Bacağını Kaybeden Esnaf İçin Yardım Kampanyası

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin
Engelliler bacağını kaybeden esnaf için yardım kampanyası başlattı. Kimi engeli arabasıyla geldi kimi bastonla geldi.
Haber Süleymanpaşa 15 Kasım 2019 Bu Haber 445 kişi tarafından okundu.


Tekirdağ'da faaliyet gösteren Süleymanpaşa Engelsiz Yaşam Derneği Üyeleri, kaza sonucu bir bacağı dizden kesilmiş, diğer bacağında diz kapağı olmayan  esnaf için Tekirdağ Engelsiz Yaşam Derneği üyeleri bir araya geldi. Dernek adına bir açıklama yapan Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Şerife Türüdü, vahim bir olay sonucu bir bacağını diz altından kaybeden diğer diz kapağını aynı zamanda kaybeden ve zor günler geçiren Cevdet Demir için bağış kampanyasının düzenleneceğini belirtti.

"Tüm imkanlarımızla arkadaşlarımızın yanında olacağız"

Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Şerife Türüdü, Tekirdağ halkının dayanışmasıyla bağış kampanyasına destek olacaklarına değinerek, "Bugün burada bizlerle birlikte olup, desteğinizi gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim. İlimizde uzun zaman süredir namusuyla esnaflık yapan ve yaşadığı vahim bir olay sonucu bir bacağını diz altından kaybeden diğer diz kapağını aynı zamanda kaybeden ve zor günler geçiren Cevdet Demir için 2860 Sayılı Yardım Toplama kanunu ve yine Tekirdağ Valiliğinin izni 06.11.2019 tarih ve 12492 sayılı 'Olur'u ile Tekirdağ ili genelinde 45 gün süre ile bağış kampanyası düzenlenecek. Tekirdağ halkı ve yöneticileri, her zaman nasıl engellilerin yanında olduysa şimdi de aynı birlik ve beraberlikle bu arkadaşımızın da yanında olacaktır. Bundan şüphem yok. Biz Engelsiz Yaşam Derneği olarak tüm imkanlarımızla arkadaşlarımızın yanında olacağız. Fakat bu zor süreç. Hiç kimse başına gelecekleri daha önceden bilemiyor. Bu nedenle de hepimizin bir nefes mesafesi kadar yakın trajedilere önlem alamıyoruz. Umarım Cevdet arkadaşımızın geçtiği bu zor günleri onun yanında olarak birlikte atlatacağız. Tekirdağ halkının büyük bir dayanışma ruhu ile bağış kampanyasına duyarsız kalmayacağına eminim. Şimdiden destek olan tüm hemşerilerimize minnetlerimi sunuyorum" diye konuştu.

Eşi de engelli

Türüdü konuşmasının devamında, "Biz bu olaya girdiğimizde protez bacak için birçok yerden teklif aldık. Birçok firmadan teklif aldık. Tek bir yerden almadık teklifimizi. Bunun 3 bin 750 lirasını SGK karşılayacaktır. Kalan 10 bin lirası içinde biz bağış kampanyası başlattık. Aynı zamanda arkadaşımızın şöyle bir sorunu var. Maalesef kaza sonucu şuan çalışamaz durumda. Ben eminim ki Tekirdağ ilimizde yardımsever iş adamlarımız onlara seslenmek istiyorum. 931 gün bir açığımız var emekli olmak için bu konuda da desteğe ihtiyacımız var. Eğer bu konuda da kendilerine destek olurlarsa çok seviniriz. Bizim bu 931 günü bir şekilde tamamlamamız gerekiyor. Çünkü kardeşimizin eşi, o da maalesef bir engelli. Dolayısı ile bu emekliliğe kendilerinin çok ihtiyacı var" ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklamada destek olmak isteyen vatandaşlar için hesap numarası paylaşıldı. Hesap Bilgileri şu şekilde:

Halkbank

Müşteri No: 02728422

Hesap No: 01063931

IBAN NO: TR92 0001 2009 3040 0001 0639 31

2014 Şömine Modellerini Gördünüz mü?
 haberleriBaşkanlar Bir Araya Geldi


GÜNDEM 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“Toplumsal Yaşamın Temel Direği Kadınlarımızdır”


GÜNDEM 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMilli Sporculardan Yıldırım’a Ziyaret


DİĞER BRANŞLAR 5 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAlbayrak'tan Genç Öğrencilere Öğüt


GÜNDEM 4 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBulgar Heyetinden Tekirdağ TSO’ya Ziyaret


GÜNDEM 4 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMUHTEŞEM GECE
TÜFAD yine muhteşem bir organizasyona imza attı.


GÜNDEM 30 Kasım 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTekirdağ'ın Heykel Ve Tabloları Müzayede İle Satılacak


GÜNDEM 7 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriNatalia'nın Kedilerini Zehirlediler


GÜNDEM 7 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSGK'yı 5 Milyon Lira Zarara Uğratan 31 şüpheli Tutuklandı


GÜNDEM 6 Aralık 2019
Süleymanpaşa haberleri
Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org