BAŞKAN YILMAZ: “1 LİRALIK SUYU KÖYLÜYE 4 LİRAYA VEREMEYİZ”

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Tüzel kişilikleri kaldırılan 33 köye indirimli su verilmesiyle ilgili kararın geçersiz sayılarak İBB Meclisi’ne iade edilmesine tepki gösteren Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Bu köylerde marulunu, domatesini, hayvanını sulayan köylümüze suyu 4 liradan veremeyiz. Bunun siyaseti olmaz.” dedi.
Haber Gündem 10 Aralık 2019 Bu Haber 141 kişi tarafından okundu.

tekirdağ BAŞKAN YILMAZ: “1 LİRALIK SUYU KÖYLÜYE 4 LİRAYA VEREMEYİZ”

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, İBB Kasım Ayı Meclisi 4. Oturumunda MHP Grubu adına konuşma yaparak İstanbul’da 33 köyün indirimli tarifeden su kullanmasına ilişkin Meclis’e teklifte bulunmuştu. Başkan Yılmaz, İBB Meclisi’nde geçen ay alınan 33 köye indirimli su verilmesiyle ilgili kararın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından veto edilmesine tepki gösterdi. İBB Aralık Ayı Meclisi’nde gelişmeden haberdar olması üzerine konuşma yapan Başkan Yılmaz vicdanlara seslendi. MHP grubu olarak tarım ve hayvancılığın bitirilmemesi için İSKİ Genel Kurulu'nda tarifeler yönetmeliğinde yapılan değişiklikle bu düzenlemenin beş yıl daha uzatılmasına yönelik teklif verdiklerini belirten Volkan Yılmaz, “Teklife AK Parti grubu ‘Evet’, CHP ve İYİ Parti grupları ise şerh düşerek ‘Evet’ dedi. Bu teklifin oybirliği ile kabul edildiğini düşündüğüm halde biraz önce haber aldık. İSKİ bu konuyla ilgili aynı duruşu devam ettirip 33 köyümüze 1 lira olan suyu 4 lira olarak satmaya devam edecek. Bu köylerde marulunu, domatesini, hayvanını sulayan köylümüze suyu 4 liradan veremeyiz. Burada ‘Zimmet çıkar, bu parayı biz öderiz.’ demeyin, gelin bu konuyla ilgili hepimiz elimizi taşın altına koyalım.” diye konuştu. Başkan Yılmaz, İstanbul'da köy tüzel kişiliği sonlandırılan Silivri, Arnavutköy, Çatalca ve Şile'deki 33 köyün yönetmelik süresi dolduğu için suyu yüzde 400 zamlı kullandığını dile getirdi.

“BAŞKAN GÜZEL BİR GOL ATTIN, KONUYU TOPARLA”

İBB Başkanı İmamoğlu, Başkan Yılmaz’ın sözlerine cevap olarak, kanunu çıkaran iradenin gereğini yerine getirdiklerini söyledi. CHP sıralarından söylenen “Meclise gidin” sözleri üzerine Başkan Yılmaz, “Gerekirse oraya da gideriz. Ben popülizm yapmıyorum.” ifadelerini kullandı. Oturumu yöneten İmamoğlu'nun “Toparlayalım.” demesi üzerine Başkan Yılmaz, “Toparlanacak bir konu yok başkanım. Konu derli toplu. Burada biz köylüye 1 liralık suyu 4 liraya veremeyiz. Onları da ilçeye, şehre gönderemeyiz. İstanbul'un tarım ve hayvancılık üssü olabilecek Çatalca, Silivri, Şile'yi şehirlere taşımaya zorlamayın.” şeklinde konuştu. Meclis üyelerinin alkışla Başkan Yılmaz'a destek vermesinin ardından İmamoğlu, “Başkan güzel bir gol attın, konuyu toparla.” demesi gülüşmelere yol açtı. Başkan Yılmaz, eski profesyonel futbolcu olduğunu hatırlatırken İmamoğlu, “Ben de iyi kaleciyim.” diye cevap verdi. Silivri Belediye Başkanı Yılmaz, mücadelelerinin devam edeceğini ve bir sonraki meclis toplantısına köy muhtarlarının da geleceğini kaydetti.

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
 haberleriAkademili Minikler Karne Coşkusu Yaşadı


GÜNDEM 21 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriAydoğdu SEM’de Karne Heyecanı


GÜNDEM 21 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriBrifing Toplantısı


GÜNDEM 21 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriBüyükşehir’den Atatürk Büstü


GÜNDEM 20 Ocak 2020
genel haberleri
 haberleriTekirdağ'da Sit Alanında Kaçak Kazıya 3 Gözaltı


GÜNDEM 20 Ocak 2020
genel haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org