ALBAYRAK’TAN AK PARTİ VE CHP’LİLERE SERT ELEŞTİRİ
 

SİYASİ ÜSLUP GİTTİKÇE ÇİRKİNLEŞİYOR

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
Haber Süleymanpaşa 7 Aralık 2017 Bu Haber 1642 kişi tarafından okundu.

tekirdağ Başkan Albayrak Ateş Püskürdü

- “Devlet kültürü yok oluyor. Resmi kurumlar ayrıştırılarak, siyasallaştırılıyor. Bu ülkenin hiçbir resmi kurumu herhangi bir partinin boyunduruğu altında değildir. Hepsi millete hizmet etmek için vardır. Yapılan bu ayrışma sonucu Tekirdağlılar, vatandaşlar zarar görür.”

- “Herkes, tüm protokol orada Büyükşehir Belediye Başkanını davet etmekten neden imtina ettiniz?”

- “Ak Parti Milletvekili Mustafa Yel ve İl Başkanı Cüneyt Yüksel benim muhatabım değil. Bundan sonra onlara cevap vermeyeceğim.”

- “Aynı partide yer aldığımız milletvekilleri ne olduğuna ilişkin bir şey sormadan beyanatlar vermişler. Beni müdafaa etmelerini beklerdim. İddiaların gerçeklikle hiçbir alakası yok.”

- “Cumhurbaşkanı geldiği zaman yaptığım konuşmayı soranlar, ortaya atılan asılsız iddiaları sormadı.”

- “Şikayet geri alınsa dahi başlatılan yasal sürecin geri dönüşü olmuyor. Kamu davası geri alınamıyor. Bahsedildiği gibi herhangi bir baskın söz konusu değildir.”

 

 

HABER: SERAP CÖMERTOĞLU

 

Tekirdağ Yeni İnan Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Recep Nahit Çelebi’yi ziyaret eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  resmi kurumların ayrıştırıldığını ve siyasallaştırıldığını belirterek, bu ayrışma sonucu Tekirdağlıların, milletin zarar göreceğini söyledi. AK Parti’li ve CHP’li milletvekillerine ve il yönetimlerine de sitem eden ve çarpıcı açıklamalarda bulunan Albayrak, son dönemde gündemde yer alan yolsuzluk ve bir yerel gazetenin matbaasının basıldığına ilişkin iddialara da cevap verdi.

 

 

Resmi kurumlarla ilişkileri değerlendiren Albayrak, ülkedeki kutuplaşmanın resmi kurumlara ve yerel siyasete de yansıdığını, resmi kurumların ayrıştırıldığını ve siyasallaştırıldığını belirterek, protokol geleneğinin ve millet için hizmet, birlik beraberlik anlayışının yok sayılmaması gerektiğine dikkat çekti.

 

“PARTİZANCA AYRIŞTIRMA HALKA ZARAR VERECEK”

Belediye tarafından yapılan yatırımların açılışlarına davet edilen AK Parti Milletvekillerinin ve yönetiminin katılmadığını ve hükümet tarafından yapılan yatırımların ve il müdürlüklerinin programlarına Büyükşehir Belediye Başkanlığının davet edilmediğini belirten Albayrak, yerel yönetimlerin Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Devlet Su İşleri, TREDAŞ, Karayolları, il müdürlükleri gibi kurumların ise Ak Parti’nin olduğu algısı oluştuğunu dile getirerek, partizanca bu ayrıştırma halka zarar vereceğini söyledi.

“BÖYLE OLMAZ”

Hizmeti kim yaparsa yapsın destekleyeceklerini aktaran Albayrak, resmi kurumlardaki ayrıştırmadan son derece rahatsız olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Kamu kurumları arasında ayrıştırma söz konusu. Tarım İl Müdürlüğü’nün bir projesi kapsamında hayvan dağıtımı gerçekleşti. Tüm bürokratlar orada, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı davetli değil. Aynı şekilde İl Sağlık Müdürlüğü’nün de bir etkinliğinde Belediye Başkanı davet edilmiyor. Onların ise her şeyine destek olup, yardım ettik. Herkes, tüm protokol orada, Büyükşehir Belediye Başkanını davet etmekten neden imtina ettiniz? Tarım İl Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü gibi kurumların siyasallaşmaması gerekiyor. Bunlar herkesin kurumu. Yerel yönetimler Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Devlet Su İşleri, TREDAŞ, Karayolları Ak Parti’nin algısı oluşturuluyor. Tarım İl Müdürlüğü,  AK Parti’nin Tarım Daire Başkanlığı değildir. Tüm kurumlar bizim. Hepsine sahip çıkmak zorundayız. Kim yatırım yapıp, hizmet sağlarsa yanındayız.  Sağlık Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü çalışmalarını yapar, biz de gider tebrik ederiz, destek olunacak bir şey varsa yaparız.  

 

28 tane okulun içmesuyu boruları ve depoları yenilendi. Bunlar normalde Milli Eğitim Müdürlüğünün görevleri. Bunları yaparken gururla yapıyorum. Bir şeyler de beklemiyorum. Bazı hizmetler oy için yapılmaz. ‘Tekirdağ’ı biz kalkındırdık’ diyenler bunlara bir baksın, görsünler. Yapılan her yatırımın açılışında, temel atma töreninde AK Partili tüm milletvekillerine, il yönetimine davetiye gönderdim. Hiçbirine gelmediler. En azından okulların devir teslim törenine gelebilirlerdi. Okul yapmak bizim asli görevimiz değildi. Fakat bu şehrin ihtiyacı vardı ve buna destek olmak amacıyla bütçemizde ona da yer ayırdık. Ancak, açılışlarında dahi AK Parti milletvekillerini göremedim. O okullarda Cumhuriyet Halk Partililerin çocukları okumayacak. Tüm Tekirdağlılar okuyacak. Böyle olmaz.

 

 Ayrımcılık bu ülkeye, millete zarar verir. Devlet kültürü yok oluyor. Resmi kurumlar ayrıştırılarak, siyasallaştırılıyor. Bu ülkenin hiçbir resmi kurumu herhangi bir partinin boyunduruğu altında değildir. Hepsi millete hizmet etmek için vardır. Yapılan bu ayrışma sonucu Tekirdağlılar, vatandaşlar zarar görür.”

 

MADDİ MANEVİ TAZMİNAT DAVASI AÇILACAK

 

Yolsuzluk iddialarına ilişkin açıklamalarda da bulunan Başkan Albayrak, herhangi bir yolsuzluğun söz konusu olmadığını kaydederek, “Onunla ilgili yasal ne gerekiyorsa yapılacak, tekzip gönderilecek. Ulusal basında yayın yapan kuruluşlar tekzibin yayınlanacağını belirtmiş. Maddi manevi de tazminat davası açacağız” dedi.

 

“YOLSUZLUK VE MATBAA BASKINI İDDİALARI ASILSIZ”

 

Yerel bir gazetenin matbaasının basılmasına ilişkin iddialarında tamamen asılsız olduğuna dikkat çeken Albayrak, “Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na matbaada ki ses nedeniyle gelen şikayet üzerine  denetleme yapılmıştır. Yasal prosedür uygulanmıştır ve yapılan ilk ölçümde de yüksek gürültü çıkıyor. İşlem başlatıldıktan ve tebligat yapıldıktan 1 ay sonra tekrar kontrole gidiliyor. Şikayet geri alınsa dahi başlatılan yasal sürecin geri dönüşü olmuyor kamu davası geri alınamıyor. Bahsedildiği gibi herhangi bir baskın söz konusu değildir” ifadelerini kullandı.

 

ALBAYRAK’TAN AK PARTİ VE CHP’LİLERE SERT ELEŞTİRİ

 

AK Parti ve CHP milletvekillerine ve yöneticilerine de sitem de bulunarak, sert şekilde eleştiren Albayrak, “AK PARTİ, CHP, MHP milletvekilleri, il başkanları birkaç sivil toplum kuruluşu basına baskı haberlerine ilişkin açıklamalarda bulunmuşlar. Aynı partide yer aldığımız milletvekilleri ne olduğuna ilişkin bir şey sormadan beyanatlar vermişler.  Beni müdafaa etmelerini beklerdim. İddiaların gerçeklikle hiçbir alakası yok. Cumhurbaşkanı Tekirdağ’a geldi. Gelen Cumhurbaşkanıdır devletin başıdır beğenilir beğenilmez, siyasal düşüncesi beni ilgilendirmez. Devletin en üst yetkilisi geldiğinde saygı çerçevesinde en iyi şekilde ağırlanır. Ben de bu çerçevede bir konuşma yaptım. Bu konuşma bana soruldu. Cumhurbaşkanı geldiği zaman yaptığım konuşmayı soranlar, ortaya atılan asılsız iddiaları sormadı. Öte yandan AK Parti Milletvekili Mustafa Yel ile birkaç atışmamız oldu. Aslında onun muhatabı ben değilim, benim mensubu olduğum partinin milletvekilleri aynı zamanda AK Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel’inde muhatabı ben değilim benim partimin il başkanı” şeklinde konuştu.

 

SİYASİ ÜSLUP GİTTİKÇE ÇİRKİNLEŞİYOR

 

Siyasilerin gittikçe üsluplarını da çirkinleştirdiğini dile getiren Albayrak, “Bir siyasetçiye yakışmayan ithamlarda bulunuyorlar. Milletvekili Mustafa Yel’in iki gün önce verdiği beyanatta Kadir Albayrak’da konuları algılamama emareleri görüyorum tarzı sözler yer alıyor. Bu bir milletvekilinin konuşacağı tarz değildir. Sabret Tekirdağ, bu basiretsiz, beceriksiz belediyeden kurtulmaya 484 gün kaldı sözleri hoş değil. Hiçbirine cevap vermedim. Üslup biraz daha düzgün olmalı. Bundan sonra Mustafa Yel’e ve Cüneyt Yüksel’e cevap vermeyeceğim. Ziya Paşa’nın ‘Ayinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde’sözünü söyleyeceğim . Onlar yaptıklarını anlatsınlar ben yaptıklarımı anlatayım.” sözlerini kaydetti.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriSıcak Yaz Günlerinin Kurtarıcısı Limonata


GÜNDEM 18 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriDONDURMA YEMENİZ İÇİN 8 ÖNEMLİ NEDEN!


GÜNDEM 15 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTarım- ÜFE Temmuz ayında %1,71 arttı


GÜNDEM 14 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriPETROL ARAMA ÇALIŞMALARI İÇİN BAŞVURU YAPILDI


GÜNDEM 11 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTIR KAZASI TRAFİĞİ FELÇ ETTİ


GÜNDEM 11 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriDMİTRY MENDELEEV ÜNİVERSİTESİ İLE İMZALAR ATILDI


GÜNDEM 11 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ!”


GÜNDEM 11 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSOKAK HAYVANLARI İÇİN BİR KAP SU!


GÜNDEM 10 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriFAİK ÖZTRAK, CHP PARTİ SÖZCÜSÜ OLDU


GÜNDEM 10 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriDİKKAT! BU 3 ÖNERİYE ‘KULAK’ VERİN!


GÜNDEM 9 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBaşkan Eşkinat Tekirdağ Milletvekili Aygun’u ağırladı


GÜNDEM 9 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ 45. SIRADA


GÜNDEM 8 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMERA GERİ DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR


GÜNDEM 7 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ KÜLTÜR MERKEZİNE KAVUŞACAK


GÜNDEM 7 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“TEKİRDAĞ TÜRKİYE’NİN GÖZDESİ OLACAK”


GÜNDEM 7 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBÖBREK SAĞLINIZ İÇİN LİMONATA İÇİN !


GÜNDEM 7 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBaşkan Albayrak Tekirdağ Kültür Merkezinde İncelemelerde Bulundu


GÜNDEM 7 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBayramlaşma Töreni Düzenlendi


GÜNDEM 18 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBaşkan Sarıkurt´tan Sarılar Mahallesi´ne Teşekkür Plaketi


GÜNDEM 18 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriErgene’de Kurban Kesim Merkezi Hazır


GÜNDEM 18 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriYaz Okullarını Tamamlayan Öğrenciler Sertifikalarını Aldı


GÜNDEM 18 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriErgene Belediyesinde Camiler Dezenfeksiyon Edildi


GÜNDEM 18 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBaşkan Yüksel Yol Çalışmalarını İnceledi


GÜNDEM 18 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAnkara Trakyalılar Vakfı'ndan Başkan Albayrak'a Ziyaret


GÜNDEM 18 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ Büyükşehir Belediyesinde Bayramlaşma Etkinliği Yapıldı


GÜNDEM 18 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBaşkan Albayrak'tan Malkara'da Vatandaşlara Ziyaret


GÜNDEM 18 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBüyükşehir Belediyemiz Kurban Bayramına Hazır


GÜNDEM 18 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBaşkan Albayrak Erbaşların Yemin Törenine Katıldı


GÜNDEM 18 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÇocuklar yaz tatillerini Akıl ve Zeka oyunları ile değerlendiriyor


GÜNDEM 18 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMezarlık ziyareti yapan vatandaşlara çiçek armağan edildi


GÜNDEM 18 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMahmut Gürlen'den Başkan Kadir Albayrak'a Ziyaret


GÜNDEM 17 Ağustos 2018
Süleymanpaşa haberleri
Trakya Tur Balkanları Bizimle  Keşfetmeye Ne Dersiniz?
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org