Başsavcı, Şikayetçi Olduğu Şüphelilerle Öğrencilere Yardım Şartıyla Uzlaştı

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Haber Gündem 3 Kasım 2019 Bu Haber 230 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Başsavcı, Şikayetçi Olduğu Şüphelilerle Öğrencilere Yardım Şartıyla Uzlaştı

TEKİRDAĞ Cumhuriyet Başsavcısı Güngör Karakoç, şikayetçi olduğu 2 kişi ile ihtiyaç sahibi 40 öğrenciye kıyafet yardımı yapmaları şartıyla uzlaştı. 
Başsavcı Karakoç, alınan kıyafetleri belirlenen ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılması için Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan'a teslim etti. 
Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Güngör Karakoç, isimleri açıklanmayan 2 kişi hakkında kendisine hakaret ettikleri gerekçesiyle şikayetçi oldu. Hakaret suçunun uzlaşma hükümleri kapsamında olması üzerine dosyaya, Tekirdağ Cumhuriyet Savcılığı Uzlaştırma Bürosu'ndan uzlaştırmacı atandı. Taraflarla görüşen uzlaştırmacıya, Başsavcı Karakoç, şikayetinden, 2 şüphelinin ihtiyaç sahibi 40 çocuğa kıyafet yardımı yapmaları şartıyla vazgeçeceğini söyledi. 2 şüpheli de uzlaşma şartını kabul etti. Şikayetinden vazgeçen Başsavcı Karakoç, Tekirdağ Adliyesi'nde yaptığı basın toplantısında, "Mağduru olduğum bir dosya, uzlaşma kapsamında olması nedeniyle Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaşma Bürosu'na gönderildi. Uzlaştırmacı atandı ve hem mağdur hem sanık tarafına çağrıda bulunuldu. Ben de uzlaştırmacıya, sanıkların 40 öğrenciyi baştan aşağı giydirmeleri karşılığında uzlaşmaya gideceğimi belirttim. Uzlaştırmacı şartımızı karşı tarafa iletti, onlar da kabul etti. İl milli eğitim müdürümüzü arayarak, durumu olmayan 40 öğrencinin isimleri ile beden numaralarını istedim. Eşyalarımız geldi, temsili olarak bugün milli eğitim müdürümüze eşyaları teslim edeceğiz"dedi.
'TEKİRDAĞ'DA BİN 375 DOSYA UZLAŞTIRMA BÜROSUNA GELDİ'
Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Güngör Karakoç, 2018 yılında bin 375 dosyanın uzlaştırma bürosuna geldiğini dikkat çekerek, "Bunların bin 370'i sonuçlanmış, uzlaştırılan dosya sayısı 594, olumsuz dosya sayısı 776. 2019 yılında ise şu ana kadar bin 131 dosya gelmiş, 826'sı neticelenmiş, olumlu olarak neticelenen dosya sayısı 638, olumsuz da 188. Olumlu olarak neticelenmesi demek o dosyanın mahkeme önüne gitmemesi demek. Mahkeme önüne gitmeyince seri bir şekilde aralarındaki husumet neticelenmiş oluyor. Mahkemelerin iş yükü azalmış oluyor" şeklinde konuştu.
Başsavcı Karakoç, daha sonra kıyafetleri ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırması için Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan'a teslim etti. 


 

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriMisafir Kaldığı Evin Sahibini Öldürdü


GÜNDEM 10 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriAtatürk Evinin Temeli Atıldı


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriEnez'de 38 kaçak göçmen yakalandı


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriEdirne'de vakıflara ait iş yerlerine rayiç ayarı


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriEvinin merdiveninden düştü, hastanede öldü


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriKırklareli'de avcılara sıkı denetim


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
 haberleriÇorlu'da Uyuşturucu Operasyonu


GÜNDEM 9 Aralık 2019
genel haberleri
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org