Belediye, sahipsiz hayvanları tedavi edip sahiplendiriyor

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Ergene Belediyesi tarafından sokaklardan toplanan sahipsiz kedi ve köpekler belediyenin Sahipsiz Hayvan Geçici Bakım Evi Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi edilerek sahiplendirilmeye devam ediliyor.
Haber Ergene 8 Şubat 2020 Bu Haber 318 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Belediye, sahipsiz hayvanları tedavi edip sahiplendiriyor

Ergene Belediyesi Sahipsiz Hayvan Geçici Bakım Evi Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi İlçede bulunan sokak hayvanlarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Sokaklarda başıboş gezen kedi ve köpekler tedavileri yapılmak üzere toplanılarak barınağa götürülüyor. Burada tedavileri yapılan, kısırlaştırılıp aşılanan kedi ve köpekler hayvan severler tarafından sahiplendiriliyor.

 

347 AMELİYAT OPERASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Ergene Belediyesi yetkilileri yaptıkları açıklamada “ Ergene Belediyesi Sahipsiz Hayvan Geçici Bakım Evi Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde 1 yıl içinde 192 kedi ve köpek yeni yuvalarına uğurlandı. Ayrıca bunun yanı sıra bin 536 ihbar çözüme kavuşturulurken, 2 bin 793 parazit ilacı, kuduz aşısı uygulandı ve 347 ameliyat operasyonu gerçekleştirildi. Soğuk havada sokak hayvanlarının yaşamlarını sürdürebilmeleri için vatandaşların bağışladığı mamaları ve yiyecekleri ilçenin muhtelif yerlerinde oluşturulan beslenme noktalarına bırakarak onların yemek ihtiyaçları da karşılanıyor” dedi.

 

“YAŞANABİLİR BİR DÜNYA OLUŞTURMAYI HEDEFLİYORUZ”

 

Tam donanımlı konforlu tesislerinde sokak hayvanlarına sıcak yuva imkanı sağladıklarını kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Belediyemizin Sahipsiz Hayvan Geçici Bakım Evi Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde bulunan sevimli dostlarımızın gerekli ihtiyaçları karşılandıktan sonra onları sahiplendirerek yeni yuvalarına teslim ediyoruz. Bakımı ve aşıları yapılan can dostlarımızı sahiplendirerek onlar için daha yaşanılabilir bir dünya oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
 haberleriMinik Eller Turşu Yapmayı Öğrendi


GÜNDEM 30 Kasım 2019
Ergene haberleri
 haberleriApartmanlardan Su Sayaçlarını Çalan Suriyeli Yakalandı


GÜNDEM 19 Şubat 2020
Ergene haberleri
 haberleriPrefabrik Evler Nasıl Üretilir?


GÜNDEM 19 Şubat 2020
Ergene haberleri
 haberleriBaşarılı Sporculardan Akay'a Ziyaret


GÜNDEM 19 Şubat 2020
Ergene haberleri
 haberleriTrakya Üniversitesinde E-Spor Turnuvası


GÜNDEM 19 Şubat 2020
Ergene haberleri
 haberleri Gökhan Çardak Belediye Başkanı Semerci'yi Ziyaret Etti


GÜNDEM 19 Şubat 2020
Ergene haberleri
 haberleriESENLER KIRKKEPENEKLİ BAĞLANTI YOLU YENİLENİYOR


GÜNDEM 19 Şubat 2020
Ergene haberleri
 haberleriGökhan'dan Umurbey Belediye Başkanı Doğan'a Ziyaret


GÜNDEM 19 Şubat 2020
Ergene haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org