamında araştırma yapmakta olan akademisyenler Çorlu’yu gezerek kentimiz hakkında geniş kapsamlı bilgi aldılar.

Berlin Teknik Üniversitesi’nden Araştırmacı Elke Beyer, Anke Hagemann, Araştırma Görevlisi İlkim Er, Araştırma Ortağı Ina Valkanova ve Arel Üniversitesi Araştırma Ortağı Pelin Olcay’ın katılımıyla gerçekleştirilen ziyarette, Çorlu’nun kimliği, yıllar içinde gelişimi ve değişimi, sosyo-kültürel yapısı, tarım ve sanayisi, iş olanakları, tarihsel değerleri gibi konular mercek altına alındı. Akademisyenlerin sorularını yanıtlayan Başkan Sarıkurt şunları söyledi: “Birlik, beraberlik ve sevgi temalı projelerimiz ve etkinliklerimizi tüm vatandaşlarımızı ortak paydamız olan Çorlu’muzun altında birleştirmeye ve bütünleştirmeye özen gösteriyoruz. Çorlu Belediyesi olarak hayata geçireceğimiz projelerimizle önümüzdeki 10-20 yıl içerisinde kentimiz daha da gelişecek, büyüyecek, adından daha da sık söz ettirecek.

Vatandaş Odaklı Belediyecilik

Vatandaş odaklı belediyecilik anlayışı ile gerçekçi, sürdürülebilir politika ve projeler üreterek, kentimizin tarihi, coğrafi ve kültürel zenginliklerini gözeterek güçlü sanayisi ile çevreye duyarlı, tüm hemşerilerimizin yaşamaktan gurur duyduğu bir Çorlu için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

‘Üretmeye Devam Edeceğiz’

Çorlu Belediyesi olarak, yerli ve ulusal değerlere önem vererek; üreten, demokratik, katılımcı, kaynaklarını bilimsel ve doğru kullanan, belediyecilikte lider ve kentimizde yaşayan herkesin ‘İyi ki Çorlu’da yaşıyorum’ dediği bir kent olmak için projelerimizi üretmeye ve kentimiz için hayata geçirmeye devam edeceğiz.”

Endüstrinin Çorlu’nun bugünkü ekonomisi için önemi nedir sorusuna yanıt veren Başkan Sarıkurt, “Sanayinin yan kolları beraberinde birçok farklı ticari faaliyet alanları getirmiştir. Ticari faaliyetlerin yoğun olması hâliyle nüfus büyümesini de tetiklemiştir. Sanayinin bu denli gelişmesi ile birlikte taşımacılık, gıda, konaklama, tekstile bağlı giyim ve nüfus artışına bağlı inşaat sektörü ve daha başka pek çok ticari faaliyet alanı şehrimizde gelişme göstermiştir.” dedi.

‘Kent, Sanayi ile Paralel Gelişti’

Akademisyenlerin, “Endüstrinin şehir üzerindeki etkilerini genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna Başkan Sarıkurt’tan şu yanıt geldi: “Kent sanayi ile paralel olarak büyüyüp gelişti. Farklı sektörlerde istihdam edilebilecek, sanayiye adapte olmuş pek çok kalifiye işgücünün yetişmesini sağlayarak istihdamda ve gelir düzeyinde artış sağladı. Bununla birlikte hızlı büyüme altyapı hizmetlerini devamlı ihtiyaç hâline getirdi.”

Çorlu’ya Ait Hatıralar

Çorlu gibi büyük bir ilçenin belediye başkanı olmanın zorluklarını ve gelecek yıllar içinde gerçekleştirmeyi planladıkları projelerden bahseden Sarıkurt, kentimiz hakkında öğretim üyelerine bilgi verdi. İleride Çorlu’yu tekrar ziyaret edeceklerini belirten akademisyenlere Başkan Sarıkurt tarafından Çorlu’ya ait hatıralar hediye edildi.

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
 haberleri6'ncı Kat Penceresinden Düşen Bebek Öldü


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriAğaca Çarpan Otomobilin Sürücüsü Yaralandı


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriKeşan Belediyesi’nin Sünnet Şöleni 22 Eylül’de…


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriKeşan Belediyesi’nin Sünnet Şöleni 22 Eylül’de…


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriMİLLETVEKİLİ YEL BAKANLA BULUŞTU


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriÇOCUK AKADEMİSİ YENİ EĞİTİM YILINA MERHABA DEDİ


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriGENEL MÜDÜR İÇÖZ KAYMAKAM TAŞÇI’YI ZİYARET ETTİ


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriİSKELE İÇİN GERİ SAYIM


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleri“TRAKYA BİRLİK BATABİLİR!”


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriMalkara’daki Orman Yangını


GÜNDEM 19 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriBURUN TIKANIKLIĞINA YOL AÇAN 4 ÖNEMLİ NEDEN


GÜNDEM 18 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleri'EN KÖTÜ BARIŞ EN İYİ SAVAŞTAN İYİDİR


GÜNDEM 18 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleri Başkanlığa Nehir Gergin vekalet ediyor


GÜNDEM 18 Eylül 2019
genel haberleri
 haberleriBaşkan Yüksel Basınla Buluştu


GÜNDEM 18 Eylül 2019
genel haberleri
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org