“BAKANLIĞA GÖRE SÜREKLİ KAZA YAŞANAN MURATLI ÇEVRE YOLU ÇOK KONFORLUYMUŞ!”

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun’un; Muratlı ilçesindeki Çevre Yolu’ndaki kavşaklarda neden sinyalizasyon kurulmadığı, Süleymanpaşa ve Muratlı ilçesi ile Muratlı ve Büyükkarıştıran’ı bağlayan karayolundaki asfalt tekniğinin neden iyileştirilemediği konusundaki soru önergesine skandal bir açıklama geldi.
Haber Gündem 12 Mart 2019 Bu Haber 82 kişi tarafından okundu.

tekirdağ “BAKANLIĞA GÖRE SÜREKLİ KAZA YAŞANAN MURATLI ÇEVRE YOLU ÇOK KONFORLUYMUŞ!”

Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan imzasıyla gelen yanıtta; yol konforu ve güvenliğinin sağlandığı iddia edilerek, “Çevre Yolu’nda kesintisiz, hızlı ve konforlu ulaşımı olumsuz yönde etkileyeceği gerekçesiyle sinyalizasyon sistemi kurulmamıştır” denildi. Bu açıklamayı, ciddiyetten ve bilimsellikten uzak bulan Aygun, “Hafta sonu Muratlı Çevre Yolu’nun Kırkkepenekli mahallinde yaşanan kazada, biri partimizin Gençlik Kolları üyesi olmak üzere toplam 4 vatandaşımız

yaralandı. Bu kaza; Bakan Turhan’ın açıklamalarını yalanlıyor. Sinyalizasyon olmadan konforlu yolculuk o-la-maz!” dedi.

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun’un soru önergesinin önemi geçen hafta yaşanan kaza ile bir kez daha doğrulandı.

Aygun, önergesinde; “Muratlı Çevre Yolu’ndaki trafik sinyalizasyonları ve yol ışıklandırması yapılacak mıdır? Muratlı Karayolu’nda yayaların karşıdan karşıya geçmesi için gerekli olan refüj bulunmamaktadır. Yayaların can güvenliğini tehdit eden bu durum karşısında gereken tedbiri alacak mısınız?” diye sormuştu.

GARİP YANIT

Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan tarafından gelen yanıtta; aynen şu bilgilere yer verildi:

“Tekirdağ Çevre Yolu Ayrımı-Muratlı D100 Ayrımı Yolunda (Muratlı Çevre Yolu dahil) tarımsal geçişler ve yayalar için toplam 7 adet altgeçit mevcut olup, 1 adet de eş düzey ofset taramalı yaya geçidi bulunmaktadır. Söz konusu yolda, trafik, can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla yol bakım ve onarım çalışmaları rutin olarak yapılmaktadır. Asfalt boyunca gerekli noktalarda bitümlü sıcak karışım asfalt malzemesi ile üst yapı takviyesi yapılmış, yol konforu ve güvenliği arttırılmıştır. Ayrıca, yol üzerinde gerekli yerlerde hız sınırlayıcı levhalar ile sürücü dikkatini arttırmaya yönelik gerekli diğer yatay ve düşey işaretlemeler mevcut olup çevre yolunda kesintisiz, hızlı ve konforlu ulaşımı olumsuz yönde etkileyeceği için sinyalizasyon sistemi kurulmamıştır.”

24 KM’LİK BÖLÜMDE İSE REVİZYON YAPMAYI KABUL ETTİLER!

Aygun, aynı soru önergesinde; Süleymanpaşa-Muratlı; Muratlı-Büyükkarıştıran karayolundaki asfaltlama tekniği ile yol yüzey işaretlemeleri, şerit çizgileri ve kavşaklardaki sıkıntıları da sormuştu.

Bakan Turhan, sorunun bu bölümünde yoldaki sıkıntıları kabul etti. Toplam uzunluğu 36 kilometre olan Tekirdağ Çevre Yolu Ayrımı-Muratlı-D100 ayrımı yolunun 12 kilometrelik kesiminin yani Muratlı Çevre Yolu bölümünün bitümlü sıcak karışım kaplamalı olarak tamamlandığı bilgisini verdi.

Kalan 24 kilometrelik kesimde kavşak çaplarının büyütülmesi ve yol standardının yükseltilmesi için projede revizyona gidildiğini aktaran Turhan, “Proje çalışmaları devam etmektedir. Proje çalışmalarının tamamlanmasını müteakip ihale edilerek yapım çalışmalarına başlanacaktır!” dedi.

CHP Tekirdağ Vekili Dr. Aygun, revizyonun bir an önce tamamlanarak, yolun yenilenmesini ve kavşak çaplarının büyütülmesini isteyerek, “Sinyalizsyonda da revizyona gitsinler. Bu konudaki yaşanan tüm gecikmeler,

insan hayatına mal oluyor ya da yaralanmalara neden oluyor. Bir an önce sonuç bekliyoruz. Yol güvenliği, can güvenliğidir. Konuyu yakından takip ediyoruz. Aksi halde yaşanacak her kazanın vebali, iktidarın üzerinde olacaktır!” uyarısını yaptı.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
 haberleriSAĞLIKLI YAŞLILIĞIN 10 PÜF NOKTASI


GÜNDEM 22 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriGÜNEKAB Meclisi 25 Mart’ta Toplanacak


GÜNDEM 22 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriEVCİLER VE ORTACA ATATÜRK ANITINA KAVUŞTU


GÜNDEM 22 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriTEKİRDAĞLI CANSU ESE YARI FİNALE YÜKSELDİ


GÜNDEM 22 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriSÜLEYMANPAŞA YÜZÜNÜ GÜNEŞE ÇEVİRİYOR


GÜNDEM 22 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriSÜT ANALİZ DESTEKLEMELERİ ÖDENMEYE BAŞLIYOR


GÜNDEM 22 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriAşırı kalsiyum kalp krizini tetikleyebiliyor!


GÜNDEM 21 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriÇOCUKLAR VE YAŞLILAR BİRLİKTE PASTA KESTİ


GÜNDEM 21 Mart 2019
genel haberleri
 haberleri3 POLİS RÜŞVETTEN TUTUKLANDI


GÜNDEM 21 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriGÜNAY VE SARI CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ


GÜNDEM 21 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriHAYRABOLU YOLUNA YİNE BÜTÇE ÇIKMADI!


GÜNDEM 21 Mart 2019
genel haberleri
 haberleri''MEKTEBİM'DE 1 GÜN''


GÜNDEM 20 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriTİCARET BAKANLIĞI YETKİLİLERİ TEKİRDAĞ’DA


GÜNDEM 20 Mart 2019
genel haberleri
 haberleri‘İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019’ ANLATILDI


GÜNDEM 20 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriDÜNDEN BUGÜNE TETAŞ


GÜNDEM 20 Mart 2019
genel haberleri
 haberleriKADİR ALBAYRAK MURATLILARIN GÖNLÜNÜ FETHETTİ


GÜNDEM 20 Mart 2019
genel haberleri
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org