Başkan Sarıkurt; "Arızanın Kaynağı Bulundu"

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt Nusratiye Mahallesi'nde yaşanan su arızasının kaynağının ekipler tarafından tespit edildiğini ve arızanın giderilerek evlere su akışının yeniden sağlandığını söyledi. TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa ise bir takım dedikodular üretildiğini belirterek, "Kimse gelip arızayı bulmadı. Arızayı tespit eden yine bizim ekiplerimiz. Halkı kandırmayın" dedi.
Haber Çorlu 12 Haziran 2018 Bu Haber 292 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Başkan Sarıkurt;

Nusratiye Mahallesi'nde 3 gündür yaşanan su arızasının giderilmesi için TESKİ ekiplerinin yürüttüğü çalışmaları yerinde inceleyen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt çalışmaların sonuç verdiğini belirterek, arızanın kaynağının TESKi ve Çorlu Belediyesi ekipleri tarafından tespit edildiğini söyledi.

TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa ise açıklamasında yoğun uğraşlar sonucunda arızanın tespit edilerek giderildiğini belirterek, "Tahmin ettiğimiz gibi suyun yüzeye çıkmadan yerin altına kaçak su şeklinde aktığı görüldü. TESKİ ekiplerimizin yanı sıra Çorlu Belediyesi ekipleri de hummalı bir çalışma yürüttü. Arızanın kaynağına ulaşarak vana bağlantısı yapıldı ve arızalı parçalar değiştirilerek su akışı sağlandı ve abonelerimize su verilmeye başlandı.

Kademeli olarak vatandaşlarımızın evlerine su ulaşmaya başlayacak. Yaşanan bu arızandan dolayı üzgünüz ve vatandaşlarımızdan özür diliyoruz. Bir daha yaşanmaması için elimizden gelen tüm tedbirleri alacağız ve eskiyen su ve kanalizasyon hatlarını kaldıracağız ve köklü bir çözüm üretmek için bölgede en kısa sürede altyapı çalışmalarına başlayacağız" dedi.

"Arızayı Bizim Ekiplerimiz Buldu"

Öte yandan arızanın giderilmesi için başka belediyelerden ekiplerin geldiği yönünde dedikodu üretildiğini ifade eden Başa, "Amaçları propaganda yapmak olan bazı kişiler halkı yanılmak için açıklama yapmaktan da geri durmamışlar.

Dedikoduya göre arıza başka bir belediye ekibi tarafından bulunmuş! Böyle bir şey söz konusu bile değil. Kimse gelip arıza falan bulmadı. Arızayı tespit eden yine bizim ekiplerimizdir. Ne bir başka belediye ne de bir firma asla değil. Halkı kandırmayın. Evet halkımızın mağduriyetini ortadan kaldırmak ve arızanın bir an evvel giderilmesi için bu konuda profesyonel bir firmadan yardım talebinde bulunduk ancak yaptıkları çalışmalar sonucunda herhangi bir arıza tespitinde bulunamadılar ve kendilerine teşekkür ettik.

Arıza tamamen TESKİ ve Çorlu Belediyesi ekipleri tarafından yapılan alan daraltma çalışmaları neticesinde bulunmuştur. Bu kadar insanın emeğini hiçe sayan açıklamaları kınıyorum.

Arızanın giderilmesi için aralıksız olarak çalışan ve her türlü ihtimali değerlendirerek sorunu tespit ederek çözen TESKİ ve Çorlu Belediyesi ekiplerine bir kez daha teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Nusratiye Mahallesi'nde yaşanan su arızasının giderilmesi için mücadele eden tüm çalışanlara mahalle halkı adına teşekkür ettiğini belirterek, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ ile birlikte el ele vererek altyapı sorunlarının ortadan kalkması kalıcı çözüm üreteceklerini söyledi.

Öte yandan TESKİ Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer verildi;

"Şube Müdürlüğümüz sorumluluk alanı Nusratiye Mahallesinin bir kısmında 09.06.2018 Cumartesi günü 185 çağrı merkezimize gelen su kesintisi şikayetlerine binaen ekiplerimizce mahallenin ilgili sokaklarındaki arızalar onarılmış olmasına karşın su kesinti şikayetleri gelmeye devam etmiştir. Yapılan tespitte su arızasının yüzeye vurmadığı yerin altında kaçak şeklinde olduğu anlaşılmış olup, ekiplerimizce gerek tespit kazısı, gerek kaçak bölgesini daraltmaya yönelik vanalama gerekse de yerin altını dinleme şeklinde çalışmalar yapılmış ve 12.06.2018 tarihinde 100'lük PVC boru arızası tespit edilip onarılmıştır.

Mesai kavramı olmaksızın Genel Müdürlüğümüz ilgili birimlerince de destek sağlanarak arızayı arama çalışmaları 6 ekip ve 30 personelle devam etmiş olup, hummalı çalışmalar sonucunda yerin altında eski kanala karışan kaçak su tespit edilip onarılmıştır. Yaşanan kesinti sebebiyle abonelerimizin sabrından dolayı teşekkür ederiz."

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriEvin bahçesinde çoraplar içinde bonzai ele geçirildi


GÜNDEM 3 Kasım 2018
Çorlu haberleri
 haberleriHAZİNEYE BAĞLI TARIM ARAZİLERİ SATILIYOR !


GÜNDEM 13 Kasım 2018
Çorlu haberleri
 haberleriBaşkan Kadir Albayrak’a Ziyaret


GÜNDEM 13 Kasım 2018
Çorlu haberleri
 haberleri“ATATÜRK’E SALDIRI, TÜRKİYE’YE SALDIRIDIR!”


GÜNDEM 13 Kasım 2018
Çorlu haberleri
 haberleriDiyabetle İlgili Seminer Düzenlendi


GÜNDEM 13 Kasım 2018
Çorlu haberleri
 haberleriMARATONA ÇEVRECİLER DAMGA VURDU


GÜNDEM 13 Kasım 2018
Çorlu haberleri
 haberleriBAŞKANDAN TUNCASPOR’A ‘TESİS’ MÜJDESİ


GÜNDEM 13 Kasım 2018
Çorlu haberleri
 haberleriBAŞKAN UYAN’IN BÜTÇE ZAFERİ


GÜNDEM 13 Kasım 2018
Çorlu haberleri
 haberleriŞarköy'de Uyuşturucu İle Mücadele Toplantısı 


GÜNDEM 12 Kasım 2018
Çorlu haberleri
 haberleriİhtiyaç sahiplerinin yüzü Ahbap Tekirdağ ile gülüyor


GÜNDEM 12 Kasım 2018
Çorlu haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org